SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kłujący okropny ból w stopie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23057

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
Witam,
dzisiaj miałem wf w szkole, w trakcie którego nagle poczułem przeszywający ból w stopie mniej więcej nad dużym palcem leweg nogi (na zdjeciu ponizej podałem lokalizacje bólu). nie wiem co to jest, jedynie co wiem, to fakt, ze pojawia sie tylko gdy np. zaczynam sprintowac, lub obciażę strefy górną stopy, przy stawianiu z krzesła chciałem się od razu obrócic do szafy która stoi z krzesłem i przy tym stanąłem na palcach (niedosłownie) lewej nogi i ból trafił mnie w takim stopniu, że padłem na kolana i chwilę musiałem pozostaćw tej pozycji. jest to prominujący ból długośći powiedziałbym 3-4cm, gdy kłucie przechodzi czuć przez parę minut takie dziwne piecznie ;/ boję sie kontuzji, bo akurat mam w czwartek mam trening, pozniej niedziela mecz pilki noznej ;/ a jestem swieżo w drużynie. gdy chodzę nie odczuwam nic, tak samo przy lekkim biegu itd. tutaj zdjeciu lokalizacji bólu:


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Witam


Przyczyn bólu w stopie może być wiele. Może wymienię niektóre :


Ból śródstopia:

-stopa wydrążona

-metatarsalgia Mortona

-płaskostopie czyli zniekkształcenie stopy w wyniku czego zanika jej sklepienie. Stopa jest płaska

-grzybica stóp -

-ucisk na nerwy ze strony kręgosłupa. Wówczas przyczyną najczęściej jest dyskopatia

-przewlekła niewydolnośc żył

-miażdzyca kończyn dolnych


Jak widać problem może być bardziej złożony niż się wydaje zatem warto skonsultować się ze specjalistką i wykonać odpowiednie badania.


Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-21 15:16:48

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Mocz nogę w ciepłej wodzie ze solą, codziennie przez 20-30 minut.Myślę, ze nadwyrężyłeś sobie stopę.Po jakimś czasie powinno przejść.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311




Zobacz coś takiego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
hm, moze zapomnialem dopisac, ze bol wystepuje bardziej na stopie niz pod, czuje go pod skora na kosci czy moze w kosci, tak mnie sie przynajmniej wydaje, bo nie jestem specjalista. mimo tego probowac z ta woda i masazem? opuchlizny zadnej nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Próbuj, nie zaszkodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
więcej rad na pewno przez neta nie uzyskasz , jeśli nie będziesz tendencji spadkowej to lekarz .

proponuję coś przeciwzapalnego jeśli jest to świeże .

mroził bym to jednak a nie grzał .

albo proponuję bicze ciepło/zimno na zmianę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Masz kolego albo początki albo już rozwinięte płaskostopie poprzeczne.Nie wierz w żadne wody z sola bo to bzdura. Musisz kupić pelote albo specjalnie wyprofilowana wkładke zelowa. Ta kontuzja bedzie sie odnawiać jesli nie zareagujesz.

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
No nie wierze.:) Jesteś pierwszym specjalistą który stwierdził płaskostopie przez internet. :D Leże tu i kwiczę.:) Szkoda ze nie zrobiłeś tego wcześniej, może dostałbyś nobla.:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
A załozysz sie? Ból przy obciążeniu głów II i III kości śródstopia to typowy objaw.A zreszta kwicz , moze to twój naturalny dzwiek? Za tego typu sprawy nie przyznaje sie Nobla. Widze że wkurzyłem amatora hehhehe.Ucz sie i czytaj. Nie denerwuj sie kolego.Słabo sie znasz na medycynie ale kazdy tu sie moze wypowiadać. PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE ot co.
1

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Teraz to mi poprawiłeś humor. Ciekawe czy Ty to masz czy ktoś z Twoich bliskich? a może sam się kiedyś diagnozowałeś i teraz na tej samej podstawie próbujesz diagnozować innych. Przyczyny bólu w okolicy śródstopia jest masa, a wspomniane przez Ciebie płaskostopie to dopiero jedna z możliwości. Pewnie jak raczyłeś zapytać internet objawów tego typu płaskostopia jest kilka:) A Ty to stwierdziłeś tylko po bólu.:) Żałosne.:) No ale cóż takich mamy domorosłych lekarzy w Polsce.:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Aby założyć wkładki, trzeba najpierw zbadać stopę, jaka jest tego przyczyną. Same wkładki również problemu nie rozwiązują, a mogą nawet pogorszyć, tu musi być też rehabilitacja.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie(mały) Problem - Wędziełko :P xd

Następny temat

nadwyreżenie czy naderwanie jak rozróznic

WHEY premium