Ilość wyświetleń tematu: 22149

...
Szacuny 1 Napisanych postów 1184 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2660
Sevilla podwaja ofertę PSV

Wyglądało już na to, że PSV Eindhoven jest bliskie sfinalizowania transferu Robina van Persie z Feyenoordu Rotterdam, ale okazało się, że Sevilla w ostatniej chwili włączyła się do rywalizacji o tego zawodnika.
Hiszpanie widzą w nim idealnego następcę Jose Antonio Reyesa sprzedanego w styczniu do Arsenalu i podobno podwoili ofertę PSV, która wynosiła 3 mln euro.

Wczoraj trzyosobowa delegacji Sevilii wysiadła z samolotu na lotnisku w Amsterdamie i ma dzisiaj rozmawiać z agentem piłkarza Erwinem Boonackerem.

*trening czyni mistrza*

...
Juve chce van der Vaarta

Kapitan Ajaxu Amsterdam Rafael van der Vaart może latem zasilić Juventus Turyn.
Z doniesień z Holandii wynika, że włoski klub dołączył do Barcelony i Manchester United w wyścigu o 21-latka.

Ofensywny pomocnik, który jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących piłkarzy w Europie, będzie do kupienia latem.

Ajax chce około 9 mln funtów za reprezentanta Holandii, który może być gwiazdą finałów Euro 2004.

Jednak Bianconeri liczą, że cena zostanie obniżona jeśli złożą jednocześnie ofertę na drugiego zawodnika Ajaxu Zlatana Ibrahimovica.

...
Sonck na celowniku Anderlechtu

Anderlecht Bruksela jest podobno zainteresowany napastnikiem Ajaxu Amsterdam Wesleyem Sonckiem.
Menedżer Fiołków Herman van Holsbeek przyjedzie dzisiaj do Holandii by rozmawiać z niedawnym królem strzelców ligi belgijskiej.

Jak twierdzi trener Anderlechtu Hugo Broos, Sonck jest numerem jeden na liście potencjalnych następców serbskiego napastnika Nenada Jestrovica, który ma przejść do Besiktasu Stambuł oferującego mu ponoć podwojenie zarobków.

...
Szacuny 13 Napisanych postów 2802 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16632
NEC Nijmegen ma ochotę za zmontowanie polskiego ataku: Niedzialan - Kuźba. Ten drugi obecnie nie zawsze miejści się na ławce Olympiakosu Piraeus, ale rozmawiał z przedstawicielami klubu z Nijmegen na temat przejścia do Holandii. Marcun
Kuźba po przejściu z Wisły do Grecji miał operację kolana po której ciężko mu się przebić do składu swojej drużyny.

...
Zapowiedź 31. kolejki Eredivisie

Do zakończenia sezonu w Eredivisie pozostały zaledwie cztery kolejki. Obecna może dać Ajaksowi tytuł mistrzowski. Aby stało się to faktem drużyna z Amsterdamu musi pokonać na wyjeździe NEC, a PSV nie może wygrać z RBC. Zespół z Roosendaal urwał już w tym sezonie punkty Feyenoordowi i Ajaksowi, może więc uda mu się też powalczyć z PSV?

Najprawdopodobniej w NEC wystąpi po dłuższej przerwie Andrzej Niedzielan. Kto wie, czy zespól z Nijmegen nie przełamie się wreszcie i nie pokaże swoim fanom, że słusznie występuje w ekstraklasie?
Walka o drugie miejsce w lidze, dające grę w Lidze Mistrzów rozstrzygnie się pomiędzy PSV a Feyenoordem. Jak na razie ta pierwsza drużyna ma trzy punkty przewagi, w najbliższej kolejce zagra wyjazd z RBC, Feyenoord natomiast podejmował będzie Volendam. Drużyna ta bardzo chce się utrzymać i po ostatniej wygranej z NAC 4:2 piłkarze z Veronica Stadion uwierzyli w siebie. Nie jest więc wykluczone, że zaskoczą Smolarka i spółkę.

Po jedenastu meczach bez porażki poniosło ją ostanio Heerenveen. W sobotę Radomski z kolegami podejmować będą Vitesse i także tutaj trudno wskazać faworyta. Heerenveen stoi w tabeli dużo wyżej, na pewno będzie chciało się zrehabilitować za zesżły tydzień, ale drużyny drugiego bieguna ostatnio zdobywają bardzo dużo punktów i mecz ten należeć będzie zapewne do ciekawszych z tej kolejki.

Rewelacyjne ostatnio Zwolle wybiera się do Groningen (ostatnio remis u siebie z AZ), do bezpiecznego miejsca brakuje tej drużynie tylko kilku punktów i zapewne piłkarze szkoleniowca Hennie Spijkermana nie złożyli jeszcze broni jeśli chodzi o walkę o utrzymanie. ADO z kolei odwiedzi Bredę by tam stoczyć kolejny bój o punkty, tym razem z NAC. Piłkarze z Hagi mają chyba w tym spotkaniu spore szanse, gdyż NAC nie jest ostatnio w najwyższej formie.

Rozstrzygnęła się już chyba walka o miejsce w Pucharze UEFA, więc mecze Twente - Willem II i AZ Alkmaar - RKC Waalwijk będą raczej spotkaniami bez większych emocji. Kolejkę rozpocznie inny mecz "o pietruszkę" pomiędzy Rodą, a Utrechten.

...
23 kwietnia 2004 piatkowe s[potkania 31 kolejki eredivisie

Roda FC Utrecht 1 : 1

Cristiano uratował Rodzie remis

W jedynym piątkowym spotkaniu Eredivisie Roda Kerkrede zremisowała u siebie z FC Utrecht 1:1. Wygrana pozwoliłaby gospodarzom zbliżyć się do AZ Alkmaar i podtrzymać iluzoryczne szanse na grę a Pucharze UEFA. Ale przez zdecydowaną większość czasu to goście prowadzili po bramce Belga Stefaana Tanghe w 13. minucie.

Remis podopiecznym trenera Wiljana Vloeta uratował w doliczonym czasie gry Brazylijczyk Cristiano, który na murawie pojawił się w 64. minucie.

Bez bramek w Heerenveen

Zespół Arkadiusza Radomskiego SC Heerenveen bezbramkowym remisem na własnym stadionie z broniącym się przed spadkiem Vitesse Arnhem straciło szanse na udział w rozgrywkach Champions League w przyszłym sezonie.
W meczu nie było dużo sytuacji do zdobycia bramek, ale to tylko goście mogą się cieszyć z jednego punktu, który daje im duże szanse na utrzymanie się w lidze.

Alkmaar zdemolowało RKC

Tego dnia piłkarze i działacze RKC Waalwijk napewno nie będą wspominać dobrze, a przyjazd do Waalwijk na pewno nie będzie wesoły.
Powodem tego nastroju jest wynik sobotniego spotkania 7:0 ! Gdy do przerwy AZ (który ma szanse na udziałw europejskich pucharach) wygrywało tylko 2:0 po bramkach Meerdinka w 25 i 32 minucie, nikt nie spodziewał się że AZ odniesie druzgocące zwycięstwo. Po przerwie bramki dla Alkmaar zdobywali Kenneth Perez w 48 minucie,Laandzat w pięćdziesiątej minucie, dwóch bramkach Nelisse w 55 i 64 minucie. Hat-trick w tym spotkaniu zaliczył Meerdink który 3 bramkę zdobył w 57 minucie spotkania.

Feyenoord nie odpuszcza

Piłkarze Feyenoordu Rotterdam nie rezygnują z walki o wicemistrzostwo Holandii. W dzisiejszym meczu pokonali oni na własnym boisku FC Volendam 2:0. Pierwszego gola zdobył na minutę przed przerwą reprezentant Polski Ebi Smolarek. Na 2:0 podwyższył niezawodny Dirk Kuijt z rzutu karnego.

Wygrana nie zmieniła sytuacji w tabeli. Feyenoord nadal traci trzy punkty do PSV. Z kolei piłkarze Volendam dzierżą czerwoną latarnię, a ich strata do bezpiecznej pozycji wynosi pięć oczek. Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki
Feyenoord Rotterdam - FC Volendam 2:0 (1:0) bramki:
1:0 - Ebi Smolarek 44'
2:0 - Dirk Kuijt 75'

żółte kartki: Ebi Smolarek 56' (Feyenoord)

Feyenoord: Edwin Zoetebier - Song Chong-Gug, Peter van den Berg, Alfred Schreuder, Patrick Mtiliga, Ebi Smolarek (59' Robin van Persie), Hossam Ghaly, Shinji Ono (C) (83' Christian Gyan), Anthony Lurling, Thomas Buffel, Dirk Kuijt (76' Danko Lazovic)

Volendam: Jeroen Verhoeven - Gerry Koning, Ruud Kras,Ronald Breinburg, Brian Tevreden, Misha Salden (C) (70' Dion Esajas), Maurice Buys (72' Maarten Woudenberg), Gijs Luirink, Karim Bridji, Jack Tuyp, Sebastiaan Steur (77' Dion Esajas)

sędziował: Dick van Egmond
widzów: 42 000

Ajax jeszcze bez mistrzostwa

Nie będzie jeszcze świętowania mistrzostwa w Amsterdamie bowiem Ajax zremisował dziś bezbramkowo na De Goffert z NEC Nijmegen. W drużynie gospodarzy po kontuzji wystąpił wreszcie reprezentant Polski Andrzej Niedzielan. Napastnik NEC wyszedł w podstawowym składzie i grał do 89. minuty.

Mecz zakończył się bezbramkowo, a powinien zupełnie inaczej. Obie strony miały wiele okazji. Najwięcej zamieszania siał Szwed Zlatan Ibrahimovic, ale zabrakło mu dziś precyzji.
Ronald Koeman pochwalił swoich podopiecznych za grę w pierwszej połowie, potem goście jakoś zwolnili, często tracili piłkę, a Rafael van der Vaart cofnął się i utworzyła się dziura w środku pola, w której znaleźli się pomocnicy NEC. Gospodarze wyprowadzali groźne kontry i kilkukrotnie bliscy byli zdobycia bramki.

Tuż przed końcowym geizdkiem sędziego rzut rożny mieli goście. Piłka spadła do prawej nogi van der Vaarta, ale jego dobry strzał zdołał głową odbić Simr.

Ajax Amsterdam - NEC Nijmegen 0:0

żółte kartki: Frank Demouge 45' (NEC)

Ajax: Bogdan Lobont - Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell, Tomás Galásek, Rafael van der Vaart (C), Wesley Sneijder, Steven Pienaar (78' Daniël de Ridder), Zlatan Ibrahimovic (78' Wesley Sonck), Tom Soetaers (63' Victor Sikora)

NEC: Dennis Gentenaar (C), Pascal Heije, Peter Wisgerhof, Arjan Ebbinge, Mike Zonneveld (80' Resit Schuurman), Edgar Barreto, Björn van der Doelen, Youssouf Hersi, Jarda Simr, Frank Demouge, Andrzej Niedzielan (89' Zico Tumba)

sędziował: Jan Wegereef
widzów: 12 500

...
Cztery bramki w Groningen

FC Groningen zremisowało na własnym stadionie z FC Zwolle 2:2, prowadząc do przerwy już 2:0.
Prowadzenie dla "Zielonych" zdobył van Gessel w 19, podwyższył Matthijs w 45 minucie spotkania. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania kontaktową bramkę zdobył van der Haar, wyrównał Almeida w 85 minucie.

Punkt zdobyty w Groningen przybliżył drużynę Zwolle do utrzymania w lidze, gdyż zespół ADO Den Haag przegrał z NAC Breda 0:1.

PSV na fali

Kolejną wygraną odniosła dziś drużyna PSV Eindhoven i nawet jeśli Feyenoord jutro wygra, zespół Guusa Hiddinka będzie bliżej drugiego miejsca dającego grę w Champions League. Tym razem zespół z Philips Stadium rozprawił się na wyjeździe z RBC Roosendaal 3:0.

Wynik nie był żadną niespodzianką. Piłkarze RBC nie grają już o nic, więc nie mieli zbyt silnej motywacji, a PSV walczy przecież o najwyższe cele.
Sam początek wyglądał jednak inaczej, to gospodarze mieli kilka dobrych okazji na bramki. Potem istaniała jednak tylko drużyna przyjezdna. Prowadzenie dla PSV zdobył w 13. minucie (chwilę wcześniej po drugą bramką dobrą okazję miał Youssouf) Mark van Bommel, który po zakończeniu sezonu odejdzie najprawdopodobniej do Tottenhamu lub Schalke. Z rzutu rożnego dośrodkowywał De Jong, piłkę przepuścili obrońcy RBC i dopadł do niej van Bommel. Podwyższył dziesięć minut później Mateja Kezman z rzutu karnego, który podyktowany został za faul bramkarza na Lucius'ie. Była to 99. bramka Kezmana dla PSV.

Niestety, po godzinie gry starł się on z Juanem Viedmą i po (przypadkowym) ciosie łokciem w klatkę piersiową padł na murawę. Napastnik został odwieziony do szpitala, pierwsze diagnozy mówią o stłuczeniu kilku żeber.

Po raz pierwszy po kontuzji całe spotkanie rozegrał dziś Duńczyk Dennin Rommedahl. I trzeba przyznać, że spisał się całkiem przyzwoicie, bowiem w 88. minucie ustalił wynik spotkania na 3:0.

RBC Roosendaal - PSV Eindhoven 0:3 (0:2)