Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 10777 razy
  • Autor

Kimono do karate - co polecacie ?

• shoto
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 310

Wysłano 04 października 2008 18:49

zgłoś naruszenie

Witam,

Moje stare (kolo 8 letnie) karategi Student od Huntera, właśnie poszło w totalną rozsypkę. Stąd pytanie do Was - jakie kimona polecacie (trenuje shotokan)?

Osobiście myślałem o Karate Gi Master Orient Huntera [14oz], ale w jednym ze sklepów poinformowano mnie, że firma się ostatnimi czasy popsuła i to już nie te kimona co kiedyś [mniejsza gramatura niż nominalna i nie ta jakość - ale to tylko opinia jednej osoby]. Zastanawiałem się też nad karategi Masters z firmy Maturo [14oz] - ale przyznam, że nie znam w ogóle tej firmy - nie wiem czy warto , jaka jest jakość.
    Fajne kimona ma też Tokkaido - KATA MASTER (12oz), ale cena ... poza moim zasięgiem Wink

Stąd pytanie do osób, które są bardziej na bieżąco ode mnie - co polecacie za rozsądną cenę ?

Pozdrawiam wszystkich
    Patryk
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 04 października 2008 19:10

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Balboa5
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: Boks(od 31 maja 2010~~drugie podejscie 1.10.2013),Karate(od 3 marca 2008), Domator (od 9 kwietnia 20
    • LPA: 62719

Wysłano 04 października 2008 19:10

zgłoś naruszenie
    najlepiej żebyś spytał Senseia(Sempai Shihana) w swoim klubie
    SFD Fight Club & Uderzane

WISŁA KRAKÓW
    "Chuligańskie życie przemocy świat wal mocno w morde bedziesz coś wart"
  • RadomirMT
    • Trenuje: SW od 2003r, wcześniej wyciskanie na ławie
    • LPA: 7140

Wysłano 05 października 2008 00:03

zgłoś naruszenie
    Nie trenuje co prawda karate, ale co mogę powiedzieć to, że Maturo to porządna firma. Co prawda znam opinie jedynie o judogach i gi do bjj tej firmy, ale wiem że wytrzymują lata. Myślę że z karategi powinno być podobnie.
    Si vis pacem, para bellum!
  • Spartan13
    • Na forum: 5 lat
    • Trenuje: 10 lat
    • LPA: 5704

Wysłano 05 października 2008 13:15

zgłoś naruszenie
    Sam mam karategę do kyokushin maturo typ student i już 3 rok mi służy nienagannie

http://www.maturo.vn.pl/index.php <---- Adres sklepu

Zmieniony przez - Spartan13 w dniu 2008-10-05 13:32:16
    Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

[http://spameria.net/index.php]
  • guns_9
    • Trenuje: od września 2008r.
    • LPA: 1918

Wysłano 05 października 2008 14:25

zgłoś naruszenie
    Przez 3 lata sie nie skurczyla ?
    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"
  • Spartan13

Wysłano 05 października 2008 14:29

zgłoś naruszenie
    Skurczyła ale jak kupujesz karate gi na 180 cm to ono jest na Ciebie o wiele za duże. Właśnie po to żeby jak się w praniu zbiegnie było akurat

• Benny Hill
    • Na forum: 9 lat
    • Trenuje: 9
    • LPA: 8051

Wysłano 06 października 2008 21:22

zgłoś naruszenie
    mi karatega z maturo nie służy
    ma nie wygodny dla mnie krój i strasznie ogranicza moje ruchy, co chwile musze sie poprawiać bo mam rozwalone ubranie, ale że dużo za nią dałem to już 3 lata w niej ćwicze i puki nie bede miał kasy to sobie innego gi nie kupie(mimo że trenuje w niej na przemian z inną katratega to maturo jest w kilku miejscach przetarte a drugie gi ktore dostalem od znajomego juz uzywane dalej sie trzyma)
  • shoto
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 310

Wysłano 11 października 2008 12:39

zgłoś naruszenie
    Dzięki za odpowiedź. Kupiłem kimono firmy Maturo - Masters Kata i po pierwszym treningu jestem bardzo zadowolony. Bardzo porządne uszyte - solidny gruby materiał. Zobaczę jak zachowa się po pierwszym praniu - mam nadzieję, że się trochę skurczy bo przy 176 wziąłem 180 i trochę w nim "pływam" ;). A ma ktoś kontakt z obecnymi wyrobami Huntera? Ciekawy jestem co o nich sądzicie?
  • Spartan13

Wysłano 11 października 2008 14:16

zgłoś naruszenie
    Może w wybielaczu ją prałeś i to dlatego Ja mam o firmie maturo bardzo dobre zdanie.... choć w 1 punkcie muszę się z Tobą zgodzić a mianowicie one mają w sobie coś takiego że się strasznie źle układają i trzeba się często poprawiać.

• Benny Hill
    • Na forum: 9 lat
    • Trenuje: 9
    • LPA: 8051

Wysłano 11 października 2008 15:20

zgłoś naruszenie
    spartan:
    nie nie prałem jej w wybielaczu chociaż mówiąc szczerze teraz by sie przydało
    shoto:
    napewno sie skurczy, możesz sie nawet zawieść bo może sie skurczyć troche za dużo i będzie za małe-moje Gi sie dosyć mocno skurczyło dlatego teraz jak będę kupował nowe to kupie dużo za duże i ewentualnie po praniu jeszcze je sobie skróce

Zmieniony przez - Benny Hill w dniu 2008-10-11 15:23:43
  • Shatii
    • LPA: 328

Wysłano 11 października 2008 18:17

zgłoś naruszenie
    Siemka!
    Również mam pytanko dot. kimona... Dzisiaj doszło do mnie kimono(Karate Kyokushin) ze sklepu Hunter rozmiar na 180 cm (ja mam 173 cm, doradzali mi żeby takie kupić) jest ono na mnie baaaaaaardzo duże Po prostu nie da się w nim chodzić. Czy po praniu skurczy się ono jeszcze żebym mógł w nim trenować, czy nie? Bo nie wiem czy jest sens odsprzedania go mojemu kumplowi

P.S. Jeszcze jedno pytanie. Spodnie z kimona są na gumkę, a moi kumple co ze mną trenują mają na taki sznurek, dlaczego? ; d