SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Adamek- nie ma czasu na nudę

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684




Zauważyłem, że życie codzienne płynie w USA znacznie szybciej niż w Polsce. Tutaj życie jest bogatsze w wydarzenia. Kilka dni temu gościł w naszej okolicy Marcin Daniec z nowym programem. Byliśmy z rodzinami na jego występie a przy okazji mogliśmy porozmawiać o boksie. Zaskoczył mnie swoją wiedzą na temat boksu i powiedział, że z uwagą śledzi moje walki. Teraz wiem, że oprócz Jerzego Kryszaka, Marcin Daniec jest drugim kabareciarzem, który jest moim fanem. Pociesza mnie fakt, że jak do tej pory, nic na mój temat jeszcze nie mówili na scenie i że nie dałem im powodów do żartowania, podczas swoich występów.

Kolejna impreza, jaką zaliczyliśmy z Ziggym Rozalskim i naszymi żonami, to bankiet w hotelu Marriott w Nowym Jorku przed Paradą Pułaskiego. Kilkaset osób, dostojnie wśród polonijnych działaczy i organizatorów Parady. Sama parada odbyła się w niedzielę 3 października. Przepasany szarfą Marszałka dumnie maszerowałem V Aleją Nowego Jorku. Była to piękna uroczystość z udziałem tysięcy uczestników i widzów na trasie przemarszu. Uczestnikiem Parady po raz pierwszy, był też Mariusz Wach i Przemek Majewski Wieczorem przyleciał do Jersey City trener Roger Bloodworth i mieliśmy w hotelu sporo wolnego czasu na rozplanowanie moich treningów. W poniedziałek 4 października wystartowaliśmy z treningiem, którego pierwszym a zarazem głównym elementem było tarczowanie. Trener zaskoczył mnie kolejny raz. Przez cały tydzień do tarczowanie zakładał malutkie rękawice a nie wielkie, jak tarcze. Kazał mi trafiać z dużą szybkością w te małe punkciki, co na początku sprawiało mi trochę kłopotów. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po kilku rundach usłyszałem, -Tomasz szybko się uczysz. Dostałem, więc pochwałę za udane ćwiczenia uderzeń na tzw. punkt. Trener przywiązuje dużą wagę do ćwiczeń mięśni rąk i klatki piersiowej za pomocą BURRN MACHINE, nazwijmy ją umownie kołowrotkiem.

Wywijałem tym kołowrotkiem przez cały tydzień i musiałem robić dłuższe przerwy. Ćwiczenie to wymaga silnych rąk, ale i wzmacnia ręce. W środę przyleciał do USA Piotr Wilczewski, który dołączy do Mariusza Wacha. Zaprosiłem ich do domu na obiad i po obiedzie pokazałem im ćwiczenia na kołowrotku. Sami powiedzieli, że ta maszyna wymaga silnych rąk. Ciekawy jestem, jak Piotrek Wilczewski z Ralfem Mendezem przygotują Mariusza Wacha do walki na gali Zaba Judaha. Tak naprawdę, tuż obok mnie, trenuje Mariusz Wach i w ten sposób rośnie mi konkurencja w wadze ciężkiej o gabarytach braci Kliczko. Sporo w mediach jest na temat sytuacji w wadze ciężkiej. Pojawiają się kolejne komentarze, co do zaplanowanych walk w wadze ciężkiej do końca roku. Kolejni znani pięściarze zapowiadają swoje powroty na ring. Moja walka z Maddalone doczekała się już oficjalnego plakatu. Ja robię swoje, uczę się dalej pod okiem trenera Rogera Blodwortha. Doskonalę te cechy, które będą moim atutem w przyszłości. Muszę, bowiem czymś zniwelować różnice wzrostu, wagi i siły ciosu, jaka jest w stosunku do takich mistrzów jak bracia Kliczko. Pamiętam walkę z Grantem i pamiętam , co udawało się zrobić w ringu a co jeszcze nie wyszło. Trener Roger Blodworth wie, które elementy musimy poprawić i w jakim czasie. To on zadecyduje, kiedy będę gotowy do walki o pas i nie martwi mnie to, że coraz częściej w mediach pojawia się moje nazwisko, jako pretendenta do walki o pas. Żartuję w rozmowach z dziennikarzami, że jak kasa się będzie zgadzać to mogę walczyć już na początku 2011 roku. Walka o tytuł mistrza świata i pas to najpierw uzgodnienie korzystnych warunków na podstawie, których wychodzi się do walki. Taka decyzja zapada po długich negocjacjach promotorów i prawników. Nigdy nie zgodzę się na walkę na warunkach takich, jak wyjazd na wycieczkę w systemie last minute, czyli za małe pieniądze. To jest dziś widoczne, przy organizacji walk w ramach tzw. dowolnej obrony tytułu. W tej sytuacji taktyka jest prosta, wystarczy zostać pretendentem w kilku federacjach i poczekać na obowiązkową obronę mistrza. Wtedy warunki walki są znacznie korzystniejsze i to nie tylko finansowe. Wiemy, jak to zrobić i mamy własną taktykę. Medialne przymiarki Adamka do innych pięściarzy, mogą być zaplanowanym działaniem PR. Warto prześledzić, jak prowadzone są negocjacje i jak dochodzi do walk Dawida Haye czy braci Kliczko. W mediach często pomija się cel, który sobie postawiłem, jakim jest zdobycie tytułu mistrza świata w trzeciej kategorii wagowej. Nigdy jednak nie powiedziałem, w jakim czasie zdobędę ten upragniony tytuł. Co bardziej niecierpliwi wysłali już teraz mnie do ringu, bym walczył z braćmi Kliczko zapominając, że muszę najpierw nabrać potrzebnego doświadczenia. Skoro ostatnio wielu fachowców ze świata boksu i jeden z braci Kliczko powiedzieli, że się rozwijam, to zaczynam wierzyć, że mój cel jest coraz bliżej. Trening, ciężka praca nad taktyką, wiedza trenerska i dobre zdrowie to gwarancja walki o pas.
z boxingnews.pl
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684
Adamek może jeszcze nie być jeszcze gotowy w 100% na Kliczków, przydało by się mu jeszcze kilka takich przetarć jak ma to być z Madallonem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Dobrze dla Adamka, że się nie spieszy

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1310
g**** nie dobrze .. Pamiętacie temat w którym przyrównywałem Adamka do Haye ? I mówiłem ,że będzie srał w pory ? Powiedzieliście ,że po Maddalone wyłazi do Kliczko a jak nie to przyznajecie rację :)
Po tym wywiadzie jestem przekonany ,że wyjdzie na moje :)
"Powiedziałem,że chce zdobyć pas w 3 kategorii wagowej,ale nie powiedziałem kiedy" bueheh ))))
We waiting
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Nigdy nie ukrywałem, że nie lubię Adamka, więc tego co piszę nie piszę pod wpływem własnych sympatii. Po prostu chłopak nie jest idiotą, zdaje sobie sprawę z etapu swojej kariery i najwyraźniej mądrze ją planuje. Oczywiście mógłby za wcześnie wyskoczyć na Kliczkę i przekreślić tym samym swoją karierę, tylko po co? Żeby Ci udowodnić, że nie jest tchórzem? Znajomość własnych możliwości to nie tchórzostwo.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1310
Idąc Twoim tokiem myślenia to można powiedzieć ,że HAYE TO WIELKI MISTRZ !!!!! Po prostu zdaje sobie sprawę ze swoich możliwości i dlatego nie walczy z Kliczko !!! Ale kiedyś zawalczy, kiedyś to znaczy ,że nie wiadomo czy i kiedy. Co to za gadanie, co to za tok myślenia! ! ! Propozycji od mistrza się nie odrzuca !!!!!!!!! A jak się tak robi to wyjazd z rankingu i wypad z boksu...Adamek jest pretendentem nr 1 w WBO jak odrzuci propozycji od Wlada to powinien wylecieć ze wszystkich rankingów razem z Povetkinem i zabrać licencję bokserską. Ale nieee ... Bo Adamek to pieniążki durnych "polacke" wierzących w "MISZCZA" Adamka, więc on chętnie wyjdzie po emeryturkę do Kliczki jak już wyciśnie ile się będzie dało z Polacke, będzie to robił dopóki dopóty ktoś nie zacznie głośno mówić o tym ,że Pride of Poland unika braci. Wtedy ludzie się odwrócą i nie będą płacić amerykańskich dolarów usd
I im szybciej to zrobimy a za nami komentatorzy i "spece" z TV tym szybciej Adamek zawalczy o mistrzostwo świata. Im dłużej natomiast będziecie podzielać zdanie mojego przedmówcy tym dłużej będziemy oglądać walki z takimi mordercami boksu jak Maddalone !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Sorry, ale jesteś niepoważny. Policz sobie ile Haye jest w ciężkiej a ile Adamek. Adamek się pnie, a Kliczko wie co robi, że prowokuje go teraz, bo Kliczko to Kliczko lubi walczyć z kelnerami pokroju Sosnowskiego i mówić światu, że to wielcy pretendenci. Wie, że Adamek będzie tylko silniejszy a on sam nie młodnieje i czas działa na jego niekorzyść. Adamek w przeciwieństwie do Haye'a prędzej czy później zawalczy z Kliczką, bo nikt kto zna się na walce nie odmówi temu facetowi serca do walki. To że planuje to nie jest strach tylko rozwaga.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1310
A no chyba ,że tak. Jego game-plan jest taki ,żeby poczekać od 2 - 8 lat ,aż Kliczko ze siwieje , albo najlepiej będzie miał jakiś wypadek i wtedy szybciutko wyzwać go na pojedynek !! I zdobyć mistrza świata. Kalkulując takim sposobem nigdy nie będzie szanowany. A legendy z ludzi robią się wtedy kiedy właśnie przychodzi taki chłopak ze wsi jak np. Adamek i jest skazywany na pożarcie a tu bum ! Shock the World. Niech Adamek się zastanowi czy on chce ,żeby kasa zgadzała się na koncie czy chce być mistrzem świata. Od roku jedzie na micie mistrza świata ale jakoś cały czas unika tego pojedynku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
No skoro uważasz, że powiedzieć mistrzowi: "teraz ty jesteś mistrzem, uznaję Twoją przewagę, ale przygotowuję się i powalczymy za rok" to dyshonor, to ja Cię raczej nie przekonam.

Zmieniony przez - kopt w dniu 2010-10-11 16:48:22

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5341
Serious1 przykry jesteś w tym co piszesz. Adamek dopiero zdobywa doświadczenie w ciężkiej i się "obija" to dlaczego od razu ma wyskoczyć na kliczkę? Mam nieodparte wrażenie, że piszesz tak specjalnie, żeby prowokować, bo przecież nie wierzę że można być tak zaślepionym i prawić takie wątpliwe mądrości jak Ty.

Nie rozumiesz chyba, że taka walka o taką stawkę zdarza się raz w życiu, szczególnie dla boksera który przeszedł z kilku niższych kategorii wagowych do ciężkiej. O takiej walce się marzy i trenuje pod nią przez całe życie. Adamek w przeciwieństwie do Sosnowskiego nie chce pójść po wypłatę (zresztą na chwilę obecną bardzo marną jak na jego umiejętności), dlatego nie walczy z nim teraz, bo ma świadomość co zresztą ciągle powtarza, że bokserko (jako zawodnik wagi ciężkiej) jest w stanie się trochę jeszcze nauczyć i realnie zagrozić mistrzowi. Sam też życzyłbym sobie zobaczyć Adamka walczącego z Kliczką w najlepszej formie jako zawodnika wagi ciężkiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 312 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1666
Adamek nie młodnieje...ma 34 lata a walcząc z Klitschko będzie miał 35 a może nawet 36 lat.
Vitalij jest niby w gorszej sytuacji. Ma prawie 40 lat... ale styl walki Ukraińca pozwala mu na bycie dobrym bokserem przez jeszcze 2-3 lata... Adamek to głównie szybkość, która z roku na rok traci. Nie mam pojęcia co można jeszcze u Tomasza poprawić, moim zdaniem po Maddalone powinien przyjąć ofertę Klitschko.

Zmieniony przez - Tygrysekkk w dniu 2010-10-11 17:30:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5341
Tygrysekkk jego trenerzy na pewno wiedzą lepiej Chociażby: celność, obronę, uniki głową, siłę ciosu, pracę nóg to nad czym właśnie pracują. Zgadzam się, że powinien po tej bić się z Kliczką, ale na równych warunkach finansowych. Chodzi również o to że im Adamek dłużej jest w ciężkiej z dobrymi rezultatami, tym częstsze są głosy, że Kliczko powinien z nim zawalczyć. A jeżeli walki będą chcieli fani boksu, wtedy Adamek może być traktowany na równych warunkach przy podziale wypłaty za walkę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Turniej IBF...dla Kliczki

Następny temat

Kosen Judo film

WHEY premium