SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sucha skóra

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 253 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1234
Moze ze starosci Ci sie po prostu pogorszyl wzrok ;)
a badania sobie mozesz zrobic tak jak mowilem

Zmieniony przez - surpsa w dniu 2011-01-12 18:37:04

Pomogłem? daj SOGa ;*

Zajmuje się pomaganiem ludziom w problemach zdrowotnych
masz pytanie odnośni Twojego zdrowia? pytaj!
Postaram się pomóc i odpowiednio Cie pokierować co masz zrobić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 255 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3764
prof. B. Zahorska-Markiewicz, prof. E. Małecka-Tendera, "Patofizjologia kliniczna", Urban&Partner, Wrocław 2009

"Objawy kliniczne niedoboru witaminy A obejmują niedowidzenie zmierzchowe (tzw "kurza ślepota") suchość spojówek i błony śluzowej jamy ustnej, nadmierne rogowacenie i łuszczenie skóry, zwiększoną podatność na infekcje, upośledzenie procesów rgeneracji np. gojenia złamań, zachamowanie wzrostu"

prof. J.J. Pietrzyk "Wybrane zagadnienia z pediatrii" , wyd UJ, Kraków 2004
"następstwa niedoboru: ślepota zmierzchowa (!!!!!), światłowstręt, kseroftalmia, keratomalacja prowadząca do ślepoty, keratitis follicularis- phrynoderma)

prof. J. Stachura, W,. Domagała "Patologia, znaczy słowo o chorobie", wyd PAU, Kraków 2009
"Niedobor witaminy A:
- hemeralopia (ślepota zmierzchowa, "kurza ślepota"), plamki Biota, keratomalacja
- hyperkeratosis follicularis - wygląd "skóry ropuchy"
- metaplazja płaskonabłonkowa tchawicy i oskrzeli i drog moczowych
- niedobory subpopulacji limfocytów"

E. Mutschler "Farmalkologia i toksykologia" wyd MedPharm Polska, Wrocław 2010

"niedobor: kseroftalmia, keratomalacja, niekiedy alopecia (przypis własny: po łacinie to łysienie)...."

NIE UCZ OJCA DZIECI ROBIĆ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 504
oczy trochę się poprawiły ale do dermatologa chyba się przejdę, u takiego to jeszcze nie byłem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 253 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1234
Dobra dobra ja studiowalem medycyne bardziej pod kontem urazoz zwiazanych ze sportem czyli kosci sciegna miesnie itp a o innych chorobach poprostu wiem od mojej mamy
byc moze sie pomylilem ale nie wmawiaj mi z ta witamina A dobra? bo ja witaminki znam i co do mojej wypowiedzi do tego tematu to doradzilem mu dobrze jesli uwazasz ze lepiej mu doradzisz prosze bardzo wpisz swoje zdanie na ten temat i doradz koledze :)
a nie siedzisz i wklejasz mi co to sa witaminy i za co one odpowiadaja chcac sie pochwalic cos doradz bo to o witaminach to to ja wiem...

Pomogłem? daj SOGa ;*

Zajmuje się pomaganiem ludziom w problemach zdrowotnych
masz pytanie odnośni Twojego zdrowia? pytaj!
Postaram się pomóc i odpowiednio Cie pokierować co masz zrobić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 255 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3764
jak widać nie znasz sie, ale nie bede dyskutowal.
gdybyś studiował medycyne (co jest niemozliwe bo masz dopiero 19 lat wg profilu to bys wiedzial), ale koniec off-topic'u

wracajac do zasadniczego tematu:
dermatolog to dobre wyjscie, zwłaszcza jesli ta sucha skóra jest dla ciebie w jakis sposob uciazliwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 253 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1234
HahaHahA ja mowie ze skonczylem studia? moze ja robie je dalej w tym kierunku? po gim chodzilem do szkoly medycznej i od gimnazjum interesowalem sie sciegnami miesniami urazami wszelkiego typu
widzac Twoje wypowiedzi bardzo dobrze znasz sie w tematyce i doradzaniu
twoje wypowiedzi to idz do lekarza zrob te i te badania xD
a co do lysienia to poczytaj sobie o witaminie H czlowieku pozdro

Pomogłem? daj SOGa ;*

Zajmuje się pomaganiem ludziom w problemach zdrowotnych
masz pytanie odnośni Twojego zdrowia? pytaj!
Postaram się pomóc i odpowiednio Cie pokierować co masz zrobić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 463 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4646
Zamiast mydła zacznij stosować żele pod prysznic, na całym ciele masz suchą skórę czy tylko częściowo ?

" Gdybyś usłyszał tysiąc razy- nie uda Ci się.
To wiesz co?
Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili.
Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą."

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 253 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1234

Pomogłem? daj SOGa ;*

Zajmuje się pomaganiem ludziom w problemach zdrowotnych
masz pytanie odnośni Twojego zdrowia? pytaj!
Postaram się pomóc i odpowiednio Cie pokierować co masz zrobić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 255 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3764
kolego, uwagi ad personam - to na privie

rade dalem na poczatku
"skora jak skora, reguje na różne czynniki, u kazdego w zmienny sposob. u ciebie może być to reakcja na zimno, na proszek do prania jaki uzywasz. moze masz tzw skore atopową (nie mylic z atopowym zapaleniem skory).
sproboj nawilżać. polecam maść "cutibaza", ew jak jestes przy kasie to kosmetyki z serii emolium (do kupienia w aptece) :)"
(wiadomosc z 17:46)


po drugie sam wysylales do lekarza "bo napewno ma niedobor wit A", wiec wiecej pokory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 504
dobra, już się nie kłóćcie, pójdę się zaszczepić i zakupię eliksir z torfu profesora Tołpy ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból kregosłupa

Następny temat

Wioślarz a chondromalacja

WHEY premium