SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta,trening - odchudzanie i problemy!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1769

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Troche poczytałem postów na fitnessie i odżywianiu,ale szczerze mowiąc właśnie przez to mam w głowie jeszcze większy mętlik...Ale pokolei.
Przy moim ok 180cm i wadze jakies 73kg...niby BMI dobre(+profil w miare aktualny),sylwetka w sumie też poza jednym mankamewntem...pewnie domyslacie się,że chodzi o tzn "oponkę".
Dieta - ponieważ ostatnio(kilka miesięcy) waga stala w miejscu - domyślam się,że bilans wychodził gdzieś w okolichach zera,pewnie tylko troche na plus,ale okupione to było wyeliminiowaniem w ok 90% słodyczy i browarka(no tu juz mniej :) ).Teraz dalej chce zmniejszyc ilosc wegli na korzysc bialka.
Piszecie jednak,że w takiej diecie ważna jest tez czestotliwość posiłków,a z tym moze byc problem...jak siedze na uczelni to raczej nie mam czasu nic zjesc,myslalem wiec o czyms w rodzaju jablka czy innego owocu.Czy tak moze byc?
Trening - silowy -w tej chwili to sam nie wiem w jakie dni i ile go będzie,ponieważ w tym semestrze będę mial wf(a w poprzednim nie było)a i probuje się wkręcić na siłke.3-4 treningi siłowe w tygodniu więc moge mieć.
Aeoroby - w moim przypadku bieganie,kiedyś troche biegałem,ostatnio nawet spowrotem zaczałem,ale teraz znów przerwa.Chciałbym biegać wieczorem,ok 19-20,bo fakt faktem,że wtedy najlepiej mi się biega.
Zresztą to chyba jedyna pora, o korej tak naprawdę mam w miare regularnie czas.Rano pewnie było by najlepiej,ale to niewchodzi w gre,głównie z powodu braku czasu(praktycznie cały tydzień siedze na uczelni od rana),pozatym z rana jestem zupełnie nie dożycia,no chyba,że w weekendy,ale 2 dni w tygodniu to troche mało.
Jeszcze jedna rzecz w sprawie biegania - jak biegnie,to raczej nie mysle,czy robie to za szybko,czy za wolno,robie to swoim naturalnym rytmem,zawsze mniejwiecej takim samym.Z tego,co tu jednak czytam - troche za szybkim..moze więc lepszy bedzie bieg interwałowy???Jesli tak to jakimi zasadami się tu kierować?
Raczej mało prawdopodobne,żebym kupił jakieś antykataboliki - brak kasy,ale może jest coś w pozywieniu takiego?
Jeśli biegać -to w dni przetreningowe tak? A jeśli siłka wypadnie mi nie o tej 16-17,tylko np o 10-12(bo i tak sie może zdarzyć,jeśli pujde tam w ramach wf-u) to wieczorny bieg nie będzie przeszkadzał?
No i co w moim ,konkretnym przypadku zalecanie jesc przed/po treningach?
Zwykle przed siłowką(ok 2 h przed) zjadam normalnhy obiad,po trenigu,za jakaś godzine kolacje.Biegać to i tak mogłbym dopiero jakieś 2h po jedzeniu,bo inaczej "żołądek sie buntuje" - jakies kolki i inne takie.
A po ?Zakładając,że będzie godzina ok 20-21?Głodny nie powinienem być,więc może sobie podarować wogóle albo ewentualnie coś lekkiego typu owoc/warzywo?
Uff,troche to długie,ale chciałem dokladnie wzystko opisać.
Abona nie mam,więc sogi bedą tylko wirtualnie,ale licze na pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
73 kg (z czego część oponka) przy 180 cm wzrostu u dorosłego mężczyzny (jak rozumiem studenta) to ewidentnie mała masa mięśniowa. Radzę zostawić wszelkie odchudzania i zająć się najpierw budową masy mięśniowej. Jeżeli dopiero masz zamiar zacząć trening siłowy to i tak w pierwszym okresie (przy poprawnej diecie) będziesz zyskiwał mięśnie i tracił tłuszcz. Odchudzanie teraz sprawiłoby że nabyłbyś z lekka anorektycznej sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
wiesz...rok temu(cwicze na silce gdzies od konca lipca) wazylem ok 63-65kg.
Pozatym masa duza nie jest - to fakt,przydzie i na to czas...a opona jest i do tego głównie w dolnej częsci brzucha - paskudnie to wygląda,- musi zniknąć, i niechodzi mi o szesciopak (aczkolwiek czemu nie?),ale zeby brzuch byl w miare plaski...A jeszcze jedno...te 73kg to u kumpla na wadze zobaczyłem ostatnio - nie wiem,może nie jest dobrze skalibrowana albo co?
Zresztą na to nie narzekam - siła,wytrzymałość,także obwody idą.Co jednak z oponą???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli dane w profilu są poprawne - obwód w pasie 90, to (jeśli Twoja sylwetka jest w miarę przeciętnego typu pod względem budowy) masz do zrzucenia w pasie minimum 10 cm, co w przybliżeniu oznacza że jest to około 8-10 kg. Chcesz znowu wrócić do wagi 63-65 kg ? Ja odradzam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Faktycznie w profilu mam 90cm...ale teraz sie zmierzyłem i mam 83,5cm. W prfilu to było chyba zgodne z prawdą,ale z poł roku temu,jak zakladałem konto.Wtedy tez robilem troche redukcji,no i wtedy tez pewnie ważyłem wiecej.
Zaraz zrobie update...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oliwa

Następny temat

Do Qazara

WHEY premium