SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja cd...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 147091

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 140
Mi w takiej sytuacji doradzano cwiczenia miesnia czworoglowego, ale nie jestem pewna czy Twoja sytuacja jest podobna do mojej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 321
Ja teraz kończe 11 tydzień po 13 tygodniu ide do innego doktora (3 miejsce w wawie ma na wielu portalach) rehabilitantka do niego chodziła i miała przez niego robioną operację i zobaczymy co powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
pania16 - LARS metoda - implant więzadła daje się go tylko przy naderwanych więzadłach nie zerwanych - ogólnie biegasz po 6tyg. po 2 tyg chodzisz po schodach itp... fajna sprawa ale to sztuczne.

przy acl to 2głowy sie wzmacnia nie 4głowy...

kloner2 - któryś z Carolina medical center ?
jak w wawie to tylko Robert Śmigielski.

Zmieniony przez - Showcase w dniu 2010-10-09 15:22:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
Witam,
Jestem po usunieciu łąkotki (1 wrzesnia). Mialem troche problemow po, bo ciagle sie zbieral plyn w kolanie - najpierw z krwia, potem bez. Ale wszystko ladnie przeszlo. Noge wciaz cwicze i dalej okladam lodem. Mam zgodnie z zaleceniami powoli cwiczyc zginanie kolana. No i wciaż żywie się Nimesilem:)
Ogolnie wreszcie bylem zadowolony. Z tym, ze skonczylo mi sie zwolnienie i musialem isco pracy (siedzacej przy biurku na szczescie Dla pewnosci poszedlem o kulach.
W pracy kolano mi mocno spuchlo i troche boli ale bardzo delikatnie. Nie mam w pracy lodu, no i troche sie martwie. Czy moze to byc spowodowane tym, ze praktycznie przez prawie 1.5 miesiąca wcale sie nie poruszalem? Jedyne co robilem to cwiczenia izometryczne. Moze po prostu musze noge troche "rozchodzic"?
Czy raczej pedzic do lekarza ile sil w nogach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
całą łąkotkę ci wycieli ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
Miałem uszkodzenie w tylnej czesci i rogu łąkotki przyśrodkowej z rozwarstwieniem.
Łąkotka boczna działa i wciąż ją posiadam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
no to ladnie cie lekarz załatwił jak po wycinaniu kawałka lakotki 1,5miecha nic nie robileś :< chyba ,ze miałeś szyta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
Nie nie. Żadnego szycia. To siedzenie w domu to przez to, że ciagle mi się zbierała krew w kolanie. I mialem zakaz poruszania się. W miedzy czasie 3 punkcje, i wreszcie kolano suche.
Oglądało mnie w sumie 3 lekarzy. I każdy mowił, że mam okladać lodem i nie chodzić aż plyn kompletnie zniknie.
Ale ogólnie nie jest tak źle. Bo kolano praatycznie nie boli, zginac mogę bez żadnego bólu. Ale wystraszylem sie dzisiaj w pracy gdy mi mocno opuchlo.

A lekarz na pewno coś spieprzył, bo po tygodniu miałem chodzić a nie po ponad miesiącu. Mam nadzieję, że będzie dobrze już a nie znowu coś sie spaprało - na przyklad zebral plyn w kolanie.

Chociaz udało mi sie w robocie zaltwić lód i opuchlizna zeszła prkatycznie cała. Wiec jestem dobrej mysli.

A tak na marginesie.
Czy kto wie który ortopeda jest najlepszy w Medicover w Warszawie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 522
"LARS metoda - implant więzadła daje się go tylko przy naderwanych więzadłach nie zerwanych"

ja miałem robionego LARSA po całkowitym zerwaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
no a miałeś/aś wplatane w to normalny przeszczep z twojej tkanki ? bo jeśli nie to kolano jest tylko stabilne ale nie pełni funkcji. Za granica jeśli masz zerwane to robi się tak ,że robi się zwykłą tylko ,ze wplata się larsa w przeszczep (wtedy mozesz normlanie robic all jak przy larsie tylko powrót do sportów kontaktowych jest ok 8 miechów). Można poczytać na blogach ludzi z Kanady,aust albo BG - oni tam masowo larsy robia. dodam tylko ,ze larsem robi się zerwane ale PCLe bo one są mocno ukrwione blebleble ACL nie ma bata zeby działał jak acl musi być ciągłość starego więzadła. - pisze nawet na strony producenta larsa o tym...

Zmieniony przez - Showcase w dniu 2010-10-13 09:36:19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bol nad kostka

Następny temat

REHABILITACJA po ARTROSKOPII stawu SKOKOWEGO

WHEY premium