SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rzucenie palenia - mój blog...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 66637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 305 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3521
faktycznie Wrahu, Dzień Próby!
ale dobrze, szkoda by było tych 2 miesięcy, te dragi to koka i hera gdzieś wyżej chyba o tym pisałem. pozdr...

"Jedyne miejsce, gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik" - Vince Lombardi
"Życie jest jak Miriam: Niby wszystko ładnie, pięknie, a tu h*j"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
no ładnie... 31 stron juz w tym poscie

Ja dodam od siebie to co ostatnio znalazłem w necie, umiescilem to na SFD

https://www.sfd.pl/temat290738/

pozdro i WALCZ

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
i jak tam walka z potwornym nałogiem wam idzie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9243
u mnie dzis leci 4 dzien , postawnoilem rzucic dla lepszych wynikow silowych apetytu i w ogole dla zdrowia :] pamietacie te slinotoki i krecenie w bani przy pierwszych fajkach w zyciu ? zebym wiedzial czym to sie skonczy ... Teraz wykaszluje jakas czarna substancje ... straszne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
tutaj zamieszczam tresc z mojego linka o paleniu, gdyby ktos tam nie kliknal

"Wpływ palenia tytoniu na organizm człowieka

Paląc papierosy zwiększasz ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgowego trzykrotnie.

Wypalenie każdego papierosa wiąże się z natychmiastowym wzrostem ciśnienia tętniczego i przyspieszeniem akcji serca. Efekt ten jest szczególnie wyraźny podczas palenia pierwszego papierosa w godzinach porannych, kiedy ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgowego jest największe. Sprobuj ocenić wpływ papierosów na Twój układ krążenia mierząc tętno przed i po wypaleniu papierosa.

Podczas palenia papierosów dochodzi do skurczu tętnic unaczyniających mięsień sercowy (tzw. naczyń wieńcowych). Dlatego też palenie papierosów może być przyczyną zawału mięśnia sercowego nawet w przypadku niewielkich zmian miażdżycowych w naczyniach wieńcowych.

Palenie papierosów zmniejsza skuteczność leczenia nadciśnienia tętniczego. Leczenie łagodnego nadciśnienia tętniczego lekami często nie zapobiega wystąpieniu powikłań związanych z nadciśnieniem, jeżeli pacjenci jednocześnie palą papierosy. Znany jest fakt częstszego występowania nadciśnienia złośliwego u palaczy.

Jeżeli palisz papierosy, to korzyści wynikające z przyjmowania leków obniżających ciśnienie tętnicze będą widoczne dopiero wtedy, gdy rzucisz palenie.

Paląc papierosy narażasz nie tylko siebie, ale również osoby z Twojego najbliższego otoczenia (tzw. biernych palaczy). Bierne wdychanie dymu tytoniowego wywiera szczególnie niekorzystny wpływ na układ krążenia u dzieci.

Nie pocieszaj się tym, że palisz niewiele lub mniej niż kiedyś. Nie ma "bezpiecznej" liczby wypalanych papierosow. Palenie nawet 5 papierosów dziennie wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia powikłań nadciśnienia tętniczego.

U osób palących znacznie częściej niż u niepalących dochodzi do konieczności amputacji nóg (z powodu miażdżycy tętnic kończyn dolnych).

Papierosy mogą być źródłem impotencji u mężczyzn i zaburzeń płodności u kobiet. Palenie tytoniu zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań w czasie stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

U kobiety palącej w czasie ciąży mogą wystąpić zaburzenia w rozwoju płodu i w następstwie częstsze zgony noworodków.

Nie daj się nabrać na papierosy "light" lub "ultra-light". Aż 75% palaczy uważa, że palenie takich papierosów jest mniej szkodliwe. Tymczasem badania naukowe wskazują, że w porównaniu z papierosami tradycyjnymi palenie takich papierosów nie zmniejsza ryzyka wystąpienia zawału mięśnia sercowego.

Palenie papierosów jest w Polsce przyczyną co drugiego zgonu mężczyzn w wieku 35-69 lat - jesteśmy niestety pod tym względem światowym liderem.

Średnia długość życia osób niepalących w krajach rozwiniętych systematycznie rośnie. Szacuje się, że średnia różnica długości życia między osobami niepalącymi a palaczami wynosi 15 lat. Czy warto dla przyjemości zaciągania się dymem papierosowym poświęcić 15 lat życia ?

Podejmij decyzję o rzuceniu palenia już dzisiaj. Jest to możliwe; w USA udaje się to ponad milionowi palaczy rocznie, a liczba byłych palaczy przewyższa ilość osób nadal palących papierosy.

~~<<>>DLACZEGO WARTO RZUCIĆ PALENIE?<<>>~~

Zmniejszysz ryzyko wystąpienia zawału mięśniowego i udaru mózgowego już w pierwszym roku od zaniechania nałogu. W ciągu 5 lat ryzyko to będzie porównywalne z ryzykiem u osób, które nigdy nie paliły papierosów.

Poprawisz kondycję fizyczną, zapomnisz co to kaszel poranny, rzadziej będziesz chorował na infekcje dróg oddechowych.

Nie martw się tym, że zyskasz kilka dodatkowych kilogramów. Po pierwsze, średni wzrost masy ciała u osób rzucających palenie wynosi jedynie około 3 kilogramów. Po drugie, Palisz? Tracisz! Ile? Sprawdź, ile możesz zyskać! znacznie przewyższają ryzyko związane z nieznaczanym wzrostem masy ciała.

Nie przejmuj się tym jeżeli nie uda się Tobie rzucić palenia za pierwszym razem. Liczy się efekt ostateteczny. Większość byłych palaczy rzuciło ostatecznie palenie dopiero za którąś próbą. Postaraj się wyciągnąć wnioski z nieudanych prób rzucenia palenia.

Szukaj dobrych przykładów wśród osób, którym udało się rzucić palenie. Niektórym osobomo po zaniechaniu palenia tytoniu bardzo pomagają preparaty o znanej zawartości nikotyny (np. guma do żucia). Nie daj się złamać tym, którzy nadal palą.

Udowodnisz sobie i swoim najbliższym, że stać Ciebie na wiele.



Znalazłem to na stronce internetowej : -> [www.zdrowie.med.pl] .



Zmieniony przez - mariusz987 w dniu 2006-10-07 21:19:58

Zmieniony przez - mariusz987 w dniu 2006-10-08 21:17:19
"

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
mi tak jedzenie smakuje
uwielbiam jesc
moglabym od zaraz rzucic wsszytko by poddac sie
przyjemnoisci ktora jest JEDZENIE






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 410 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4791
Witajcie
Ostatnio zaniepokojony niekończącym się slinotokiem udałem się do Centrum Onkologii w W-wie do Poradni Antynikotynowej-ciekaw byłem co oni na to i jak moga mi pomóc.Warto zobaczyć coś takiego.
Najpierw Pani przeżyła szok,gdyz myslała że wyniki tlenku węgla będą wysokie, a tu w normie jak u zwykłego człowieka
Najpierw spotkanie z lekarzem.
Kobieta z przejsciami paliła 50 fajek dziennie,zdecydowanie odradza jakąkolwiek postać nikotyny,to wg niej oszukiwanie samego siebie, jak podawanie alkoholikowi alkoholu w tabletce.
Później spotkanie z psychologiem.
Na tym najbardziej mi zależało,doszliśmy do pewnych wniosków które mi może pomogą.
Najpierw wystepuje MYŚL-Byłoby przyjemnie zapalić
później UCZUCIE- Potrzeba zapalenia
i na koniec najbardziej naturalana REAKCJA- ślina.
Wg Pani psycholog konieczne jest przerwanie procesu na I etapie MYŚL aby nie doszło do II i III etapu,niby proste ale wymaga pracy.
Dla osób z W-wy które rzuciły, bądź mają zamiar pod koniec miesiąc będzie uruchomiona grupa wsparcia 10-12 osób ,coś jak AA , spotkania 1,5 raz w tygodniu, właśnie z psychologiem i nie tylko.
Mi osobiście pewnie wiele nie pomogą,gdyż walczę sam,ale jesli ma być łatwiej-czemu nie, główne ich założenie do podtrzymanie osiągnietego celu. Jeśli ktoś z W-wy będzie zainteresowany to podam później szczegóły.
Pozdrawiam wszystkich

Musicie od siebie wymagać ,nawet gdyby inni od was nie wymagali.
http://www.sfd.pl/temat254819/
Najgorsze smaki supli
http://www.sfd.pl/temat258906/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
Witajcie! Znalazlem to w necie na stronce
=> http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/2,51176,,,,37395100,P_MEDIMEDIA_CHOROBY.html

Mam nadzieje, ze Wam sie to przyda:

Wybierz życie - rzuć palenie
Nie ma żadnych rozsądnych powodów, żeby palić. Przyczyny, dla których niektórzy ludzie palą papierosy, tkwią w nich samych. Mogą nimi być np. nałóg, nuda, ciekawość, prowokacja, strach przed odrzuceniem otoczenia, udowadnianie wolności wyboru, przyjemność na koszt innych lub tworzenie swojego wizerunku, itp.
Z drugiej strony jest wiele powodów, żeby nie palić. Wszystkie wiążą się z korzyścią dla ludzi i ochroną zdrowia. Takimi powodami są: ochrona siebie i innych przed chorobami serca, płuc (w tym rakiem) i innymi schorzeniami towarzyszącymi paleniu, poszanowanie drugiego człowieka, zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska.
Kto chce rzucić palenie, powinien zdawać sobie sprawę ze stopnia uzależnienia od nikotyny. W tym celu należy wykonać poniższy test (wg dr K. O. Fegeström), starając się szczerze odpowiadać na pytania, następnie należy zliczyć punkty podane w nawiasach:

* Ile papierosów wypalasz dziennie?
- ponad 25 (2)
-16 do 25 (1)
- do 15 (0)
* Jak duża jest zawartość nikotyny w twoich papierosach?
- ponad 0,9 mg (2)
- 0,5 do 0,9 mg (1)
- do 0,4 mg (0)
* Czy się zaciągasz?
- zawsze (2)
- czasami (1)
- nigdy (0)
* W jakim czasie po przebudzeniu wypalasz pierwszego papierosa?
- w ciągu 30 minut (1)
- później (0)
* Czy jest ci trudno przestrzegać zakazu palenia w miejscu pracy lub miejscu publicznym?
- tak (1)
- nie (0)
* Z którego papierosa najtrudniej byłoby ci zrezygnować?
- z pierwszego po przebudzeniu (1)
- z innego (0)
* Czy palisz także wtedy, gdy leżysz w łóżku wskutek grypy lub przeziębienia?
- tak (1)
- nie (0)

Ocena:
Sumę uzyskanych punktów należy nanieść na skalę, która pokaże ci stopień twojego uzależnienia od nikotyny. [ => nastepna wiadomosc]

Jak rzucić palenie?
Nikt cię nie zmusi do przerwania palenia. Decyzja należy wyłącznie do ciebie. Jeśli się zdecydujesz na rzucenie nałogu - walka będzie w połowie wygrana. Jeśli będziesz konsekwentny, wygrasz całą walkę. Stosuj się do podanych wskazówek:

Wybierz datę zerwania z nałogiem.

Zaznacz ten dzień w kalendarzu, unikając okresu pełnego stresów i wypełnionego pracą.
Jeśli to możliwe, namów kogoś, by odzwyczajał się od palenia razem z tobą. Będziecie nawzajem podtrzymywać się na duchu.
Powiedz rodzinie i przyjaciołom o swoim postanowieniu i podaj im datę. Poproś ich, żeby ci o nim przypominali przy każdej chęci zapalenia papierosa.
Wybierz jeden z trzech sposobów rzucenia palenia:
Nagłe przerwanie nałogu - pal jak zwykle do dnia poprzedzającego wybraną datę. Potem całkowicie przestań palić.
Stopniowe zmniejszanie dawki - zmniejszaj liczbę wypalanych codziennie papierosów aż nadejdzie dzień, w którym nie zapalisz ani jednego. Ma to być wcześniej zaplanowana data przerwania nałogu. Okres ograniczania palenia nie powinien przekroczyć dwóch tygodni; jeśli trwa dłużej, masz małe szanse na sukces. Inna metoda stopniowego zmniejszania dawki polega na przylepianiu do skóry plastrów z nikotyną. Plastry uwalniają nikotynę bezpośrednio przez skórę, omijając płuca. Stopniowo zmniejszaj dawkę nikotyny w plastrach, dopóki nie dojdziesz do zera. Możesz także odzwyczaić się od palenia, stosując gumę do żucia z nikotyną albo kapsułki lub tabletki do ssania.
Grupowy program przerywania palenia - dołącz do grupy, w której odzwyczajanie od nałogu jest oparte na dyskusjach, rozmowach, oglądaniu filmów wideo lub korzystaniu z porad psychologa.
Niezależnie od wybranego sposobu bądź konsekwentny i nie zmieniaj wybranej przez siebie daty.

Pamiętaj:
W wybranym dniu wyrzuć wszystkie popielniczki, zapalniczki, zapałki i papierosy.
Przygotuj w lodówce zapas czystej wody, niesolonych orzeszków, owoców i warzyw.
Zafunduj sobie nowe ubranie lub coś, na co zawsze miałeś ochotę.
Uczcij ten dzień z niepalącymi przyjaciółmi w miejscu, gdzie palenie jest zabronione.


Jak przeżyć pierwsze dni:
Przygotuj się psychicznie i zaakceptuj objawy głodu nikotynowego, które ustąpią w ciągu pierwszych 1-2 tygodni. Do takich objawów należy: chęć zapalenia papierosa, drżenie, niepokój, zdenerwowanie, zaburzenia koncentracji, drętwienie ramion i nóg. Oznaczają one, że twój organizm przyzwyczaja się do braku nikotyny i korzystnych zmian w układzie krążenia, oraz że wzrasta zapotrzebowanie tkanek na tlen. Najlepiej rzucać palenie wraz z innymi domownikami, jeśli palą. Namów ich do tego.
Nie przejmuj się, jeśli kaszlesz więcej niż zwykle. Rzęski nabłonka pokrywającego twoje drogi oddechowe w czasie palenia były sparaliżowane, a teraz zaczęły znowu pracować. Poruszając się stale, usuwają substancje smoliste, drobnoustroje, martwe komórki i kurz. Kiedy twoje drogi oddechowe oczyszczą się, kaszel sam się skończy.
Przezwyciężaj powracającą ochotę na papierosa, wykorzystując następujące metody: spokojne głębokie oddechy, rozluźnienie mięśni, medytacja, spacer, napicie się wody, zjedzenie kilku orzeszków lub małej porcji owoców albo warzyw.
Trzymaj się z daleka od palących przyjaciół, którzy będą chcieli cię skusić lub znowu zachęcić do palenia. Poproś o wyrozumiałość otoczenie, jeśli będziesz nadmiernie rozdrażniony.
Jak zapomnieć o papierosach:
Pomyśl, jak zachować się w sytuacjach, w których dotąd paliłeś papierosy. Na przykład, jeśli dawniej paliłeś przy kawie, zamiast niej wypij sok owocowy. Jeśli dawniej zapalałeś papierosa zaraz po przebudzeniu, podejdź do okna i zamiast papierosem zaciągnij się świeżym powietrzem. Jeśli paliłeś po obiedzie, po skończeniu jedzenia idź na przechadzkę. I tak dalej.
Zacznij uprawiać sport, gimnastykuj się lub znajdź sobie hobby, które będziesz realizował z niepalącymi członkami rodziny lub przyjaciółmi. Bądź systematyczny. Nie gnuśniej.
Nie wchodź do miejsc, gdzie palenie jest dozwolone, takich jak bary, kluby czy dyskoteki.
Nigdy nie pozwalaj sobie nawet na jednego papierosa. Wkrótce może być ich wiele!
Co robić, gdy się nie uda?
Tak, to się zdarza. Niektóre osoby, które rzuciły palenie, znowu wracają do nałogu. Ale nie wszystko stracone. To tylko chwilowy krok do tyłu. Pamiętaj! Jeśli chcesz rzucić palenie, wygrałeś już połowę walki. Więc...?Jeśli za pierwszym razem się nie udało, spróbuj znowu!? W odzwyczajaniu się od palenia mogą pomóc preparaty zawierające nikotynę. Niektóre z nich są dostępne bez recepty - stosowanie pozostałych należy skonsultować z lekarzem, który - po badaniu lekarskim - wypisze receptę.


~~~~~~~~~~trzymcie SiĘ :)

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
Niestety... skala nie weidzie....

wejdzcie na tamtą stronke z tamtego linku, tam bedzie

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 111
Hej dawno mnie nie było co tam u was słychować? Jak wam idzie odwyk. Ja się trzymam ale za to złapało mnie jakieś choróbsko i nie chce odpuścić, teraz wysyłają mnie na wycięcie migdałków. Ale nie jest źle jakoś się trzmam. Pozdrawiam wszystkich
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Za dużo napojów energetycznych??

Następny temat

pęcznieje mi brzuch :(

WHEY premium