Ale tu nie chodzi o to, że może spaść nasza wydajnośc. Po prostu nie będziemy spalali większych ilości tłuszczu co jest poparte badaniami. Jeśli faktycznie chcesz przyśpieszyć redukcję to interwały, które zwiększają EPOC. Co do samego aero: przypuścmy, że spalasz podczas ich trwania 500kcal, a spożywasz dziennie 2500 kcal. Jaka różnica czy zrobisz [...]
Ale tu nie chodzi o to, że może spaść nasza wydajnośc. Po prostu nie będziemy spalali większych ilości tłuszczu co jest poparte badaniami. Jeśli faktycznie chcesz przyśpieszyć redukcję to interwały, które zwiększają EPOC. Co do samego aero: przypuścmy, że spalasz podczas ich trwania 500kcal, a spożywasz dziennie 2500 kcal. Jaka różnica czy zrobisz [...]
Wiek 25 Waga 79 Wzrost 175 Trening 4x w tygodniu po 1h 1. Podstawowa przemiana materii BMR= (9.99 X 79 (kg)) + (6.25 X 175 (cm)) - (4.92 X 25) + 5= 789+1093-123+5=1764 2. Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej(TEA) Trening siłowy - 4 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1764 = 123)) = 2160+342=2502 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni [...]
Podglądam Epoc. Crossfit w Twoim wykonaniu jest bardzo uczciwy i ciężki, a podglądany parametr nie szybuje jednak wysoko... Oczywiście podziwiam bo ja bym nie przetrwał zbyt długo na takich treningach ;)
1. Podstawowa przemiana materii BMR= (9.99 X 79 (kg)) + (6.25 X 175 (cm)) - (4.92 X 25) + 5= 789+1093-123+5=1764 2. Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej(TEA) Trening siłowy - 4 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1764 = 123)) = 2160+342=2502 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 357 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
Generalnie to podczas żadnego treningu nie " palimy tłuszczu " ;-) Spalamy kcal lub zwiększamy EPOC a co za tym idzie przyśpieszamy tempo metabolizmu, ale jeśli w diecie będzie mocno dodatni bilans to tłuszcz zostanie na swoim miejscu. Jeśli mamy się go pozbywać to musimy spalać więcej kcal niż ich dostarczamy. Wówczas organizm będzie czerpał [...]
. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 104 (kg)) + (6.25 X 192 (cm)) - (4.92 X 26) + 5 = 2116,04 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 2116,04 = 114)) = 1588 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 226 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
BMR = (99,9 x 62)+(6,25 x 172)-(4,92 x 19)+5 = 1605,9 EPOC = 1605,9:100=16,059 ---> 1% 16.059x7=112,413 ---> 7% 7x112,413=786,891 TEA = 8x(90x7)+786,891=5826,891=832,413 NEAT = 700 1605,9+892,413=2438,313 2438,313+700=3138,313 3138,313+(6%z3138,313)= =3138,313+188,3=3326,613kcal Nie jestem zbyt dobry z matmy ;) Głównie chodzi mi o [...]
1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 73 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1760,87 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 7 + EPOC(3 x (4% z 1760,87)) + aeroby(150) = 1306,3 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 186,6 kcal 4. Sumujemy wyniki z [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
wyliczlaem zapotrzebowanie uwzględniając siłownię 3x60min i aeroby 3x30 min, planowałem zwiększać aeroby o 5min tygodniowo aż dojdzie do godziny, przy czym co 4 tygodnie dodawać kolejny dzień, aż do max 6x60 w koncowym etapie redukcji (okolice 12 tygodnia) przed masą cwiczylem splitem 4x60min tygodniowo, teraz robię fbw 3x60 teoretycznie mniej [...]
. Podstawowa przemiana materii BMR= (9.99 X 79 (kg)) + (6.25 X 175 (cm)) - (4.92 X 25) + 5= 789+1093-123+5=1764 2. Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej(TEA) Trening siłowy - 4 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1764 = 123)) = 2160+342=2502 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 357 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: 1764+357=2121 [...]
Wyszło coś takiego : 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 110 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 18) + 5 = 2317 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 2 x 45 min x 8 + EPOC(3 x (7% z 2317 = 162)) = 1206 kcal Trening aerobowy - 3 x 45 min x 7 + 35 + 1206 = 2186 kcal 3. Wynik z punktu 2 [...]
[...] tych 10minut hiit a,jak to ma.miejsce w przypadku cardio. Bo i tak usywamy to co jest we krwi tudies glikigen w glownej mierse. Bo - dla przypomnienia- cardio nie ma wpływu na epoc - cardio jest tu i teraz czyli ile spalacz tyle masz Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-10-30 14:29:27 Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-10-30 14:33:23
BMR=(9.99 X 78 (kg)) + (6.25 X 186 (cm)) - (4.92 X 19) + 5 = 779+1,162-93,48+5=1,941-53=1,888 trening silowy 3x60x7+EPOC(3x(7%z1,888=132))=1260+396=1656 1656/7=236 1,888+236=2,124 2,124+900=3,024 3,024+TEF(10%z3024=302)=3326 Matematyka odswiezona :D Zmieniony przez - Kaml_ w dniu 2016-11-03 13:56:18 Zmieniony przez - Kaml_ w dniu 2016-11-03 [...]
Dzieki serdeczne! Ale jak rozumiec np. to: "TEA - Kalorie spalone ze względu na aktywność fizyczną Trening siłowy 7 - 9 kcal na minutę w zależności od intensywności EPOC - Kalorie spalone po wysiłku 4-7% Całkowitego zapotrzebowania kalorycznego" Tzn.EPOC mam dodac do ogolnego wzoru: TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT i plus jeszcze EPOC?