SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

side'y clena

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3616 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
wg ulotki :D
czy jest tu ktos kto ma na to sposob?

Zmieniony przez - e-lite w dniu 2004-11-06 20:25:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tauryna i potas,
jak nadal telepie to benzodiazepina (najlepiej temazepam)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sory to jest tetrazepam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tetrazepam
tetrazepam
myorelaxans
M03BX
Działanie: Długo działająca pochodna benzodiazepiny wykazująca silne, wybiórcze działanie zwiotczające mięśnie szkieletowe. Wykazuje także słabiej wyrażone działanie uspokajające, przeciwlękowe i przeciwdrgawkowe. Poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego i bólu oraz zmniejszenie napięcia psychicznego tetrazepam zmienia percepcję bólu na poziomie OUN i łagodzi dolegliwości związane z przykurczami i wzmożonym napięciem mięśni szkieletowych różnego pochodzenia, zmniejsza sztywność poranną, zwiększa ruchomość kręgosłupa i stawów, przywraca sprawność ruchową i ułatwia rehabilitację ruchową. Mechanizm działania pochodnych benzodiazepiny nie został dokładnie wyjaśniony; miejscem ich działania jest makromolekularny kompleks obejmujący receptory GABAA, receptory benzodiazepinowe i kanały chlorkowe. Receptory benzodiazepinowe przez allosteryczną interakcję z receptorami GABAA powodują otwarcie kanałów chlorkowych i zwiększają przenikanie jonów chlorkowych do wnętrza neuronów. Pochodne benzodiazepiny, działając poprzez układ GABA-ergiczny, nasilają hamujące działanie GABA w OUN, głównie na układ limbiczny, podwzgórze i wzgórze. Po podaniu p.o. tetrazepam wchłania się szybko i prawie całkowicie z przewodu pokarmowego. Początek działania występuje po ok. 15 min. Metabolizowany w wątrobie. Wydalany w 70 % z moczem i w 30% z kałem głównie w postaci hydroksy-3-tetrazepamu sprzężonego z kwasem glukuronowym. t1/2 wynosi ok. 22 h, ulega wydłużeniu u chorych w podeszłym wieku oraz u chorych z niewydolnością nerek i(lub) wątroby.

Wskazania: Objawowe leczenie stanów związanych ze wzmożonym i bolesnym napięciem mięśni szkieletowych oraz przykurczów mięśniowych różnego pochodzenia. W ortopedii i reumatologii: bóle lędźwiowe, rwa kulszowa, rwa barkowa, reumatyczne choroby stawów, mialgia, urazy mięśni, pourazowe lub pooperacyjne przykurcze mięśniowe, przykurcze mięśniowe psychogenne; w neurologii: spastyczne przykurcze kończyn pochodzenia mózgowego i rdzeniowego (spastyczna hemiplegia, spastyczna paraplegia). Jako lek wspomagający w rehabilitacji ruchowej.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na tetrazepam, inne pochodne benzodiazepiny lub którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność oddechowa, zespół bezdechu sennego. U dzieci lek można stosować tylko w wyjątkowych przypadkach w ostrych stanach spastycznych, możliwie najkrócej; nie stosować u dzieci do 1. rż. Należy zachować szczególną ostrożność u chorych na myasthenia gravis. U chorych w podeszłym wieku lub z zaburzeniami czynności nerek należy zachować ostrożność i zmniejszyć dawkę leku. U chorych z niewydolnością wątroby konieczne jest zmniejszenie dawki, ze względu na ryzyko wystąpienia encefalopatii wątrobowej. Podczas stosowania u chorych z niewydolnością oddechową zaleca się szczególną ostrożność oraz staranne kontrolowanie stanu chorego. Stosowanie tetrazepamu długotrwale lub w dużych dawkach, podobnie jak innych pochodnych benzodiazepiny, wiąże się z ryzykiem uzależnienia psychicznego i fizycznego. Zaprzestanie podawania pochodnych benzodiazepiny wiąże się często z wystąpieniem zespołu „odbicia” objawiającego się trwającymi przez 1-2 dni bezsennością i stanem niepokoju. Objawy abstynencyjne (m.in. lęk, zaburzenia snu, drażliwość, depresja, bóle i skurcze mięśni, brak łaknienia) występują często w ciągu kilku dni po zaprzestaniu stosowania pochodnych benzodiazepiny, czasem już w okresach między dawkami lub podczas zmniejszania dawki. Po długotrwałym stosowaniu lub podawaniu wielokrotnych dawek obserwuje się osłabienie działania uspokajającego i wpływu na aktywność psychoruchową w wyniku rozwoju tolerancji. Pochodne benzodiazepiny mogą powodować następczą niepamięć, a także wystąpienie reakcji paradoksalnych (stan ostrego pobudzenia, bezsenność, zwiększenie napięcia mięśniowego, euforia, objawy psychotyczne); w przypadku ich pojawienia się należy przerwać leczenie.

Interakcje: Ryzyko wystąpienia zespołu z odstawienia zwiększa się w przypadku równoległego stosowania innych pochodnych benzodiazepiny. Alkohol nasila uspokajające działanie tetrazepamu. Tetrazepam nasila działanie leków zwiotczających mięśnie szkieletowe oraz środków działających depresyjnie na OUN (pochodne morfiny, barbiturany, leki przeciwhistaminowe, niektóre leki przeciwdepresyjne i uspokajające, neuroleptyki, etanol, klonidyna). Karbamazepina może zmniejszać siłę działania pochodnych benzodiazepiny. Cisapryd może nasilać działanie uspokajające pochodnych benzodiazepiny. Klozapina zwiększa ryzyko zatrzymania oddechu i serca. Równoległe podawanie tetrazepamu z digoksyną (zwłaszcza u chorych w podeszłym wieku) może powodować zwiększenie jej stężenia w osoczu. Zaleca się ostrożne stosowanie pochodnych benzodiazpiny u chorych przyjmujących lewodopę, ponieważ mogą one zmniejszać jej skuteczność. Palenie papierosów może zmniejszać działanie sedatywne pochodnych benzodiazepiny.

Działanie niepożądane: Uczucie znużenia, osłabienia, zmniejszenie napięcia mięśni, zaburzenia pamięci, spowolnienie reakcji psychicznych, zaburzenia artykulacji, zawroty głowy, senność, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia. Rzadko zmniejszenie liczby leukocytów i limfocytów. Sporadycznie zmniejszenie popędu seksualnego, reakcje alergiczne (osutka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy). Bardzo rzadko zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka. Po długotrwałym leczeniu objawy z odstawienia: nadmierne wydzielanie śliny, drżenie mięśni, drgawki, delirium. Stosowanie tetrazepamu może spowodować reakcje paradoksalne. Przedawkowanie może się objawiać sennością, zaburzeniami świadomości, koordynacji ruchowej, osłabieniem odruchów, niewyraźną mową, jak również tachykardią, niedociśnieniem oraz zahamowaniem czynności ośrodka oddechowego. Leczenie: monitorowanie oddechu, tętna i ciśnienia tętniczego, płukanie żołądka, podawanie płynów i.v. oraz zachowanie drożności dróg oddechowych. W przypadku znacznego obniżenia ciśnienia tętniczego należy podawać leki wazopresyjne. W ciężkich zatruciach pochodnymi benzodiazepiny oprócz leczenia objawowego zaleca się podanie flumazenilu (wybiórczego antagonisty receptorów benzodiazepinowych) w celu częściowego lub całkowitego odwrócenia sedacji wywołanej przez te leki. Należy pamiętać o ryzyku wystąpienia drgawek po podaniu flumazenilu, zwłaszcza u chorych długotrwale przyjmujących pochodne benzodiazepiny lub w przypadku przedawkowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.

Ciąża i laktacja: Tetrazepam przenika przez łożysko. Nie zaleca się podawania w ciąży, lek jest przeciwwskazany w I trymestrze. Leczenie należy zakończyć odpowiednio wcześniej przed planowaną ciążą. Jeśli dojdzie do przyjmowania leku w ciąży, u noworodka mogą wystąpić objawy odstawienne. Podawanie leku w III trymestrze lub w okresie porodu wiąże się z ryzykiem wystąpienia zespołu dziecka wiotkiego (floppy infant syndrome), charakteryzującego się u noworodka hipotonią, hipotermią, zaburzeniami oddychania i odruchu ssania. Tetrazepam przenika do pokarmu kobiecego. Należy podjąć decyzję czy przerwać karmienie piersią, czy leczenie tetrazepamem.

Dawkowanie: Należy ustalić najmniejszą skuteczną dawkę i stosować leczenie najkrócej jak to możliwe. Zmniejszanie dawki należy zawsze przeprowadzać stopniowo, pod ścisłą kontrolą lekarską. P.o. Dorośli. Początkowo 50 mg wieczorem, następnie dawkę stopniowo można zwiększać o 25 mg/d do dawki 100 mg/d u pacjentów leczonych ambulatoryjnie oraz 150 mg/d u pacjentów hospitalizowanych. Maksymalna dawka dobowa wynosi 400 mg. Dawka dobowa może być podana w 2-3 dawkach podzielonych lub przyjęta raz na dobę wieczorem. U chorych w podeszłym wieku oraz u chorych z niewydolnością nerek i(lub) wątroby należy zmniejszyć dawki. Dzieci po 1. rż.: wyjątkowo 4 mg/kg mc./d w dawkach podzielonych.

Uwagi: Podczas leczenia chorzy nie powinni prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3616 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
om ale to ma dzialac, ulotka za bardzo mnie nie interesuje ;)
musze miec cos sprawdzonego
potas biore caly czas
na jakie receptory dziala clen?

Zmieniony przez - e-lite w dniu 2004-11-06 20:38:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to co ci podalem napewno zadziala i napewno bedziesz zadowolony (efekty tez imo lepsze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to nie istotne na jakie receptory dziala clen, bo znoszenie efektow clena na obwodzie mija sie z celem (przeciez chodzi o to zeby dzialal), mozna jedynie dzialac osrodkowo.
pozatym sally jest lepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 6929 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32603
e-lite juz rozpoczeles ten cykl co byl na anabolexie ?


Zmieniony przez - decadeuko w dniu 2004-11-06 20:42:40

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1258 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 55306
Ta telepawa dosc przyjemna dla mnie była, ale kiedys jak waliłem 0,2 mg przy 70 tabsie sie poddałem taka****owka z samopoczuciem
hmmm... chyba se przypomne ten smak clenu
E-lite -Spice pisał kiedys wazne 3g tauryn w ciagu doby przy clenie

3 mechy bez treningow!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła

Następny temat

Krem na rozstepy z Avonu!

WHEY premium