SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

powitanie

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
No dobrze, więc pozostańmy może przy temacie.
Jaka jest twoja opinia na temat peptydu glutaminy.
Czy uważasz go za zupełnie bezwartościowy suplement, półprodukt, dodatek do odżywek ???

pozdrawiam

ŻEBY ZWYCIĘŻYĆ TRZEBA BYĆ I LWEM I LISEM !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3704 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Witam
odrazu ostrzegam ze mam wiele pytan
ale narazie dam sie Tobie rozkrecic...

Ale moze zaczne od takiego latwego tematu ->
Czy jestes w stanie rozpisac mi dawkowanie dzienne mineralow i witamin (ewentualnie podac sugerowane firmy lub formy, dostepne w polskich aptekach) adekwatnie do mojej wagi, mlodego wieku, rozkladu dnia ? Uzywam swojej rozpiski, ale informacji nigdy za wiele moge odezwac sie na priv.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie bez powodu zadałem właśnie Panu to pytanie. Otóż natknąłem się kiedyś w muscle (10-1998r) na pański artykuł, w którym było napisane ,że mega dawki glutaminy ( 40 gram dziennie )są potencjalnie szkodliwe, ze względu na to ,że część glutaminy zamienia się w organiźmie na szkodliwy kwas glutaminowy, który w dużych dawkach do tego stopnia pobudza pewne komórki nerwowe,że te obumierają.Dlatego proponuje Pan 2-4 gramy glutaminy dziennie jako bezpieczną dla zdrowia dawkę.
Proszę więc o wyjaśnienie dlaczego kw. glutaminowy powstający z przemian glutaminy jest szkodliwy, skoro kw. glutaminowy z zawarty w odżywkach i większości produktów odżywczych zawierających białko jest całkowicie bezpieczny?



Darkman X
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Odpowiem jednocześnie na dwa pytania o glutaminę!
Na wstępie - w poprzedniej odpowiedzi napisałem, że szkodliwa jest dawka ponad 12 mg kwasu glutaminowego - chodziło mi, oczywiście, o 12 gramów.
W popularnych publikacjach prasowych trzeba wszystko upraszczać i skracać. Chodzi o to, że badania toksykologiczne nad glutaminą prowadzono z zastosowaniem, u ludzi, dawki 40 g przez okres kilku tygodni. W tej dawce okazała się całkowicie bezpieczna. Wyższych dawek nie badano, a ponieważ, teoretycznie, glutamina może przemieniać się w kwas glutaminowy, rzetelność wymaga ostrzeżenia przed większymi dawkami. Glutamina z białka musi być bezpieczna, gdyż badania populacji spożywających do 400 g białka dziennie, więc, w tym, do 80 g glutaminy, nie wykazały szkodliwości zdrowotnej podobnej diety.
Stosowanie peptydu glutaminy pozwala na utrzymanie podwyższonego jej poziomu przez długi czas, z uwagi na powolne wchłanianie. Glutamina, jak wiecie, hamuje katabolizm. I tak, dla hamowania katabolizmu wysiłkowego (podczas treningu), który trwa krótko, lepsza jest forma szybko wchłanialna - krystaliczna glutamina. Jednak, dla hamowania katabolizmu poabsorpcyjnego (nocnego), trwającego długo, efektywniejszy okazuje się peptyd glutaminowy.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
A czy wiadomo np. ile z przyjętych powiedzmy 10g peptydu uwolni się czystej glutaminy?
Na peptydzie treca jest napisane że ma on 60% glutaminy a na peptydzie AR że ma 80%. Czy peptyd peptydowi równy? Wiadomo że ten suplement to nie jest szczyt technologii, ale niejako produkt uboczny i w zasadzie żadna renomowana firma nie sprzedaje go w czystej postaci (najwyżej dosypują do odżywek). Czy wiadomo, jeśli wezmę na noc 10g peptydu ile z tego zostanie zaabsorbowane przez mięśnie a ile stracone w wyniku jakiś procesów zachodzących w organiźmie?

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam! czytam Pana wszystkie art. w prasie branzowej.
Niepokoi mnie Pana art o "diolach" który ostatnio czytałem.
Czy faktycznie są to tak niebezpieczne preparaty jak sterydy, czy ich działanie zarówno poządane jak i uboczne mozna określić w jakiś porównywalny sposób?
Które z ph (nowej generacji) uwaza Pan za najmniej szkodliwe a które za faktycznie niebezpieczne?
Czy nie przecenia Pan połaczenia alc+hmb jako ph o którym Pan pisze i jakie dawki wegług Pana faktycznie dadzą super efekt
Ostatnie pytanie, co Pan sądzi o skuteczności jak i o ryzyku stosowania pierwszego pro-sterydu firmy biotest mag10 ( opis netrition.com mag 10)
Dziękuje z góry za odpowiedzi i bardzo sie cieszę iz znalazł sie tu taki fachowiec, licze tylko iz Pana opinie beda bardzo obiektywne co do zadawanych pytan i szczerz nie nakierunkowane na podrzucanie pod niebiosa firmy olimp.
Bardzo prosze tez o zerkniecie na topic w tym dziale pt. dobry pomysł

spec. suplement

Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2002-12-14 16:59:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 4480 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32149
bardzo serdecznie witam:)

Doradca w dziale suplementacja

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Bul, zauważ że P. Ambroziak nie znalazł się na forum przypadkowo więc prośba żeby jego odpowiedzi nie były ukierunkowane na Olimpa jest taka jakbyś prosił Cybera żeby Ci doradził co kupić z Olimpa

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jasne Son to wiem!
Ale miałem na myśli doradztwo bardzo obiektywne takie na jakie czasami zdobywa sie nawet Bigger ( nie zawsze z wymienianiem firm)

spec. suplement

Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2002-12-14 20:21:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Ja akurat nie liczę że doradzając w sprawie np. kreatyny czy gainerów p. Ambroziak będzie obiektywny, natomiast mam nadzieję że jego porady nie będą się ograniczały do tych które dotyczą odżywek Sportatut, ale np. będzie można uzyskać ciekawe informacje o produktach których Olimp nie ma w ofercie, typu ZMA, termogeniki itp.
Natomiast nie pasuje mi trochę nick p. Sławka, bo w necie nikomu nie mówi się per "Pan" a głupio napisać "mam do Ciebie prośbę Ambroziak, doradź mi ...". Może by to zmienić na "Sławek" czy jakoś tak.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PIOTR GŁUCHOWSKI

Następny temat

Suplementacja w Treningu Cyklicznym

WHEY premium