SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 105kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4029

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

m

Cel

redukcja

Waga

105

Wzrost

192

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca fizyczna trening po pracy kolo

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia, biezniam basen sauna

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

zdrowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68521
Rano poziom kortyzolu jest najwyższy, a Ty z rana masz podwyższone ciśnienie... może to nie przypadek. Co do oceny lekarza, że 140-160 jest ok - pierwsze słyszę...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
ogladalem jakis filmik na yt i gosciu gadal ze na gruponie za 100zł sa jakeis pakekiety co fajnie badaja ogarnia to ktos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
patrzylem dzis w pkt kortyzol 30zł tarczyce mysle mam ok ale badanie Tarczycowe łącznie ( TSH, fT3, fT4 ) 35,0 zł na necie widze cene i co dorzucic z tej insuliny? bo nie widze takiego badania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68521
To się nazywa test obciążenia glukozą. Musi być, bo to jedno z podstawowych badań. Pobierają krew, pijesz roztwór glukozy i za jakiś czas znów biorą krew o ile pamiętam.
To się robi na czczo, a dzień wcześniej nie należy jeść dużo wieczorem - poszukaj w necie, jak się przygotować do czegoś takiego...
To pokazuje na ile organizm radzi sobie z cukrem. Jeśli słabo - jest podejrzenie cukrzycy...


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-10-05 19:40:39
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Przy obciążeniu glukozą na pewno trzeba być nad czo. Dzień wcześniej nie powinno się uprawiać żadnej intensywnej aktywności fizycznej. Post powinien być nie mniejszy jak 8h.
Żadnych używek (w tym tytoń) nie powinno się przyjmować minimum 12h przed badaniem.

Wchodzisz pobierają krew, pijesz najczęściej 75g glukozy pobierają 2 pobranie po godzinie od wypicia i 3 pobranie po 2h od wypicia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
nie mam kiedy zrobić badań. ale podejrzewam problemy z cukrem, często opuszcza mnie energia, jak sie na sile nie pobudzę to jestem nie dożycia tylko. ciężko mi wyczuć kiedy najczęściej ale o każdej porze dnia się to zdarzało. wrzucilem wegle do dietgy na poziomie 40% to wciagu 2 tyg przytylem 7 kg i to wiekowości tłuszcz. cos czytalem ze insulina wtedy swiruje i odkłada cukier w tłuszcz. czytalem też orgniazm sam sobie tez potrafi krecic, ze rosnei poziom cukru, np jak sie zuje gume albo mysli o czyms słodkim. oprocz tego tycia to wszystko jest znośne. na tluszczowej w sumie caly czas chodizlem ospały ale tam wegle mialem na poziomie 80g. ogranicze wegle do 50g platek i 100g ryzu co o tym myslicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No o tym myślę, tyle że badania będą nieuniknione.
Do tego tarczyca pełen panel i testosteron.
Wiesz...albo podchodzisz do objawów wybiórczo, albo szukasz przyczyny. Sam piszesz, że samopoczucie i Twój obecny stan jest kiepski, więc albo znajdziesz czas, albo zostaniesz z tym stanem, czasem trzeba zbadać hormony, by wiedzieć co słychać i mieć świadomość jak ułożyć dietę, by sobie nie zaszkodzić, a pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68521
Zdrowy człowiek nie tyje z dnia na dzień od myślenia o słodyczach ani od żucia gumy - zapomnij o takich głupstwach...
Zrób koniecznie badania, a najlepiej staraj się o skierowanie do endokrynologa, bo takie "zjazdy" energetyczne to bardzo podejrzana sprawa - może cukrzyca, może tarczyca, nadnercza, a może jeszcze coś innego - nie znam się, ale wiem, że takich rzeczy nie wolno lekceważyć, bo kiedy dzieje się coś złego, może to się pogłębiać i wyniszczać organizm.
Dosłownie - Twoje organy mogą być z każdym dniem w coraz gorszym stanie i może to być nieodwracalne... Jeśli znajdziesz przyczynę, zaczniesz się leczyć i odpowiednio do swojego stanu odżywiać - możesz to przy odrobinie szczęścia powstrzymać, a jeśli nie - możesz mieć przez to coraz gorsze problemy...
Jeśli nie znajdziesz czasu na badania, to później może będziesz musiał znaleźć dużo więcej czasu i pieniędzy na leczenie - niestety zwykle tak bywa z odkładaniem na później ważnych spraw.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68521
Przy nadciśnieniu można stosować sok z buraka:
http://potreningu.pl/articles/4985/co-brac-na-pompe-miesniowa-cz--ii/page/1


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-10-10 16:01:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Pytanie o spalacze

WHEY premium