Ilość wyświetleń tematu: 1814

...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez gokuson z działu Aktualności Sportowe.
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10857
Polska pokonała Azerbejdżan 3:0 w spotkaniu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbyło się w piątek w Warszawie.

Biało-czerwoni w tabeli grupy szóstej zajmują trzecie miejsce z dorobkiem ośmiu punktów, ustępując o dwa "oczka" reprezentacjom Niemiec i Anglii.

Pierwsze fragmenty w wykonaniu Polaków dostarczyły garstce kibiców na stadionie Polonii powodów do niepokoju. Podopieczni trenera Władysława Żmudy grali niedokładnie, chaotycznie, a akcje prowadzone środkiem boiska nie mogły przynieść powodzenia.

Co gorsza to Azerowie pierwsi przeprowadzili groźną akcję. W 14. minucie szybko i pomysłowo rozegrali rzut wolny sprzed pola karnego, a Ramazan Abasow umieścił piłkę w polskiej bramce. Od utraty gola uratował Polaków sędzia boczny, który uznał, że napastnik gości był na spalonym.

Pierwszy strzał na bramkę Rusłana Mażidowa polscy piłkarze oddali w 27. minucie, jednak uderzenie Marcina Burkhardta z rzutu wolnego zablokował jeden z obrońców. Po chwili bliski szczęścia był Łukasz Szukała, który strzelił głową po rzucie rożnym, lecz bramkarz gości zdołał odbić piłkę.

W 38. minucie Polska objęła prowadzenie. Na zaskakujący strzał z ponad 25 metrów zdecydował się Marcin Burkhardt, po którym piłka wylądowała w prawym dolnym rogu bramki gości.

Prowadzenie rozluźniło Polaków, którzy do drugiej połowy przystąpili z większą werwą. Na efekty szybszej i bardziej składnej gry nie trzeba było długo czekać. W 50. minucie, po wymianie piłki między Piotrem Brożkiem a Karolem Gregorkie, ten drugi został sfaulowany w polu karnym i rumuński sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Piotr Brożek i Polska prowadziła już 2:0.

Wynik meczu na 3:0 ustalił brat-bliźniak Piotra Brożka - Paweł. Napastnik Wisły Kraków najpierw zmarnował dogodną sytuację do zdobycia gola, przegrywając pojedynek sam na sam z azerskim bramkarzem, ale w 68. minucie po składnej akcji prawą stroną boiska i wyłożeniu piłki przez brata, nie miał kłopotów z umieszczeniem jej w pustej bramce gości.

W drugich 45 minutach odważniej zagrali piłkarze z Azerbejdżanu, którzy próbowali zagrozić polskiej bramce. Udało im się to tylko raz - w 63. minucie Elwin Nurdżijew z bliska uderzył prosto w wybiegającego z bramki Łukasza Fabiańskiego.

- Początek spotkania był w naszym wykonaniu słaby - powiedział po meczu trener Władysław Żmuda. - Do 38. minuty nic nie wskazywało, że wygramy różnicą trzech bramek. Nie ułatwiało moim piłkarzom zadania grząskie i nierówne boisko. W drugiej połowie było więcej składnych akcji i padły dwa kolejne gole. Cieszę się ze zwycięstwa, która sprawia, że w dalszym ciągu liczymy się w walce o jedno z dwóch pierwszych miejsc w tabeli.