Ilość wyświetleń tematu: 22161

...
Szacuny 1 Napisanych postów 1184 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2660
Podsumowanie 27. kolejki

27 kolejka Eredivisie tylko namieszała nam w głowach jeśli chodzi o czołówkę ligi. O ile, mimo utraty punktów, tytuł dla Ajaksu jest raczej pewny, o tyle walka o drugie miejsce znacznie się skomplikowała...

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie - mecz lidera Ajaksu z czwartym AZ Alkmaar zakończył się remisem 1:1. Przy porażce PSV 1:3 z Willem II przewaga podopiecznych Ronalda Koemana nad wiceliderem wzrosła do 12 punktów. Przez pierwszą połowę PSV okrutnie męczył się z gospodarzami, ale skończyła się ona remisem 1:1. Potem było już gorzej. Kiedy w 73. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę ujrzał Kevin Hofland, zawodnicy Willem II mocniej zaatakowali i na nic zdała się bramka Johana Vonlanthena w 80. minucie, piłkarze PSV schodzili z murawy z opuszczonymi głowami.
Okazję do nadrobienia straty skrupulatnie wykorzystał Feyenoord. Piłkarze z Rotterdamu bez większych problemów rozprawili się na De Kuip z Rodą Kerkrade, a jedną z bramek zdobył wracający do dobrej formy Ebi Smolarek. Warto też zauważyć, że poza Polakiem gole zdobyli dwaj najlepsi strzelcy drużyny: Thoman Buffel i Dirk Kuijt (dziś z karnego), którzy mają już w tym sezonie w swym dorobku po 12 bramek.

Ostatni w tabeli Volendam myśli chyba już o spadku do 2. ligi. Do 61. minuty drużyna ta prowadziła dziś z Utrechtem 1:0, ale dwa gole gości pogrążyły Volendam. Z kolei, przy porażce Rody, bramki te gościom dały nadzieje na załapanie się do pierwszej szóstki ligi. Wiele w tej sytuacji straciło Twente, które na wyjeździe uległo Groningen i straciło 3 punkty do zespołów walczących o szóstą pozycję.

Coraz mniej ciekawie wygląda sytuacja drużyny Andrzeja Niedzielana NEC. Pod nieobecność Polaka, w sobotnim spotkaniu przegrywali oni już 0:5, potem nastąpił zryw, drużyna z Nijmegen zdobyła dwie bramki, ale było już dużo za późno. Cztery zespoły, które są za NEC zdobyły po punkcie i pomaleńku się zbliżają. Vitesse swój remis 3:3 z RKC Waalwijk uratowało dopiero w 88 minucie (a właściwie uratował je Paulo Roberto Rink), zaś w bezpośrednim pojedynku 15. w zestawieniu ADO Den Haag z 17. FC Zwolle mecz rzstrzygnął się już w pierwszej połowie i zakończył remisem 1:1.

Swoje szanse na grę w europejskich pucharach podtrzymuje Heerenveen, które po golu Geralda Sibona pokonało Roosendaal 1:0 i w tej chwili do czwartego w tabeli AZ Alkmaar traci tylko jeden punkt. Za tydzień kolejne spotkania. Poza PSV czołówka gra u siebie, możliwe jest więc, że drużyna z Eindhoven spadnie na trzecią pozycję w tabeli.

*trening czyni mistrza*

...

Van Persie zapowiada odejście

20-letni skrzydłowy Feyenoordu Robin van Persie zdradził, że zamierza latem opuścić Rotterdam.

- Będzie lepiej dla wszystkich jeśli odejdę z Feyenoordu, a klub, który wybiorę będzie dla każdego sporą niespodzianką. - powiedział van Persie. Jakiś czas temu mówiło się o Arsenalu i Tottenhamie, a ostatnio pojawiły się głosy, że być może utalentowany młodzieżowiec zastąpi w PSV Arjena Robbena

...
Kłopoty Advocaata

Spore problemy kadrowe przed środowym meczem towrzyskim z Francją ma szkoleniowiec reprezentacji Holandii Dick Advocaat. Frank de Boer (Glasgow Rangers) wciąż narzeka na kontuzję kostki, która wyeliminowała go też z wczorajszego spotkania na szczycie ligi szkockiej z Celticem.

Kontuzjowany jest też Jaap Stam, a obrońca PSV Wilferd Bouwma ma kłopoty z plecami i w tym tygodniu przejdzie badania szpitalne.

...
Litmanen opuści Ajax

Jari Litmanen ma opuścić zespół lidera holenderskiej Eredivisie, Ajax Amsterdam, po tym jak klub ujawnił, że latem nie odnowi z nim kontraktu.
Fiński napastnik walczy w tym sezonie z kontuzjami i właśnie problemy ze zdrowiem były powodem decyzji zarządu Ajaxu.

- Ubolewamy nad tą decyzją, ale niestety z powodu problemów zdrowotnych nie był w stanie dać nam tego na co wszyscy mieli nadzieję - powiedział dyrektor Ajaxu Arie van Eijden.

...
Borussia dołączyła do wyścigu o van Bommela

Borussia Dortmund dołączyła do wyścigu o pomocnika PSV Eindhoven Marka van Bommela.
Niemiecki klub chce zbudować nową drużynę i van Bommel może być jej pierwszym wzmocnieniem.

26-letni Holender, który latem chce opuścić PSV, jest także na celowniku Tottenhamu i Schalke 04 Gelsenkirchen.

Zięć trenera Feyenoordu Berta van Marwijka wolałby podobno przenieść się do Bundesligi, ponieważ niedawno kupił dom na południu Holandii.

Holenderski klub może sporo zyskać na jego transferze, gdyż po odzyskaniu formy van Bommela wycenia się na około 6 mln euro.

...
Zmiany w kadrze: Ajax zastępuje

Kontuzjowanych Jaapa Stama, Wilfreda Boumę i Franka de Boera zastąpią młodzi obrońcy Ajaksu Amsterdam - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Holandii Dick Advocaat.

Niespełna 20-letni Nigel de Jong i rok starszy Johnny Heitiga wzmocnić mają linię defensywną "Pomarańczowych" w środowym spotkaniu z Francją. De Jong w pierwszej drużynie Ajaksu zadebiutował w wygranym 6:2 meczu z AZ 19. października 2002, teraz ma szansę na pierwszy występ w kadrze. Heitiga gra w pierwszym składzie Ajaksu gra od sierpnia 2001, natomiast w reprezentacji rozegrał jedno spotkanie (18.02.2004 z USA).

...
De Vries za N'Kufo ?

Napastnik Hearts Mark de Vries może wrócić do rodzinnej Holandii jako, że zainteresowanie nim wykazało Twente Enschede.
Zespół Eredivisie obecnie stara się sfinalizować definitywny transfer wypożyczonego z Hannoveru 96 Blaise N'Kufo, ale transakcja może nie dojść do skutku z powodu wymagań finansowych piłkarza.

Twente ma opcję na zatrudninie go za 750,000 euro po wygaśnięciu latem umowy o wypożyczenie, ale zawodnik chce takiej pensji, która naruszyłaby strukturę płacową Twente.

...
Hofs przedłużył kontrakt

20-letni gwiazdor reprezentacji Holandii do lat 21 Nicky Hofs przedłużył kontrakt z Vitesse Arnhem do czerwca 2005. Vitesse zajęło się ostatnio prolongowaniem umów ze swoimi zawodnikami. Ofertę niższego kontaktu odrzucił Jhonny van Beukering i najprawdopodobnie odejdzie on z klubu latem. Obecnie trwają rozmowy z Raymondem Fafianim.

...
Vrede zawieszony za bójkę

Trener FC Groningen Ron Jans zawiesił obrońcę Regillio Vrede za bójkę z kolegą z drużyny Paulem Matthijsem w tracie przerwy niedzielnego, wygranego 1:0 meczu z Twente Enschede.
Piłkarze przeszli do rękoczynów, po tym jak pokłócili się w kwestii tego kto powinien wykonywać rzut wolny i w konsekwencji obaj zostali zmienieni.

Matthijs, chociaż nie został zawieszony, nie trenował z resztą zespołu i przyszłość jego oraz Vrede w obecnym klubie stoi pod znakiem zapytania.

...
Szacuny 13 Napisanych postów 2802 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16632
Po 27. kolejce Eredivisie jest już niemal jasne, że mistrzem kraju zostanie Ajax Amsterdam. Piłkarze z ArenaA mają 12. punktów przewagi nad PSV na 7. kolejek przed zakonczenie rozgrywek. Ci drudzy powinni się skupić jednak nad obroną drugiego miejsca dającego start w eliminacjach LM bo mają już tylko punkt przewagi nad Feyenoordem. Kolejne dobre spotkanie w barwach wyżej wymienionej drużyny rozegrał Euzebiusz Smolarek pieczętując zwycięstwo nad Rodą golem.