SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fenyloalanina

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 18855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5273
witam panowie mam pytanie co to jest fenyloalanina bo bardzo czescto na odzywkach pisze "Uwaga! Produkt zawiera fenyloalaninę. " ciekawi mnie co to takiego jakie ma dzialanie czy jest ona komus nie wskazana ?? z gory dzieki za odpowiedzi
1

nawet jesli wszyscy juz w ciebie zwatpili pokaz im ze sie mylili.....

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5273
dzieki bardzo pozdrawiam
1

nawet jesli wszyscy juz w ciebie zwatpili pokaz im ze sie mylili.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
a wywołuje ponoc dusznosci

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 72
Pierwsza definicja:
Fenyloalanina poza budową białek naszego ciała, bierze udział w syntezie wielu substancji, regulujących nasz metabolizm, m.in. adrenaliny (hormon walki i ucieczki) i tyroksyny (jeden z hormonów tarczycy). Ma znaczenie przeciwdepresyjne i zmniejsza uczucie bólu.

Inna definicja:
Fenyloalanina - Potrzebna do syntezy neuroprzekaźników w mózgu. W niewielkich ilościach występuje we wszystkich białkach. Sprzyja pobudzeniu seksualnemu.
Występuje w dwóch formach: 1) L-fenyloalanina która ma wartość odżywczą, 2) D-fenyloalanina
która ma własności przeciwbólowe, przeciwdepresyjne
POMAGA:
kontrolować nałogi; zmniejszyć głód i łaknienie; zmniejszyć bóle migrenowe, podczas miesiączki; zwiększyć sprawność umysłową; łagodzić depresje

Ostatnia definicja:Fenyloalanina - jest aminokwasem egzogennym, powstaje z niej aminokwas tyrozyna.
Fenyloalanina i tyrozyna służą do produkcji w mózgu adrenaliny, noradrenaliny, dopaminy. Są to związki chemiczne których brak podobno powoduje depresje.
Duże dawki tych aminokwasów powodują wzrost ciśnienia krwi oraz napady migrenowego bólu głowy. Dzieje się tak ponieważ wytwarzają one także tyraminę.

Wspomniane hormony:
Tyroksyna, tetrajodotyronina,T4 - obok trójjodotyroniny jest podstawowym hormonem tarczycy. Wyjściowym substratem do produkcji tyroksyny jest aminokwas - tyrozyna. Produkowany i magazynowany przez komórki pęcherzykowe tarczycy.
Tyroksyna pobudza procesy utleniania w tkankach, pobudza rozpad tłuszczów do kwasów tłuszczowych i glicerolu, wzmaga wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego i jej zużycie przez komórki. Zwiększa także wydzielanie i efekty działania somatotropiny i glikokortykoidów, wpływa na czynność gruczołów płciowych. Hormon ten jest bardzo ważny dla rozwoju fizycznego i psychicznego młodych organizmów, wpływa również regulująco na laktację i rozród.
Niedoczynność tarczycy i wynikający z tego niedobór tyroksyny obniża podstawowy poziom przemiany materii, wywołuje obrzęk śluzowaty i zmiejsza aktywność psychomotoryczną. Nadczynność tarczycy występuje najczęściej w chorobie Gravesa-Basedowa. Objawami są: wytrzeszcz, nadpobudliwość, nerwowość, zwiększona męczliwość mięśni i tachyarytmia.

Noradrenalina (norepinefryna, nazwa systematyczna: 4-(2-amino-1-hydroksyetylo)benzeno-1,2-diol lub 3,4,β-trihydroksyfenyloetyloamina, ATC: C 01 CA 04) – hormon, neuroprzekaźnik wydzielany w części rdzeniowej nadnerczy, zwykle razem z adrenaliną w sytuacjach powodujących stres.
Wyrzut noradrenaliny do krwi powoduje, że szybko dociera ona do mózgu, który na jej obecność reaguje przyspieszeniem rytmu serca, przemianą glikogenu w glukozę, napięciem mięśni oraz poszerzeniem źrenic (co jest skutkiem ubocznym). Noradrenalina wpływa dwojako na układ krążenia: zwęża naczynia obwodowe, natomiast rozszerza naczynia wieńcowe w sercu. Działa trochę słabiej niż adrenalina.
Noradrenalina jest wykorzystywane także jako neuroprzekaźnik przez niektóre neurony pnia mózgu i układu współczulnego. Wewnątrz pnia mózgu noradrenalina produkowania jest w miejscu sinawym, miejsce to reguluje stopień pobudzenia mózgu jak i funkcje automatyczne takie jak termoregulacja. Silny stres zaburza działanie miejsca sinawego.

Dopamina nazywana jest również "hormonem szczęścia", gdyż pojawienie się jej w przestrzeniach między neuronami w jądrze półleżącym, zewnętrznie objawia się poczuciem euforii. Cechą większości substancji uzależniających jest bezpośrednie lub pośrednie nasilenie dopaminergicznej impulsacji w układzie mezolimbicznym, co przejawia się zwiększonym stężeniem dopaminy w jądrze półleżącym przegrody. Główne działanie kokainy polega na stymulowaniu wydzielania dopaminy w mózgu. Odstawienie substancji narkotycznej wywołuje patologiczne obniżenie stężenia dopaminy w tej strukturze mózgu, co objawia się dysforią oraz objawami głodu narkotykowego.

Z drugiej strony, według niektórych teorii nadmierny poziom dopaminy jest jedną z przyczyn schizofrenii.

Jedną z przyczyn zespołu Tourette'a jest zaburzenie dozowania ilości dopaminy.

Tyramina
(nazwa chemiczna: 4-hydroksyfenetylamina) – organiczny związek chemiczny należący do grupy fenetylamin.

Występuje obficie w pokarmach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Najwięcej znajduje się w serach twardych, czekoladzie, śledziach, mięsie czerwonym, niektórych ekstraktach mięsnych. Tyramina jest metabolizowana przez enzym monoaminooksydazę (MAO).

Pacjenci stosujący leki z grupy inhibitorów MAO powinni unikać spożywania znaczniejszych ilości pokarmów zawierających tyraminę, ponieważ akumulacja tego związku może doprowadzić do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia tętniczego.






Zmieniony przez - axel6 w dniu 2009-05-02 21:53:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

przepisy an domowe odzywki- poradzcie

WHEY premium