SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wiatrówka pistolet. Co wybrać do 300zł

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18014

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 170 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7584
Jak wyżej. Zastanawiam się nad
http://www.tajgun.pl/?prod=459&cat=126
bądź
http://www.tajgun.pl/?prod=345&cat=126
Co sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Wist to w ogóle jest porażka maksymalna. Nie rozumiem do dzisiaj, jak można wprowadzić do armii pistolet, który już podczas testów spisuje się fatalnie. Nie wspominając już o zlecaniu produkcji broni bojowej firmie, która o tym kompletnie nie ma pojęcia, bo zawodowo zajmuje się czymś zupełnie innym.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4322
Po1.
TO dział combat samoobrona, więc wnioskuję, że szukasz albo czegoś do samoobrony albo czegoś "combatowego". Jako że strzelanie z wiatrówki do ludzi jest nielegalne, to domyślam się że twoja nowa wiatropędna zabawka ma być "combatowa", czyli mieć realistyczny wygląd i obsługę.Jeśli tak to proponuję odłożyć jeszcze 100-150 zł (żeby mieć 400-450) i poszukać np Beretty Px4 storm albo jakiegoś makarova. Frajda powinna być większa a i wykonanie lepsze. Jeśli jednak 300 zł to ścisła granica to myślę, że jak kupisz Crosmana C11 lub 3576, nie będziesz żałował. Te odrobinę więcej mocy nie jest wg. mnie warte wydania 100-150zł więcej (mówię o podanych przez ciebie pozycjach).

Po2.
Polecam Ci poczytać forum www.bron.iweb.pl dział strzelectwo pneumatyczne. Tam na pewno znajdziesz odpowiedź i pomoc bardziej fachową niż tutaj. Poza tym poszperaj w dziale Kupno / sprzedaż (wymaga zarejestrowania aby mieć dostęp), można utrafić naprawdę ciekawe pozycję w atrakcyjnych cenach.

Po3.
Jeśli już zdecydujesz się na zakup z tajguna to sprawdź najpierw jaki jest dostęp do serwisu (nic nie sugeruję, bo nie wiem jak u nich to wygląda, to tylko rada).

Po4.
Jeśli liczysz na jakąkolwiek celność to poszukaj czegoś z gwintowaną lufą, a co za tym idzie z możliwością używania śrutu typu diabolo. Dość ciekawą pozycją (w stosunku cena/jakość) jest właśnie wspomniana Beretta Px4 storm.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach i braku pośpiechu w zakupie. Ja się pospieszyłem i teraz wiem, że zainwestowane 300zł mogłem wydać duuuuuuuużo lepiej.

Zmieniony przez - Orzeuek90 w dniu 2010-03-05 23:18:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 170 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7584
przytkało mnie. Dzieki za wypowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Orzeuek po prostu profesjonalista

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 748 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10497
kupiłem niedawno Crosmana C11. Wystrzeliłem ze niego ok 600 kulek i jest świetny
Mimo faktu że nie jest metalowy tylko z abs'u to wazy pół kilo.
zasięg 20 metrów spokojnie da się osiągnąć...celny zasięg rzecz jasna. z ok 10 metrów dziurawi materiałową tapicerkę od fotela przy świeżym naboju co2

żyj tak aby inni przez Ciebie nie płakali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ja bym na początek był ciekaw w jakim celu planujesz zakupić pistolet. Czy planujesz strzelać z niego typowo sportowo czy rekreacyjnie (przysłowiowo mówiąc 'do puszek'). Odnośnie samych pistoletów firmy WinGun to nie polecam. Nigdy co prawda nie miałem okazji strzelać z ich zabawek ale wolę zaufać firmie, która profesjonalnie zajmuje się produkcją broni (a nie, jak w wypadku WG, pistoletów na kulki).

Ja gdybym miał wybierać w tym przedziale cenowym, myślę że zdecydowałbym się na Smith&Wesson M&P Black. Jego zaletą jest niewielka cena (269 zł w katalogu Koltera) i duża pojemność magazynka. Minusem zdecydowanie celownik Tru Glo, który jest bardzo denerwujący na dłuższą metę; gładka lufa. Strzelanie za pomocą samo napinacza spustu jest również tragiczne bo słąbiutko może być z precyzją.

Za 269 zł również dostać można pistolet Beretta Elite II, który poza celownikami ma praktycznie identyczną konstrukcję co wspomniany S&W.

Ja osobiście dołożyłbym na Twoim miejscu parę złotych i zakupił ot choćby Walthera PPK/s Classic dostępnego na Allegro nawet za 399 zł. Tutaj główną zaletą jest napinacz spustu poprzez odrzut zamka po strzale...

A Ty co Orzeuek kupiłeś, że tak żałujesz?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4322
@ d0l4r99
Ja kupiłem Crosmana C31. A żałuję nie dlatego że jest lipny ale dlatego, że za mniejszą cenę mógłbym dostać C11 lub 3576, które nie są gorsze na tyle żeby warto było dokładać 100zł do C31.Podobnie myślę, że jest z pozycjami które Ty podałeś. Nie okłamujmy się, wszystko z przedziału <300zł to prawie to samo tylko w innej obudowie i pod inną nazwą. Mógłbym też dołożyć 50-100zł i trafić jakiegoś HW40 używanego ale to już troszkę inna klasa pistoletów. A co do strzelania sportowego do którego nawiązałeś to w tej cenie się chyba nic ciekawego nie dostanie.

Zmieniony przez - Orzeuek90 w dniu 2010-03-09 14:20:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Akurat o produktach Crosmana nie można powiedzieć, żeby były solidne i osobiście odradzam tą firmę. Kwestia jest taka, że po zmianie ustawy naroiło się mnóstwo firm rzekomo specjalizujących w produkcji pneumatyków, które składają wiatrówki z chińskich części i sprzedają za 50 zł. A jeżeli coś jest tanie i bez zezwoleń to trafi do użytkowników nie mających pojęcia, że w tym wypadku cena idzie w parze z jakością.

Co do tanich pistoletów to masz racje. Mimo wszystko, gdybym miał narzucony odgórnie limit maksymalny 300 zł, wolałbym wybrać coś ze sprawdzonej firmy. Sprawdź sobie zresztą co działo się w wojsku, gdy wprowadzono pistolety Wist, wyprodukowane przez firmę specjalizującą się w tworzeniu projektorów i kołowrotek do wędek.

Z pneumatyków mogę podać również przykład rewolweru Crosmana, w którym przy notorycznym strzelaniu w trybie SA dochodzi do urwania fragmentu kurka.

Strzelałem z HW 40 i rzeczywiście przyjemnie się strzela, natomiast ładowanie jest koszmarne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 540
Witam,
Tak jak napisał d0l4r99 ważne jest w jakich warunkach będziesz korzystał z pistoletu.
Jeśli ma to być typowa rekreacja jak sądzę to polecam coś na śrut stalowy bb's. Większa przebijalność tego śrutu daje więcej frajdy przy strzelaniu do wszelakich celów puszkopodobnych.

Druga sprawa to czy wolisz większą moc czy realizm strzelania.
W pierwszym przypadku polecam niedrogie modele sprawdzonych marek:

Pistolet H&K USP
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Wiatrowki-pistolety/Wiatrowka-Pistolet-H-K-USP/1711

lub Smith & Wesson M&P Military Police)
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Wiatrowki-pistolety/Wiatrowka-Pistolet-Smith-Wesson-M-P-Military-Police-Czarny/1760

jeśli bardziej lubisz większy realizm w strzelaniu poszukaj czegoś z ruchomym zamkiem, np.:

PPK Walthera
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Wiatrowki-pistolety/Wiatrowka-Pistolet-WALTHER-PPK-S/1730

lub Walthera Cp99 compacta
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Wiatrowki-pistolety/Wiatrowka-Pistolet-WALTHER-CP99-Compact/1728

Serwis jest autoryzowany przez producenta.

Więcej modeli poniżej, większość posiada film pokazujący pistolet w akcji.

http://www.bron.pl/shopbron/listing/wiatrowki-i-osprzet/wiatrowki-pistolety/106/1/1/3/40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4322
@d0l4r99
"Sprawdź sobie zresztą co działo się w wojsku, gdy wprowadzono pistolety Wist, wyprodukowane przez firmę specjalizującą się w tworzeniu projektorów i kołowrotek do wędek."

Z miłą chęcią bym o tym poczytał bo zapowiada się interesująco :) Masz jakieś materiały na ten temat? Jeśli tak to prosiłbym o link, bo jakoś średnio mi wychodzi znalezienie czegoś konkretnego.

A tak wracając do tematu to ja jednak pozostaję przy swoim zdaniu, że lepiej wydać 120-180zł niż 250-300, bo jeśli zabawa się spodoba to dość szybko zechcemy się przesiąść na sprzęt z wyższej półki a jeśli się nie spodoba to chociaż nasze "straty" będą mniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
http://www.opisybroni.republika.pl/Wist.html

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pistolet;wist;doslownie;potraktowal;pokojowa;misje;w;iraku;i;nie;strzela,177,0,59825.html

Do wad z tego co mi wiadomo, można dodać fakt, że waga spustu przy każdym strzale jest ponoć inna i magazynek czasem sam lubi wypadać.

No jeżeli ktoś chce sobie postrzelać to butelek to rzeczywiście nic lepszego nie jest mu potrzebne. Do strzelania precyzyjnego zastanowiłbym się jednak dwa razy nad zakupem tańszego pistoletu. Poza tym, jeżeli ktoś ma wątpliwości a chce strzelać sportowo, zawsze każdy zakup może skonsultować ze swoim instruktorem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Włodarczyk vs Fragomeni w Polsce!!!Mamy pas WBC ?

Następny temat

Nauka sw z filmów instruktażowych>>>parter

WHEY premium