SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jestem endomorfikiem czy mezomorfikiem zdjecia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 283
Witam
Przez całe życie jadłem złą żywność + alkohol itp. Od 15 lutego wziołem sie za siebie i z wagi 93 kg i pasa 100 szedłem na 83 kd 88 i co myślicie o różnicy i jak oceniacie moje predyspozycje. Jestem jeszcze w trakcie redukcji. Odchodziłem z redukcji czasami imprezy itp bo musiałem do niej dojsć. Teraz stało się to moją pasją i chce więcej niż tylko redukcja.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975

Somatypy Sheldona nie miały zastosowania w sportach sylwetkowych dopiero u schyłku zeszłego wieku branża fitness sobie ładnie je przytuliła, a tak na prawdę to bardzo słabe narzędzie jeśli chodzi o analizę sylwetki.

Problem z somatypami jest taki, że 3 podstawowe to są skrajne ich cechy, a tak na prawdę niewielka ilość ludzi ma takie cechy skrajne. Najczęściej jesteśmy całą masą wypadowych różnych cech dlatego odchodzi się od określania sylwetki poprzez somatypy.

Każdy z nas jest indywidualny, mamy różne choroby za sobą, różne dolegliwości, przebyte kontuzje, profil hormonalny. Dlatego tak istotne jest aby też podejść do siebie indywidualnie i dobrać plan działania tak aby pasował jak najbardziej do nas.
A im jesteśmy bardziej zaawansowani tym lepiej znamy swoje ciało i łatwiej jesteśmy w stanie dobrać plan działania pod siebie. Obserwując poziom tkanki tłuszczowej, ilość masy mięśniowej jesteśmy w stanie odpowiednio planować i reagować na zmiany naszej sylwetki.

Somatypy traktujmy jako ciekawostkę, a nie przydatne narzędzie.

Polecamy również: Plan treningowy na masę dla ektomorfika




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-06-23 15:22:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14683 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
Jeśli chodzi o somatotyp to nie ma to żadnego znaczenia jaki posiadasz. Pewnie połączenie dwóch lub trzech. Poprostu rób swoje

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 283
a co sadzicie o postepach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 283
szybko wolno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 283
??:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poprawnie, mięsa co prawda nie ma, ale pewnie nie tego oczekiwałeś. Jest chudo, więc cel osiągnięty. Myślę, że to czas na jakąś masę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Postępy bardzo ładne. Teraz możesz spokojnie dokładać masy mięśniowej .
No i dobrze, byś już nie wracał do takich złych nawyków żywieniowych.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 283
jeszcze 3 tygodnie redukcji tyle w planie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Dużo zredukowałeś ale warto by się było przejść dodatkowo do jakiegoś fizjoterapeuty bo albo bardzo krzywo stanąłeś albo masz wady postawy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 283
stałem na desce xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
No to zmienia postać rzeczy bo na pierwszy rzut oka na zdjęciu po redukcji masz ewidentnie wadę postawy. Choć profilaktycznie na pewno by Ci nie zaszkodziło iść do fizjo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Czy jest sens najpierw robic mase?

WHEY premium