SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

proszę o pomoc - odchudzanie... :/

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
znacznie lepiej

teraz postaraj sie wprowadzic w te ilosc produkty o ktorych byla mowa
a dalej to juz tylko pilnowanie siebie samej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
mnie tez wyszlo kolo 1400 kcal i tego sie trzymaj z racji ze wazysz nei wiele wiecej jak 100g bialak ci nei potrzebne , jakies 100-150g ww i reszta zdrowe tluszcze i dalej obserwacja , tak jak psialem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pamietaj ze precyzyjnie nie da sie utrafic
za pierwszym razem

zatem wyjdz z takiego puapu i obserwuj zmiany
pozniej ewentualnie koryguj

pamietaj ze zbyt niska ilosc kalorii
i szybka redukcja odbija sie ujemnie na estetyce ciala/skory

czym wolniejsza redukcja tym wynik bardziej stabilny
i wieksze szanse na utrzymanie wypracowanego stanu

co nagle to po diable i kiepsko jakosciowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36
Powiem Ci jedno zadna dieta nie da Ci tego co codzienne biegi i brzuszki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
tak sie zastanawiam ale ta odpwoiedz powina byc skasowana bo podchodzi pod 5 pkt. regulaminu ew. za 8 pkt. glupote
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oraz ban
za siane szkodliwej i destrukcyjnej propagandy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 306
Właśnie wróciłam z aerotańców ;p
Normalnie wiecie jak to humor poprawia... i sie kalorie spala :D (tak ze 200 to chyba conajmniej, nie? przynajmniej mam taka nadzieje ;p)
i szase i mambo i step touch... ćwiczymy ćwiczymy :D <świrki>

A tak serio to pierwsza rada jaka wdrozylam w zycie to byly posilki mniejsze ale co +-3h i szczerze mowiac podoba mi sie to bo przynajmnie taka glodna i wkurzona nie chodzilam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Sam miałem problem z nadwagą, dość poważny. Tutaj nic nie może być przypadkiem, zboczenie z konsekwentnie realizowanego planu przyczynić się może jedynie do utwierdzenia się w przekonaniu, że nie da się rady osiągnąć tego, co się chcę.
Jako endomorfik ciągle muszę walczyć z tym, że szybko nabieram wagi, jesteśmy trochę podobni, mimo tego, że jestem mężczyzną, to mam nadmiar estrogenu - nie muszę tłumaczyć, że to dodatkowo pogarsza moją sytuację.
Powiem tak - nie warto tutaj zbytnio kombinować. Żadnysz szaleńczch diet, które są dla ciebie ciężke, masz się odżywiać tak, by sprawiało ci to przyjemność, a nie zmuszać się na siłę na kolejny kęs. Pamiętaj, że masz znaleźć sobie kompletny sposób odżywiania - tylko nieznaczne zmiany będą zmieniały efekty, jakie chcesz osiągnąć za jego pomocą.
Posiłki mogą być skrajnie proste, łopatologicznie można sobie założyć jedzenie sporej ilości chudego źródła białka - np. filet z kurczaka, zawsze są podobnych rozmiarów i ważą okoł0 150 gram, do tego pewna ilość warzyw - szczególnie polecam zieleninę różnego typu - sałaty, kapusty, szpinak, cebulę, brokuły, brukselka - roślin strączkowych już nieco mniej. Dodatkowo owoce i np. pomidor, marchewka - ale w większości niech będzie to zielony kolor. Powiedzmy że taka ilość, która zapełniłaby dużą szklankę. Do tego dodaj np. odrobinę oleju lnianego, albo kup sobie Omega-3 kwasy tłuszczowe, bardzo przydatne przy odchudzaniu, gdyż zwiększają wrażliwość mięśni na insulinę. Co do tłuszczy, staraj się nie łaczyć ich z dużą ilością węglowodanów, to dość niekorzystna sytuacja. Staraj się teń nie przekraczać pewnej ich ilości na raz - ja maksymalnie spożywam 15 gram, nie przekraczam tej ilości.
Jedz przynajmniej pięć pełnych posiłków dziennie, to absolutne minimum. Przed treningiem siłowym a także po nim polecam w uproszczeniu powiedzmy 20 gram białka i 30 gram odżywki carbo - zapobiegnie to rozpadowi masy mięśniowej, przyspieszy regenerację, doda trochę energii itp. Co do spalaczy - ogólnie nie są one specjalnie potrzebne, bez nich jest trudniej zbijać wagę, ale łatwiej znaleźć optymalne ułożenie diety i treningu dla realizacji własnych celów.
Co do treningu siłowego, najlepiej żeby był podstawą - aeroby nie są konieczne, wierz mi. Dzięki koncentrowaniu się na EPOC oraz rozbudowie masy mięśniowej można uzyskać naprawdę świetne efekty. Polecam trening całego ciała podczas jednej sesji - sam taki stosuję i jestem zachwycony efektami.
Oczywiście wykonuj aeroby, jeżeli chcesz - kilkadziesiąt minut przy tempie 60-65 Hr max nie narazi masy mięsniowej na rozpad, no prawie nie. Tylko że naprawdę nie jest to niezbędnik odchudzającego. Tylko nie traktuj tej porady, jako zachęty do odpuszczania sobie ciężkiej pracy. Ja zrezygnowałem z aerobów tylko dlatego, żeby z każdym treningiem dźwigać coraz większe ciężary, ty chyba jednak masz nieco inne cele.

Wiem, że to co piszę to skrajna prostota, ale naprawdę nie uważam, żeby kombinowanie coś pomagało - najtrudniejsze problemy najłatwiej jest rozwiązać najprostszymi sposobami.

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ostatnie zdanie z twoich ust zaimponowalo mi
bo to wlasnie jedna z idei tego dzialu

nie szukajcie czarow i nie liczcie na nie
cel jest osiagalny bez nich
trza wierzyc ale podstawą byc konsekwentnym i sluchac
wiedzacych wiecej ale i swojego ciała

Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2006-10-18 20:51:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
szczegolnei wazna jest reakcja ciala, nawet napewno powinas przed redukcja ustabilzowac tempo metabolizmu, czyli jesc z bilansem na 0 tyle ile spalasz tyle jesc abys ani nie chudla ani nie tyla, przez okres minimum 10-14 dni to pozwoli sie zregenerowac organizmowi i ustawic cie w bardziej optymalnym stanie prze redukcja

co do textu kruszka czyz nie w prostocie sila ?

Zmieniony przez - qazar w dniu 2006-10-18 21:33:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - Jak to zrobić?

Następny temat

ile gram bialka jest w jednym jajku ?

WHEY premium