SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

serducho

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3992
siema szystkim.

Mam takie pytanie.jaki koks powoduje najmniejszy przerost miesnia sercowego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 267 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4017
hutniczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 267 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4017
tak serio to bardziej to bedzie zalezalo od dlugosci cyklu, dawek a nie konkretnego srodka
slabszy srodek - slabszy przyrost miesni w tym sercowego - to czy na stale zalezy od wspomnianej wyzej "strategii"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2057
serce to miesien poprzecznie prązkowany....więc......urosnie na bank... dobrze ze nie bije w zakresie 10 powtorzen na minute az strach pomyslec coby sie wtedy dzialo

dziewczyny to najmocniejszy narkotyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
poprzecznie prazkowany sercowy, wyglada inaczej niz poprzecznie prazkowany , zdolnosc do wzrostu oczywiscie tez ma niewielka.

umiarkowane dawki i problemu nie powinno byc,ale zawsze pozostaja wrodzenie niewykryte wady ktore moga dac znac o sobie pod wplywem uzywanai saa.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Dibo22 V-Mistrz SFD
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 4502 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 71758
Przerost serca na cyklu jest spowodowany raczej przez szybki i znaczny wzrost masy ciała i wysokie cisnienie, sterydy działają na mięśnie szkieletowe. Jeśli się myle to mnie poprawcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1489 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7453
na wszystkie miesnie!!! Miesien to miesien!!!

"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, kiedy umrzesz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze sie myle ale unikaj podczas cyklu biegania kawy itp bo wtedy serducho bardziej bije i bardziej się męczy a później rośnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2057
no nie wiem.....podczas biegu mam cisnienie 170/100 wiem bo maialem test wysilkowy.....po serii ciezkich przysiadów 280/320 wiec juz chyba wiesz czego powinno sie unikac

dziewczyny to najmocniejszy narkotyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no tak ale ćwiczenie na siłowni jest niezbędne żeby urosnąć a biegi już nie więc chyba lepiej unikać niepotrzebnego wysiłku ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Obstawiałbym ze najbardziej wpływa gh , on powoduje wzrost wszystkich tkanek i wszystkich mięśni , ale inne saa tez powoduja , jak pisali poprzednicy głownie zalezy to od dawek , dł. cykli i ew dyscyplinyu sportu która sie uprawia .
Pozatym jeszcze inny problem pojawia sie w lekkoatletów zwłaszcza sprinterów , ich serce musi byc wieksze zeby wytrzymac odpowiednie obroty przez wyścig , przez co sie powieksza , a saa i gh to przyspeiszaja
Pozwole se zacytowac fragment z jednej strony , wkleiłem to do referatu :
Serce jest wyspecjalizowanym mięśniem i jak każdy inny powiększa się pod wpływem zwiększonego obciążenia. Innymi słowy, serce rośnie wskutek treningu. Dawniej powiększone serce zawsze uznawano za patologię...

Zanim nie zaczniesz uważnie studiować aktualnej literatury medycznej na temat działania steroidów, - łatwo możesz popaść w kontuzję, lub, co gorsza, dojść do błędnych wniosków. Weźmy na przykład dwie ostatnie prace prowadzone niezależnie w dwóch ośrodkach, których celem było badanie wpływu steroidów na budowę i czynność serca u sportowców.
Obie prace badały wpływ steroidów na lewą komorę serca. Jest to ta część, która pompuje krew do całego ciała. Jakiekolwiek zaburzenie jej czynności potencjalnie zagraża życiu.
Serce jest wyspecjalizowanym mięśniem i jak każdy inny powiększa się pod wpływem zwiększonego obciążenia. Innymi słowy, serce rośnie wskutek treningu. Dawniej powiększone serce zawsze uznawano za patologię, za zwiastuna zagrażającej niewydolności serca. Ale wraz z rozwojem medycyny dostrzeżono konieczność różnicowania przerostu mięśnia sercowego wywołanego treningiem od stanu patologicznego spowodowanego np. długotrwałym nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.

Niektórzy naukowcy są zdania, że stosując leki przyspieszające ogólny przyrost masy mięśniowej, jak np. steroidy anaboliczne, można wywołać w sercu zmiany strukturalne bardziej zbliżone do patologii aniżeli do przerostu spowodowanego treningiem. Literatura medyczna zawiera doniesienia na temat nagłych zgonów u sportowców stosujących steroidy. Przypuszcza się -choć nie zostało to udowodnione - że ich przyczyną mogła być nieprawidłowa budowa lewej komory serca.
Naukowcy z University of North Texas Health Center analizując wczesne prace na temat wpływu steroidów na serce u kulturystów zauważyli, że badania te były prowadzone na osobach, które ani nie były bardzo umięśnione, ani nie brały steroidów w trakcie badań. Oba te czynniki mogły mieć wpływ na końcowe wyniki. By temu zaradzić, przeprowadzono nowe badania na grupie „ośmiu elitarnych kulturystów ogromnych rozmiarów".
Ci „ogromni" kulturyści stosowali cyklicznie steroidy przez 6 do 15 lat. Jako grupy kontrolnej użyto ośmiu kulturystów, którzy nigdy nie brali steroidów. Pierwszym interesującym odkryciem było to, że wskaźniki masy ciała (BMI - body mass index) u tych dwóch grup nie wykazywały istotnych różnic.
Do oceny wewnętrznych rozmiarów serca naukowcy zastosowali echokardiografię dopplerowską. Badanie to wykazało, że ściana lewej komory oraz przegrody (część serca, która dzieli je na dwie komory) były grubsze w grupie stosującej steroidy w porównaniu z grupą kontrolną. Stosunek grubości ściany serca do BMI był nieproporcjonalny w grupie sterydowej. Innymi słowy, czynność serca nie pasowała do rozmiarów ich ciała.

Ten typ zmran strukturalnych w mięśniu sercowym mógł z kolei mieć wpływ na prędkość przepływu krwi w sercu, szczególnie w okolicy zastawki mitralnej. Jednakże w badanej grupie „sterydowej" nie wykazano żadnych niekorzystnych zmian w czynności serca czy w przepływie krwi.
Kolejną przypisywaną steroidom zmianą strukturalną w mięśniu sercowym jest pogrubienie ścian komory pompującej krew. W grupie sterydowej lewa komora - miejsce, gdzie krew się gromadzi, a następnie jest wypompowywana na obwód i rozprowadzana po całym ciele - nie zwiększyła swojej objętości proporcjonalnie do pogrubienia jej ścian. Może to w końcowym efekcie prowadzić do problemów napełniania się lewej komory krwią w fazie rozkurczu. Najbardziej istotny w tej konkretnej pracy jest fakt, że potencjalnie niekorzystne zmiany strukturalne mięśnia sercowego występowały tylko w grupie kulturystów stosujących sterydy. Powiększenie serca zanotowano również w grupie kontrolnej (bez leków, tylko trening z dużymi obciążeniami), ale wewnętrzna budowa serc w tej grupie była proporcjonalna.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Meta + Prolo + Superka

Następny temat

Choroby po cyklu

WHEY premium