SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

uzupełnienie parteru

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 685
oczywiscie przejde sie po sekcjach, tylko własnie mam wrazenie ze wysoki poziom bedzie tu i tu, bynajmniej z opini ludzi tam trenujacych tak wychodzi. trenuje w gi, dlatego mam dylemat, niby pod gi wydawalo by sie oczywiste judo, jednak spotkalem sie z opiniami ktore mowily ze zapasay sa praktyczniejsze i ze lepiej sie sprawdzaja nawet w walce w gi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
Ja Ci powiem tak jak chcesz wykorzystac to w walce mma czy tam powiedzmy ulicznej do zapasy a jak myslisz o zawodach w bjj to bym Judo dorzucił przyda sie judo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Ja bym wybrał chyba zapasy w stylu wolnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
opusdei
...spotkalem sie z opiniami ktore mowily ze zapasay sa praktyczniejsze i ze lepiej sie sprawdzaja nawet w walce w gi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 685
MMA
opusdei
...spotkalem sie z opiniami ktore mowily ze zapasay sa praktyczniejsze i ze lepiej sie sprawdzaja nawet w walce w gi.



tylko tak słyszałem :D nic z tymi sportami nie mam do czynienia dlatego prosze was o porade :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poradę już otrzymałeś:
Saida
Moim zdaniem to zalezy od tego, czy bjj trenujesz głównie w gi czy bez. Jeśli w gi - to judo, a jeśli bez, to zapasy.
Ponad to dodam, że jeśli chcesz kiedyś spróbować MMA, to idź na zapasy.
Jeśli dalej masz wątpliwości, to pochodź np. rok na judo, później rok na zapasy.

No i bardzo ważna rzecz - szukaj zapasów w stylu wolnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 685
to juz moje ostanie pytanie: czy rzuty w judo bede w stanie szybko przyswoic? oczywiscie wiem ze to głownie sprawa indywidualna, lecz takie zastosowanie rzutów w walce po jakim czasie wychodzi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytanie Twoje to mistrzostwo świata. A raczej odpowiedzenie na nie
W judo uczył się będziesz rzutów ręcznych (np. seoi nage), biodrowych (np. harai goshi), nożnych (np. o soto garii), podcięć (np. de ashi barai), poświęcenia (np. tomoe nage). Dużo tego jest.
Większość zawodników doskonali się późnej w trzech rzutach maksymalnie.
Po jakim czasie rzuty wychodzą zależy od stopnia opanowania, a także od przeciwnika. Na jednego wystarczy kilka miesięcy trenować, może nawet tygodni, na dobrego judokę kilka lat...

Zwróć jeszcze uwagę na poziom sekcji. Przynajmniej w Krakowie poziom w AZS-ach nie jest za wysoki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3567
Jezeli wybierzesz judo to mam dla ciebie kilka rad ktore zaobserwowalem u siebie na treningach.
Te rzuty ktore wychodzily mi na judo, nie byly skuteczne na bjj dlatego ze sa inne zasady np w bjj mozesz trzymac rekaw po tej samej stronie co klape. Dlatego mialem problemy po pewnym czasie z rzucaniem seoinage mimo tego ze ladnie mi wychodzilo na judo.
Po niektorych rzutach to ty jestes w gorszej pozycji np ouchigari. W moim przypadku w walce w gi, jesli nie zdarzylem przejsc nog to bylem w tarapatach bo trenuje z duzo bardziej doswiadczonymi, a nie walcze dobrze w gardzie.
Zaobserwowalem ze duzo latwiej rzucic prostymi kombinacjami przod tyl lub tyl przod moje ulubione to uchimata ouchigari, ouchigari uchimata, ouchigari taiotoshi, haraigoshi osotogari lub haraigoshi/uchi mata maniana nie znam japonskiej nazwy to takie kosoto na dwie nogi
Dobrrze tez wchodza rzuty z zejsciem na kolana seoinage tradycyjne lub za klape oraz sode ja akurat robilem za jeden rekaw
troche sie rozpisalem ma nadzieje ze pomogle. Mi judo pomoglo bardzo przedewszystkim w przygotowaniu fizycznym. Przepraszam ze troche niepoprawnie ale pisze z tel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Chyba chłopak musiałby znać nazwy i zobaczyć o co w tych technikach chodzi

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wojsko/policja/straż

Następny temat

I must be harder, better, faster, stronger / Dziennik treningowy / Puncher

WHEY premium