SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Kłucie w okolicach SERCA

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 67541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Guru, co może być przyczyną kłuć w okolicy serca? One pojawiają sie nagle, zazwyczaj gdy siedze i nic nie robie(np. przed TV). Wtedy mam bardzo płytki oddech i wszelkie PRÓBY(bo nie sposób tego zrobić) zaczerpnięcia głębszego tchu kończą sie ostrym kłuciem w sercu. Czasami boli tak mocno, że nie moge rozmasować serca, ani sie ruszać. Trzyma to mnie około 5-10 minut i samo ustępuje. Poza tym oblewa mnie pot i chyba nie musze wspominać, że jest bardzo duszno, skoro nie moge złapać oddechu i tylko płytkie wdechy i wydechy mi zostają.

Nie brałem żadnych sterydów, nie pije kawy, łykam witaminy i minerały... i dlatego nie wiem zupełnie z czego to wynika.

Dodam na zakończenie, że coś podobnego dzieje sie mojemu tacie.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
krates, jak pisałem mój tata (46 lat) ma dokładnie to samo. Osobiście bym wolał, żeby to mnie bolało po prawej stronie, bo czasami mam wrażenie, że mi sie coś z sercem stanie

odpukać od paru dni spokój, ale wystrzegam sie siedzenia w bezruchu w pozycji pół-leżącej przed TV - wtedy najczęściej mnie sie pojawia ból
...
Napisał(a)
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 44 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 15055
Zwieksz suplementacje magnezu i potasu. Ja polecam aspargin, Guru - sok pomidorowy i czekolade. Wybor nalezy do Ciebie.
Poza tym mozesz wykonac takie badania jak EKG i echo serca, ale to moze dopiero jak nie przejdzie po Mg++ i K+

pozdrawiam
krates
2

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki Krates, sog dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 28873
"Czasami boli tak mocno, że nie moge rozmasować serca, ani sie ruszać. Trzyma to mnie około 5-10 minut i samo ustępuje" Moim zdaniem to brzmi za ostro na domowa kuracje.
Najpierw EKG i echo serca.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 44 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 15055
Ronowicz - a czego bys oczekiwal po tych badaniach?


pozdrawiam
krates
1

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Posłuchajcie - mam pewną wątpliwość dotyczącą "bólów serca". W ogromnym odsetku przypadków bóle, o których mówisz, są spowodowane zmianami w kręgosłupie piersiowym z nerwobólami międzyżebrowymi. Proponuję zwiększenie liczby ćwiczeń mięśni przykręgosłupowych (prostownik grzbietu).
To powinno zmniejszyć dolegliwości. Proponuję ćwiczenia NA LEŻĄCO. Może trochę leków przeciwzapalnych - np. Ibuprom przez kilka dni oraz smarowanie Fastum? Jeśli to nic nie pomoże - wtedy diagnostyka kardiologiczna.
Pozdrawiam.

guru
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki Guru, własnie zaczynam robić przysiady i martwe ciągi, może to mi przyniesie coś dobrego. I bardzo sie pilnuje trzymać prostą sylwetke - o czym pisałeś.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 150 Wiek 41 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 1495
FAJNIE WIDZIEC ZE NIE JA JEDEN MAM TAKI PROBLEM!!!
GURU JAK BYS MOGL TO WYTLUMACZ DLACZEGO TEN BOL JEST TYLKO Z LEWEJ STRONY??? MOGBYS PODAC JAKIS KROTKI ZESTAW CWICZEN??? A Z TYM POTASEM POTWIERDZASZ OPINIE KOLEGOW??? Z GORY THX!

ROCES

PIJ DUZO MLEKA A BEDZIESZ SILNY JAK KARATEKA
1

ROCES

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Potwierdzam ten potas. Bóle mogą być jednostronne lub obustronne, ponieważ kręgosłup jest zbudowany symetrycznie. Jeśli jest jednostronny ucisk korzeni nerwowych - bóle promieniują tylko w jedną stronę. Co do zestawu ćwiczeń - ćwiczenia mięśni grzbietu (prostowniki). Oczywiście na leżąco. To jest najlepsze wyjście.
Pozdrawiam.

guru
1
...
Napisał(a)
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 44 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 15055
Kregoslup kregoslupem, na pewno moze dawac takie objawy... ale u osob mlodych, szczuplych i wysokich glownie zdarzaja sie napady klucia serca. Przyczyn moze byc wiele, ale nie sa one zagrozenim dla zycia lub zdrowia. Z wiekeim sie z nich wyrasta.

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 150 Wiek 41 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 1495
thx sog 4you!

ROCES

PIJ DUZO MLEKA A BEDZIESZ SILNY JAK KARATEKA

ROCES

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciagle stany podgoraczkowe...

Następny temat

Ćwiczenia które nie obciążają serca

Shoty
Polecane artykuły