SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja 130 kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5536

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

28

Płeć

m

Waga

130

Wzrost

181

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

nie wiem

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

rower

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta spadek 10 kg

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

może spalacze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
2g/kg to jest taka wartość od jakiej rzeczywiście wiele osób zaczyna ale nawet jeśli to:

1. to 2g/"1kg suchej masy ciała" a przy takiej ilości tłuszczu to ma znaczenie. U ciebie sucha masa może być w okolicach 80kg a może nawet niżej(ciężko tą wartość oszacować w ciemno)

2. jest to ilość dla osób ćwiczących siłowo, z tego co widzę Ty do nich nie należysz.

Marian podawał Ci ilość 150-160 i możesz od tego zacząć choć nie wiem czy czy nawet to nie będzie w Twoim przypadku zbyt dużo.


Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2014-04-16 10:12:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 650
czy zostawić tak:?
B 160g - 640 kcal (28%)
T 140g - 1260 kcal (55%)
W 100 g - 400 kcal (17%)

Nie ma to znaczenia że tłusze to ponad 50% wszystkich kcal?

Z góry dziękuje za rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
jeżeli boisz się tłuszczy (ja się nie bałem
i dobrze na tym wyszedłem)to podbij węgle ich kosztem .
i tyle.
i poczytaj co to LBM.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
ułóż pod te proporcje, stosuj się do diety 2-3 tygodnie i wtedy oceń wyniki i własne samopoczucie. Jeśli będziesz czuł się osłabiony/apatyczny moze to być winą niskich węgli. Wtedy po tych 2-3 tygodniach mozesz podbić węgle i uciąć tłuszcze i sprawdzić taki rozklad. Jeśli nie chcesz płacić za prowadzenie za rączkę, co ja osobicie pochwalam, musisz nauczyć się obserwować własne ciało jaki i nastawić się na to, że błędy tez jakieś popełnisz. Ważne by wyciągać z nich wnioski.
Co do rozpiski diety. Nie baw się w liczenie kcal z warzyw. Licz tylko strączkowe, kukurydze i bulwiaste typu ziemniaki i buraki. Ewentualnie większe ilości marchwi. Ważne, zeby tych warzyw było minimum 500g dziennie.
Życzę wytrwałości

Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2014-04-16 10:23:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 650
dziękuje za rady - bardzo mi pomogliście
teraz wiem w którym kierunku się poruszać, aby zmienić styl odżywiania i stracić zbędne kg

chciałem się was jeszcze zapytać, czy pozbyć się mleka z diety?

a co z dietą w dni wolne? wiadomo wtedy, że się o 5 nie wstaje, wystarczy aby w takie dni trzymać sie ilości posiłków i całkowitej ilości kcal ale zjadanych o innych godzinach niż w dni pracujące?

Dziękuje i pozdrawiam
zabeiram się za przygotowywanie diety z nowymi proporcjami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Jeśli nie masz żadnych dolegliwości ze strony ukladu pokarmowego po spożyciu nabiału to nie musisz się go całkiem pozbywać. Ale szaleć tez z nim nie ma co.
Nie ma obowiązku spożywania posiłków o stałych porach, chociaż np mi pomaga to w trzymaniu diety. Po prostu wpadam w jakiś tam schemat i nie przychodzą głupie pomysły do głowy. Ilość posiłków tez możesz zredukować, 3-4 posiłki zabierają zazwyczaj mniej czasu niż 6.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Dodatkowo jak układasz dietę możesz poszukać w necie dziennik vitalmaxa(otwierany w excelu). Tam możesz sobie sprawdzić nie tylko BTW ale także np proporcje kwasów tłuszczowych, witamin, wapnia, żelaza itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 650
dzięki wielkie

załączam diete

proszę o sprawdzenie bo masakra z tymi tłuszczami same orzechy:P co ja wiewiórka:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
tak jak pisałem, wrzuć sobie w dziennik w którym sprawdzisz tez mikroelementy i witaminy. Ja bym na Twoim miejscu zamienił ten ser twarogowy na mozzarellę. Tłuszcz możesz czerpać też z masła i tłustych mięs(łopatka, karkówka).

Dziwi mnie że chce Ci się bawić w liczenie warzyw i w takie rozdrabnianie się. 1 jajko, łosoś 30g, rodzynki 5g itp. Wg nie bardzo czasochłonne i moze prowadzić do tego, że trzymanie diety będzie Ci się wydawać ciężkie. Ale jeśli Tobie to będzie pasować to ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 650
wiesz liczę kcal bo w dzienniku łatwo się to wprowadza, ale przecież w kolejne dni prawdpodobnie nie będe prowadził dziennika więc liczenie drobnych rzeczy odpadnie - będe się skupiał tylko na najważniejszych produktach:)

jeszcze raz dzięki za pomoc
pewnie jeszcze mi się nasunie kilka pytań więc będe liczył na pomoc

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka budowa ciala?

Następny temat

Olej kokosowy - który będzie dobry ?

WHEY premium