Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 12324

...
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Chińczyk Yuan Aijun uzyskał 370 kg w dwuboju i wygrał grupę B w kategorii do 85 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w Warszawie.

Reprezentant Chin wyprzedził o 2,5 kg Albańczyka Ilira Kafaraniego oraz o 5 kg Turka Ayhana Ciceka.

Karol Gorczyczewski (HKS Szopienice) nie ukończył rywalizacji z powodu kontuzji barku. Próbował dwa razy, bez powodzenia, podnieść 147,5 kg w rwaniu. Z trzeciej próby, w porozumieniu z trenerami, zrezygnował.

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Wyniki grupy B kat. do 85 kg:

1. Yuan Aijun (Chiny) 370,0 kg (170,0+200,0)
2. Ilir Kafarani (Albania) 367,5 (162,5+205,0)
3. Ayhan Cicek (Turcja) 365,0 (165,0+200,0)

W grupie B startowało dwunastu zawodników, a w grupie C - dziewięciu.

...
Tajka Pawina Thongsuk, która w piątek zdobyła dwa złote medale - za podrzut i dwubój w kategorii do 69 kg, jest setną mistrzynią świata w podnoszeniu ciężarów w historii tej imprezy.

Reprezentantka Tajlandii otrzymała z tej okazji okazały puchar. Pierwszą mistrzynią świata w ciężarach była Chinka Cai Jun w 1987 roku, a jako pięćdziesiąta wpisała się na listę zwyciężczyń Rosjanka Albina Chomicz w 1994 roku.

Wśród mężczyzn nie zanosi się na podobny jubileusz. Przed mistrzostwami świata w Warszawie 358 zawodników zdobywało złote medale.

...
Grecki ciężarowiec Georgios Markoulas został odwieziony do jednego ze stołecznych szpitali po tym jak sztanga spadła mu na stopę.

Markoulas, który startował w kategorii do 85 kg (grupa B) mistrzostw świata, ma złamaną kość śródstopia - poinformował przedstawiciel greckiej reprezentacji.

Wypadek zdarzył się w drugiej próbie rwania. Grek atakował ciężar 162,5 kg.

W tej samej grupie startował Karol Gorczyczewski i nie ukończył rwania z powodu kontuzji barku.

...
Rosjanka Swietłana Chabirowa pokonała w Warszawie absolutną rekordzistkę świata Chinkę Sun Ruiping i zdobyła tytuł mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 75 kg

...
Wyniki kat. do 75 kg:
1. Swietłana Chabirowa (Rosja) 262,5 (117,5+145,0)
2. Sun Ruiping (Chiny) 260,0 (115,0+145,0)
3. Ludmila Arefiejewa (Rosja) 237,5 (112,5+125,0)
4. Christina Ioannidi (Grecja) 235,0 (102,5+132,5)
5. Ilona Danko (Węgry) 235,0 (107,5+127,5)
6. Katalin Laczi (Węgry) 222,5 (97,5+125,0)
7. Aysel Ozgun (Turcja) 220,0 (105,0+115,0)
8. Kateryna Bielik (Ukraina) 217,5 (100,0+117,5)
9. Kazue Imahoko (Japonia) 210,0 (97,5+112,5)
10. Deborah Lovely (Australia) 205,0 (92,5+112,5)

rwanie: 1. Chabirowa, 2. Sun Ruiping, 3. Arefiejewa
podrzut: 1. Chabirowa, 2. Sun Ruiping, 3. Ioannidi

...
Mariusz Rytkowski (Mazovia Ciechanów) zajmuje czwarte miejsce po rwaniu w kat. do 85 kg w mistrzostwach świata ciężarowców w Warszawie.

...
Bułgar Zlatan Wasiliew zdobył tytuł mistrza świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 85 kg.

...
Wyniki kat. do 85 kg mężczyzn:

1. Zlatan Wasiliew (Bułgaria) 385,0 kg (167,5+217,5)
2. George Asanidze (Gruzja) 385,0 (177,5+207,5)
3. Ruslan Nowikow (Białoruś) 380,0 (172,5+207,5)
4. Ilirjan Suli (Albania) 380,0 (175,0+205,0)
5. Valeriu Calancea (Rumunia) 377,5 (170,0+207,5)
6. Mariusz Rytkowski (Polska) 377,5 (172,5+205,0)
7. Yuan Aijun (Chiny) 370,0 (170,0+200,0)
8. Ilir Kafarani (Albania) 367,5 (162,5+205,0)
9. Langrudi Panizvan (Iran) 367,5 (165,0+202,5)
10. Ayhan Cicek (Turcja) 365,0 (165,0+200,0)