SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MŚ w podnoszeniu ciężarów

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12209

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Pawliaszwili wygrał grupę B 77 kg

Gruzin Dawid Pawliaszwili wynikiem 320,0 kg w dwuboju wygrał rywalizację w grupie B (słabszej) kategorii 77 kg w czwartym dniu mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w Warszawie

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Wyniki:
1. Dawid Pawliaszwili (Gruzja) 320,0 kg (142,5 + 177,5)
2. Anaberdi Babajew (Turkmenistan) 320,0 (145,0 + 175,0)
3. Jose Navarro (Hiszpania) 320,0 (145,0 + 175,0)

Startowało ośmiu zawodników.



Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Żaden z polskich sztangistów nie wystąpił jeszcze w odbywających się w Warszawie mistrzostwach świata. W piątek po południu na pomoście Torwaru zaprezentował się mający polskie korzenie reprezentant Francji Janusz Czaban.


Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Ewa Kuraś (Przyjaźń Bartoszyce) zajmuje dziesiąte miejsce po rwaniu kategorii do 69 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w Warszawie, z wynikiem 95 kg.


Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Thongsuk liczy na szlify oficerskie

Reprezentantka Tajlandii Pawina Thongsuk, która zdobyła w Warszawie tytuł mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów, jest zawodowym żołnierzem.


Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Liu Xia zdobyła w czwartek w Warszawie tysięczny medal dla Chin w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów - poinformował przedstawiciel chińskiej ekipy.


Statystyka obejmuje mistrzostwa świata juniorów i seniorów, kobiet i mężczyzn, a także akademickie. Do Warszawy Chińczycy przyjechali mając na koncie 984 medale. W czwartek szesnasty medal na Torwarze (licząc tzw. małe medale za poszczególne boje) zdobyła Liu Xia w podrzucie kategorii do 63 kg.

Chiny w tej statystyce zajmowały jednak dopiero trzecie miejsce. Prowadziła Rosja (licząc też medale Związku Radzieckiego) - 1302 przed Bułgarią - 1106. Polska zajmowała czwarte miejsce - 390 medali, w tym 88 złotych.


Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Dominik Dyderski zajmuje siódme miejsce po rwaniu w kat. do 77 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście Torwaru reprezentant Polski pobił rekord życiowy wynikiem 152,5 kg.


Prowadzi Chinczyk Li Hongli - 172,5 kg przed Bułgarem Georgijem Markowem - 170 oraz Irańczykiem Hosseinem Barkhanem -165 kg.

Z rywalizacji odpadł rekordzista świata w dwuboju (377,5 kg) Bułgar Płamen Żelazkow.



Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Reprezentantka Tajlandii Pawina Thongsuk zdobyła w Warszawie tytuł mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 69 kg.


W dwuboju Tajka uzyskała 260 kg i wyprzedziła o 2,5 kg obrończynię tytułu Rosjankę Walentynę Popową oraz o 15 kg Egipcjankę Nahlę Mohamed.

Dziewiąte miejsce zajęła Ewa Kuraś z wynikiem 215 kg, wyrównując swój rekord życiowy.

Bardzo słabo spisała się faworytka tej konkurencji, rekordzistka świata we wszystkich bojach Chinka Liu Chunhong, która nie zaliczyła żadnej próby w rwaniu. W podrzucie próbowała się zrehabilitować i atakowała rekord świata, ale nie utrzymała sztangi ważącej 150 kg.

Dla jej rywalek porażka Chinki nie była jednak niespodzianką. Ewa Kuraś zauważyła, że Liu Chunhong miała na rozgrzewce kłopoty z ciężarem 105 kg w rwaniu, znacznie odbiegającym od jej rekordu świata - 115,5 kg. Także medalistki podzieliły tę opinie na konferencji prasowej.

Walka o złoty medal miała dramatyczny przebieg. Po rwaniu prowadziła Popowa z przewagą zaledwie 2,5 kg nad Thongsuk. W drugim boju Rosjanka zgotowała swemu trenerowi i jednocześnie mężowi, Siergiejowi prawdziwy horror. Dwa razy nie wstała ze sztangą z ciężarem 142,5 kg i dopiero w trzecim podejściu zaliczyła podrzut.

Tymczasem Tajka, na którą mało kto stawiał przed konkursem, już w drugiej próbie podrzutu zapewniła sobie złoty medal, dźwigając 145 kg, a w trzeciej dołożyła jeszcze 2,5 kg.

"Jestem bardzo podekscytowana tym co się dziś zdarzyło. Bardzo ciężko pracowałam na ten medal przez 10 lat. Jest to mój największy sukces, zmotywował mnie do jeszcze większego wysiłku.

Teraz moim celem są igrzyska w Atenach" - powiedziała Thongsuk, która na olimpiadzie w Sydney była siódma.

Broniąca tytułu Popowa nie sprawiała wrażenia rozczarowanej. "Przed wyjazdem do Warszawy moja sześcioletnia córka Katia prosiła mnie, bym przywiozła medale w każdym kolorze. Tak też się stało".

Brązowy medal Egipcjanki też nie jest niespodzianka. Reprezentanci tego kraju zaczęli odnosić sukcesy, gdy trenerem kadry został słynny bułgarski szkoleniowiec Jordan Iwanow, który wcześniej pracował w Iranie.


Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Wyniki kat. do 69 kg kobiet:
1. Pawina Thongsuk (Tajlandia) 260 kg (112,5+147,5)
2. Walentyna Popowa (Rosja) 257,5 (115,0+142,5)
3. Nahla Mohamed (Egipt) 245,0 (110,0+135,0)
4. Eszter Krutzler (Węgry) 240,0 (105,0+135,0)
5. Wanda Masłowska (Ukraina) 237,5 (107,5+130,0)
6. Angela Medina (Kolumbia) 227,5 (102,5+125,0)
7. Zarema Kasajewa (Rosja) 225,0 (100,0+125,0)
8. Nora Koppel (Argentyna) 222,5 (97,5+125,0)
9. Ewa Kuraś (Polska) 215,0 (95,0+120,0)
10. Cara Heads (USA) 207,5 (95,0+112,5)

rwanie: 1. Popowa, 2. Thongsuk, 3. Mohamed
podrzut: 1. Thongsuk, 2. Liu Chunhong (Chiny), 3. Popowa


Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Karol Gorczyczewski (HKS Szopienice) nie ukończył rwania w kategorii do 85 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w Warszawie

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

slynny pyton :)

Następny temat

Pudzian w sieci

WHEY premium