SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zgubic tluszcz, zachowac miesnie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5000

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
Wiem, ze jest. Ty podalas mi linki, gdzie trzeba ukladac diete zbilansowana, ktorej nawet nie mam czasu przestrzegać... Widzialam te linki wczesniej, czytalam je.
Jak zwiekszylam kalorycznosc to przytylam 2 kg i urosla mi dupa :/ to co mam robic? ile mam jesc kalorii dziennie?:(


wiec czego oczekujesz, jesli nie chcesz pzrestrzegac diety? Bo totalnie nie rozumiem. Dlaczego nie masz czasu? (nie musisz odpowiadac, do tej pory nie napisalas) Nikt nie mowi o zwiekszeniu kalorycznosci, a o glodzeniu sie. Pozatym skoro nie wiesz iel jesc kcal dziennie jak moglas zwiekszyc kalorycznosc?

Powtorze jeszcze raz, skoro "nie masz czasu" przestrzegac diety, to co my mamy zrobic? Ulozyc ci ja? Niedozreczne?

jeszcze piszesz, ze chcesz rzucic fat jak i zachowac mieso => do tego nie tylko dieta jest potzrebna ale i trening. W dodatku, ze zwracajac uwage na twoje dojzrewanie, nie chcesz obcinac kcal a glodzisz sie...

Zmieniony przez - yupie_girl w dniu 2006-11-06 20:30:11

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 963
postaram sie ulozyc jakas diete, prosze tylko o podpowiedz. nie trenuje, cwicze w domu. do dfomu wracam pozno, caly dzien przebywam w szkole lub na miescie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
ok

wiec tak, sprobuj ulozyc diete na podstawie tego postu:
https://www.sfd.pl/temat89657/

Rozdziel posilki na tyle ile uwazasz, jak ci wygodniej, optymalnie jest ok 5 na dzien. Sprobuj pomyslec w jakich godzinach bedziesz mogla jesc, czy bedziesz mogla brac posilki do szkoly (raczej tak, skoro siedzisz tam caly dzien ) i w jakiej formie (proponuje pudelka, lub shakei robic).

Jako zrodla bialka wykorzystaj: jaja, sery, wolowine, cielecine, kurczaka, indyka

jako ww: platki owsiane, warzywa, ew owoc(e), kasza, ryz, makarony

tluszcze: oliwa z oliwek, awokado, maslo ozrechowe

Staraj sie unikac produktow pzretworzonych (pieczywa wasa czy ryzowe, jogurty smakowe, platki fitness nestle etc)

Postaw pierwszy krok, pomozemy dalej

i tzreba pomyslec o jakiejs formie ruchu. Masz moze wf w sql? Co robisz, moglabys robic w domu?


pozdr.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 963
Oki:) Dzieki wielkie :) tylko mam pytanie, jak obliczyc zapotrzebowanie na klac? bo ja angielszczyzny za bardzo nie znam a w poscie Tyki jest ona potrzebna;-p

Jesli chodzi o aktywnosc to mam 4 razy w tygodniu wf (nie opi8erdzielam sie tylko cwicze w miare mozliwosci), poza tym codziennie 45 min gimnastykuje sie w domu (brzuszki, nozyce, cwiczenia na posladki, uda, talie, biust, etc).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
mhmmm, wiec Twoje zapotzrebowanie wychodzi ok 1600kcal. I tak, ja bym proponowala ulozyc diete na ok 1500kcal i zobaczyc po 2 tygodniach jak idzie:). Ten minus bedziesz sobie wyrabiala narazie cwiczeniami, tak bedzie bezpieczniej. I jak pisalas, nie masz czasu trzymac diety, ok. Uloz ja Postaraj sie kilka opcji na posilek, nastepnie Przejdz 1-2 czy 3 dni na takiej diecie. jak juz sie rozeznasz w ilosci jedzenia, gramatury posilkow, sprobuj jesc intuicyjnie, choc dalej w jakis sposob trzymajac sie rozpiski.

Najwazniejsze jest, abys unikala wlasnie jedzenia pzretworzonego, slodzonych napoi, cukru, tluszczy trans (przerozne cistka, ciasta z cukierni, chipsy), bialego chleba i raczej owocow.

Zobaczysz co sie bedzie dziac.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 963
ok, a ile mam dac w moim wieku na redukcji bialka, fatu i ww na kg masy ciala?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
100g bialka, 160g ww i 60g tluszczy

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 963
dziekuje:0 sog 4 U
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521


bierz sie za rozpisywanie diety:)

teraz zmykam, nie wiem czy jutro poprawie, bo caly dzien mnie nie ma od 6, ale postaram sie ;)

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 963
Rozlozylam sobie makroskladniki na 4 pory posilku:
B/WW/T
1- 30/70/20
2- 20/50/10
3- 20/30/20
4- 30/10/10

Przykładowy jadłospis to:

Śniadanie: 07:00
7 łyżek płatków owsianych (nie wiem ile to jest chyba 70g?)
2 szklanki mleka 2%


II Śniadanie (zawsze biore do szkoly kanapke):
2 kromki razowca żytniego
pasztet drobiowy & papryka / serek kanapkowy z pomidorem


Obiad (tu zawsze jem to, co jest w domu, starając się omijać dania tłuste):
pierś pieczona w piekarniku
surówka z kapusty pekińskiej, marchewki i jabłka zalana sosem winegrette

Kolacja:
serek wiejski 5% 200g / jogurt naturalny 400g

Jem tyle, ile mi obliczylas:) Tylko, ze czasem mam napady obzarstwa i nasuwa mi sie pytanie, czy nie mam zbyt mało ww? (zaczelam cwiczyc 45-60min dziennie). Prosze o pomoc i korekte:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

maszyna do jazdy na nartach

Następny temat

SickFrezer Dieta na mase do poprawy

WHEY premium