a dilera mam dobrego :D

Nie bój się zrobić dużego kroku, nie pokokasz przepaści dwoma małymi.

...
Legia w TVN, reszta w TVP?

Prawa do relacji pucharowych spotkań polskich drużyn ma na razie TVN, ale najprawdopodobniej mecze pokaże kilka stacji.
TVN podpisał przed rokiem dwuletnią umowę z firmą Sportfive, która jest właścicielem większości pucharowych praw audiowizualnych polskich klubów. Zapłacił za to blisko 1,8 mln euro. Stacja pokazała m.in. dwumecz Wisły Kraków z Realem Madryt, który miał kilkumilionową oglądalność, ale później polskie drużyny szybko odpadły i stacja poniosła straty.
Od kilku miesięcy TVN negocjuje więc ze Sportfive obniżenie płatności na prawa do transmisji z tegorocznej edycji pucharów. Chodzi o mecze mistrzów Polski z Panathinaikosem Ateny, a także spotkania Legii Warszawa, Wisły Płock i Groclinu Grodzisk w Puchae rze UEFA. W negocjacje zaangażowali się szefowie ITI Jan Wejchert i Mariusz Walter, którzy chcą płacić cztery, pięć razy mniej niż dotychczas. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, co jest bardzo prawdopodobne, TVN prawdopodobnie zerwie umowę i prawa zostaną sprzedane innym stacjom.

Meczami Wisły Kraków interesuje się publiczna telewizja. Z przedstawicielami mistrzów Polski spotkał się już szef sportu Robert Korzeniowski. Przewidując porozumienie, krakowscy działacze przełożyli pierwsze spotkanie z Panathinaikosem na wtorek 9 sierpnia, ponieważ w środę w lekkoatletycznych MŚ startują polskie tyczkarki, które mają szanse na medal.

- Nie komentuję tego, czy TVP może negocjować z Wisłą, bo nie chcę psuć sobie rynku - mówi "Gazecie" Andrzej Placzyński, szef firmy Sportfive, właściciela praw do transmisji telewizyjnych z meczów polskich drużyn. - Z krakowskim klubem skończyła nam się już stara umowa, ale wykorzystaliśmy klauzulę, która w języku angielskim nazywa się matching offer. Oznacza to, że jeśli jakaś stacja zdecyduje się zapłacić Wiśle kwotę "x" za mecze z Panathinaikosem i my wyłożymy przynajmniej tyle samo pieniędzy, to prawa do transmisji będą nasze. I właśnie podpisaliśmy nową umowę. Nie wykluczam, że mecze pucharowe polskich drużyn będą do obejrzenia w różnych kanałach.

Według naszych informacji spotkania Wisły Kraków i Groclinu, z którym we wtorek Sportfive podpisał roczną umowę, pokaże TVP, Legii - TVN. Nie wiadomo jeszcze, gdzie będzie można zobaczyć mecze Wisły Płock.

Źródło: Gazeta Wyborcza

...
Wiła będzie miała bardzo ciężko

...
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 131096
Oto wyniki wczorajszych spotkan fazy kwalifikacyjnej LM:

FT Anorthosis (Cyp) 1 - 2 Rangers (Sco)

FT Wisla Krakow (Pol) 3 - 1 Panathinaikos (Gre)

FT Valerenga Oslo 1 - 0 Club Brugge (Bel)

FT Everton 1 - 2 Villarreal (Spa)

FT Manchester U. (Eng) 3 - 0 Debrecen (Hun)

Szacuny 0 Napisanych postów 894 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6281
bodymaker zapomniales o Wisle wystarczy jedna bramka i wszechateńskie koniczynki zwiędną

...
Mecz w Atenach nie będzie tylko formalnością, trzeba będzie swoje wybiegać i wywalczyć

...
Puchar UEFA: Pokaźna zaliczka Groclinu

Groclin Grodzisk Wlkp. pokonał w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej do Pucharu UEFA Duklę Bańska Bystrzyca 4:1 (0:0).

W pierwszej połowie przewagę mieli wicemistrzowie Polski. W dogodnych sytuacjach nieskutecznością razili jednak Porazik i Piechniak. Ten drugi trafił w poprzeczkę.

Dukla atakowała sporadycznie, ale w 17. minucie mogła objąć prowadzenie. Przyrowski miał jednak sporo szczęścia, gdyż piłka po strzale Jakubki trafiła w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy. Tuż po przerwie bramkarza Dukli pokonał Rocki. 11 minut później Groclin zdobył drugą bramkę, a w roli głównej znów wystąpił Rocki. Napastnik z Grodziska Wlkp. po akcji Ślusarskiego strzelił na bramkę strzeżoną przez Zajeca, a tor lotu piłki zmienił niefortunnie interweniujący obrońca Dukli - Wozniak i skierował ją do własnej siatki.

W 68. minucie piłkarze Groclinu zdobyli trzecią bramkę. Po akcji Ślusarskiego, Porazik z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

5 minut później gola dla gości po podaniu Leitnera zdobył Bazik. W 82. minucie wynik meczu ustalił Ślusarski.

Groclin Grodzisk Wlkp. - Dukla Bańska Bystrzyca 4:1 (0:0)
Bramki: dla Groclinu - Piotr Rocki (46), Radim Vozniak (57-samobójcza), Andriej Porazik (68), Bartosz Ślusarski (82); dla Dukli - Marek Bazik (73).
Żółte kartki: Pance Kumbev, Michał Goliński, Radek Mynar (Groclin), Vladimir Vesely (Dukla).
Sędziował Drago Kos (Słowenia). Widzów 1500.

Groclin-Dyskobolia: Przyrowski - Sokołowski, Mynar, Kumbev, Vranjes - Piechniak, Porazik (77-Lasocki), Goliński (88-Sablik), Sedlacek - Rocki (86-Sikora), Ślusarski.

Dukla: Zajac - Svintek (68-Bukac), Vozniak, Palenik, Pancik - Vyskoc, Vesely, Pecovski, Leitner, Bazik - Jakubko.