Przychodzę do Was z prośbą o radę i ocenę mojej sytuacji zdrowotnej, bo z barkiem bujam się już od dłuższego czasu.
Krótka historia mojej kontuzji:
2024 rok: Wtedy po raz pierwszy nabawiłem się tego urazu. Wyglądało to tak, że jak raz konkretnie strzelił mi bark, to potem przez dłuższy czas miałem spokój – nic w nim nie przeskakiwało ani nie blokowało.
2025 rok: Tutaj zaczęły się już poważniejsze problemy. Bark zaczął mi przeskakiwać praktycznie cały czas przy różnych ruchach.
Maj 2025: Przez te problemy zdecydowałem się zrobić całkowitą przerwę od sportów walki (które wcześniej głównie trenowałem).
Maj 2026 (obecnie): Od maja tego roku zacząłem chodzić na siłownię i to jest teraz mój jedyny trening.
Bark najczęściej i najmocniej odzywa się w dniu klaty, a konkretnie podczas wyciskania hantlami (zarówno na płaskiej, jak i na skosach).
Wrzucam dokładny opis badania rezonansu magnetycznego lewego barku:
Data badania: 23-03-2026 - Rezonans magnetyczny: Philips Intera Achieva 1,5T
MR BARKU (STRONA LEWA)
Badanie wykonano w sekwencjach SE/TSE/fatsat w obrazach T1, T2, PD-zależnych.
Staw barkowo-obojczykowy w normie; z dyskretnie zakrzywionym wyrostkiem barkowym łopatki.
Dyskretny niespecyficzny obrzęk tkanki mięśniowej wzdłuż 1-2 rdzeni ścięgnistych mięśnia naramiennego w boczno-tylnej części barku na obszarze około 6x1,5 cm, na wysokości przynasady bliższej i bliższej części trzonu kości ramiennej.
Poza tym staw ramienny lewy w normie - bez uchwytnych cech uszkodzenia obrąbka i ścięgien mięśni rotatorów, z prawidłowym przebiegiem ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia, bez zwiększonej ilości płynu stawowego.
Aktualnie na regenerację biorę już MK-677 (Ibutamoren). Zastanawiam się teraz nad dorzuceniem do tego Wolverine Stack (BPC-157 + TB-500).
Moje pytania do Was:
1. Czy Wolverine Stack (dorzucony do branego już przeze mnie MK-677) sprawdzi się przy tym obrzęku naramiennego i będzie dobry na naprawę tych rzeczy, które wyszły w MR? Pomoże wyciszyć ten stan zapalny ciągnący się od 2024 roku?
2. Co może być przyczyną tego ciągłego przeskakiwania barku, skoro w opisie MR wyszło, że obrąbek i rotatory są całe ("bez uchwytnych cech uszkodzenia")? Czy winny może być ten "dyskretnie zakrzywiony wyrostek barkowy łopatki"?
Z góry wielkie dzięki za pomoc i merytoryczne wskazówki!
Krzysztof Piekarz