Ilość wyświetleń tematu: 22245

...
Szacuny 1 Napisanych postów 1184 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2660
Przed 30. kolejką Eredivisie

Mimo, iż sprawę mistrzostwa Holandii mamy juz rozstrzygniętą, rozgrywki Eredivisie wciąż nie tracą na swej atrakcyjności, bowiem walka o pozostałe zaszczyty wciąż trwa. I to na dwóch biegunach. Z jednej strony PSV i Feyenoord starają się o drugą pozycję gwarantującą grę w Lidze Mistrzów, a z drugiej Volendam, Zwolle, Vitesse i ADO Den Haag chciałyby zająć choćby miejsce dające szansę gry w barażach.

Być może już w niedzielę podopieczni Ronalda Koemana świętować będą mistrzostwo Holandii, ale do tego Ajaksowi nie wystarczy pokonanie RBC Roosendal, punkty PSV odebrać bowiem musi NEC. Grająca wciąż bez Andrzeja Niedzielana drużyna z Nijmegen jest ostatnio w kiepskiej formie, ale zmęczeni potyczką z Newcastle piłkarze PSV też mogą nie prezentować się najkorzystniej. Obietkywnie jednak rzecz biorąc, wydaje się, że NEC nie powinno na stadionie Philipsa wiele zdziałać.
Drużyna Feyenoordu wciąż nie rezygnuje z wicemistrzostwa. Tym razem podopieczni Berta van Marwijka wyjadą na potyczkę z Utrechtem. Gospodarze grali będą absolutnie o nic, ale wiadomo - każda drużyna chce się pokazać przed własnymi kibicami i wbrew pozorom, ekipie Ebiego Smolarka może wcale nie być tak łatwo. Guus Hiddink na pewno jak najlepiej przygotuje swoich piłkarzy.

Mimo małej utraty punktowej raczej małe szanse na grę w elitarnych rozgrywkach ma zespół Arkadiusza Radomskiego SC Heerenveen. W sobotę piłkarze trenera Foppe de Haana zmierzą się na wyjeździe z FC Zwolle. Po ostatniej wygranej nad AZ od piłkarzy ze Zwolle można się spodziewać praktycznie wszystkiego, więc zespół z Heerenveen do spotkania z ostatnią drużyną Eredivisie podejść musi jak najbardziej poważnie.

Zespół AZ Alkmaar stracił już nadzieje na grę w Lidze Mistrzów i teraz walczy tylko o utrzymanie pozycji dającej grę w Pucharze UEFA. Patrząc na dalszy rozkład meczów, może to byc całkiem trudne i dlatego pokonanie Groningen wydaje się być bardzo potrzebne. Tydzień temu piłkarze AZ przegrali ze Zwolle 2:0, ich forma jest więc sporą niewiadomą.

Oprócz Zwolle o utrzymanie walczą jeszcze Vitesse, Volendam i ADO Den Haag. Vitesse nie będzie miało w 30. kolejce łatwej przeprawy - zmierzy się na trudnym terenie z Willem II. Łatwiej o tak bardzo potrzebne punkty będzie zespołowi Volendam, który zagra u siebie z grającą o nic NAC Bredą. Z kolei zespół ADO Den Haag zagra u siebie z Twente Enschede, które raczej zna swoje miejsce w szeregu i być może ADO zapewni sobie bezpieczne miejsce w tabeli.

Do zakończenia rozgrywek zostało jeszcze pięć kolejek. Każda z nich może przynieść ostateczne rozstrzygnięcia, ale dla dobra sprawy, miejmy nadzieję, że meczami Eredivisie emocjonować będziemy się aż do 16. maja.

*trening czyni mistrza*

...
16 kwietnia 2004 Piatkowe spotkanie Eredivisie

Willem II Vitesse 1 : 1

Remis w Tilburgu

Vitesse Arnhem nie poddaje się w walce o utrzymanie w Eredivisie. W dzisiejszym spotkaniu 30. kolejki drużyna Edward Sturinga zremisowała na trudnym terenie z Willem II 1:1. Od 48. minuty goście przegrywali 0:1 po bramce Barta ven den Eede.

Utrata bramki spowodowała zmasowane ataki drużyny Vitesse, które skutek przyniosły pół godziny później. W 78. minucie gry gola na wagę remisu zdobył Matthew Amoah.
Vitesse kończyło mecz w "10", gdyż Perer van Vossen na siedem minut przed końcem spotkania ujrzał czerwoną kartkę.

Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 1:1 (0:0)
Bart van den Eede (48' ) - Matthew Amoah (78')

Zwolle znów wygrywa

Beniaminek Eredivisie FC Zwolle po raz kolejny w ostatnich miesiącach wygrała mecz.
Tym razem pokonała zespół Arka Radomskiego SC Heerenveen, który myśli o udziale w Pucharze UEFA.
Bramkę na wagę trzech punktów dla Zwolle zdobył Zuurman w ostatniej minucie pierwszej połowy.

Kiedy kilka miesięcy temu beniaminek z Zwolle zajmował ostatnie miejsce w tabeli i tracił do 17 miejsca 8 punktów a do "bezpiecznej strefy" dwanaście nawet najwierniejsi kibice nie wierzyli że ich pupile zdołają się utrzymać w Eredivisie, jednak piłkarze sprawili miłą niespodziankę swym kibicom i w ciągu dwóch ostanich miesiecy zdobyli czternaście punktów i już są w strefie barażów i tracą jeden punkt do bezpiecznej strefy.

ADO wygrywa z Twente

ADO Den Haag pokonało na własnym stadionie Twente Enschede 1:0.
Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Stroeve w 21 minucie spotkania. Mecz był bardzo żwawy i miły dla oka, obie drużyny miały sytuację na zdobycie bramki lecz zespół z Hagi okazał się lepszy, i odniósł zasłużone zwycięstwo.

Kolejny krok w stronę Ligi Mistrzów

Chcący utrzymać przewagę nad Feyenoordem piłkarze PSV musieli dziś pokonać u siebie NEC Nijmegen, które wciąż gra bez Andrzeja Niedzielana. Piłkarze Guusa Hiddinka koncertowo wywiązali się z tego zadania. Dwa gole zdobył niezawodny Mateja Kezman, były to jego 23. i 24. bramka w tym sezonie. Jeśli plany Serba o odejściu z PSV się spełnią, drużyna z Philips Stadium poniesie wielką stratę.

Trzeciego gola zdobył w 88. minucie inny piłkarz, który chce opuścić Eindhoven Mark van Bommel.
Pierwszy gol padł w 37. minucie gry. 33500 widzów uradował Kezman, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na John'ie de Jongu. Drugą bramkę Kezman zdobył dopiero w końcówce spotkania. W 85. minucie pokonał on bramkarza NEC Dennisa Gentenaara. Już trzy minuty później swego piątego gola w sezonie zdobył Mark van Bommel.

Spotkanie z NEC było drugim meczem po długiej kontuzji dla Dennisa Rommedahla. Pojawił się on na murawie w 63. minucie gry.

Po kolejnych bramkach reprezentanta Serbii i Czarnogóry Mateja Kezmana działacze PSV, o ile myślą o mistrzostwie Holandii w przyszłym sezonie, powinni zadać sobie jedno pytanie: kim za rok chcą zastąpić najskuteczniejszego zawodnika Eredivisie?

Rob Wielaert (78', NEC)

PSV: Ronald Waterreus - Kasper Bogelund (73' Remco van der Schaaf), Jurgen Colin (59' Eric Addo), Wilfred Bouma, Lee Young-Pyo, Park Ji-Sung, Mark van Bommel (C), Johann Vogel (63' Dennis Rommedahl), John de Jong, Jan Vennegoor of Hesselink, Mateja Kezman

NEC: Dennis Gentenaar - Peter Wisgerhof, Rob Wielaert (C), Arjan Ebbinge, Mike Zonneveld, Resit Schuurman (76' Patrick Ax), Pascal Heije, Jarda Simr (83' Fabian de Freitas), Björn van der Doelen, Youssouf Hersi, Frank Demouge

Roosendaal remisuje w Amsterdamie !

Ten mecz opisywało się w holendierskiej prasie jako meczDawida z Goliatem, skazany na pożarcie klub z Roosendaal jednak sprawił miłą niespodziankę swoim kibicom odnosząc remis na terenie przyszłego mistrza Holandii 1:1
RBC zdobyło prowadzenie już w 3 minucie strzelcem bramki był Eric Hellemons. Wyrównał w 30 minucie niezawodny Rafael Van der Vaart. Ajax za tydzień będzie mógł sobie zapewnić już tytuł mistrzowski, dzisiejszy remis dał nadzieje piłkarzą PSV którzy wierzą w dogonienie Ajaxu.

Cztery bramki Volendam

Volendam walczy o utrzymanie w Eredivisie i z meczu na mecz gra coraz lepiej. Dzisiaj gospodarze wysoko pokonali Bredę 4-2, mimo, że w 12 minucie przegrywali już 0-2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Karim Bridji. Dzięki temu zwycięstwu i kolejnym trzem punktom Volendam zachował szanse na utrzymanie w lidze.

Dwa gole Smolarka!

W spotkaniu 30 kolejki Eredivisie Feyenoord Rotterdam pokonał na wyjeździe na oczach 19 tysięcy widzów FC Utrecht 3:0. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0 i niektórzy kibice pomyśleli już zapewne, że Feyenoord odpadł z walki o drugie miejsce w lidze. W drugiej połowie zaczął jednak grać reprezentant Polski Ebi Smolarek.

Najpierw w 52., a potem w 75. minucie pokonał on bramkarza Joost Terola i zapewnił swojej drużynie wygraną. Trzeciego gola zdobył w 63. minucie najlepszy w tym sezonie strzelec Feyenoordu Dirk Kuijt. Osiem minut przed końcem Smolarek został zmieniony przez 20-letniego skrzydłowego Robina van Persie, który być może po sezonie odejdzie do PSV Eindhoven.
Polski bramkarz Zbigniew Małkowski oglądał mecz z ławki rezerowych. Smolarek zaś jest ostatnio w wyśmienitej formie. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją strzela on bramki niemal na zawołanie. W tym sezonie "Ebi" zdobył już pięć goli w siedemnastu meczach

Zwycięstwo podtrzymało nadzieje zespołu z Rotterdamu na zajęcie drugiego miejsca w lidze, które premiowane jest awansem do Champions League.

Pechowy remis Groningen

Broniące się przed spadkiem FC Groningen pechowo zremisowało z AZ Alkmaar, które ma szanse na udział w Pucharze UEFA 1:1.
Po ładnych akcjach na początku meczu, gospodarze bramkę zdobyli dopiero w 56 minucie spotkania za sprawą Arvida Smita, wyrównał Wijker w 89 minucie spotkania.

Po 30 kolejce Eredivisie

30 kolejka Eredivisie nie wyjaśniła nic jeśli chodzi o końcowe rozstrzygnięcia. Mało tego, co nieco wręcz skomplikowała. W górnej części tabeli utrzymało się status quo, ale walka o utrzymanie robi się coraz bardziej pasjonująca. W ten weekend cztery ostatnie drużyny zdobyły w sumie 10 punktów. Dla porównania: aby uzbierać dziesięć oczek potrzeba było dorobku aż siedmiu pierwszych zespołów tabeli!

W tych siedmiu punktach czołówki jednak jest te sześć najważniejszych. Swe mecze po 3:0 wygrały walczące o miejsce w Champions League PSV i Feyenoord. Drużyna trenera Guusa Hiddinka na własnym boisku rozprawiła się z NEC Nijmegen, natomiast zespół z Rotterdamu dzięki dwóm bramkom Smolarka i jednej Kuijta pokazał Utrechtowi gdzie jego miejsce.
Przegrał team innego Polaka Arka Radomskiego. Serię 11 meczów bez porażki Heerenveen przerwał zespół FC Zwolle, który jest ostatnio w rewelacyjnej formie i nie rezygnuje z utrzymania się w Eredivisie. Drużyna ta w ostatnich dziewięciu meczach zdobyła 16 punktów i jak tak dalej pójdzie, ma szanse nie tylko zagrać w play-offach, ale i utrzymać się bez meczów barażowych.

Komplet punktów zdobyły także Volendam i ADO Den Haag. Pierwszy zespół pokonał 4:2 NAC Breda, a drugi 1:0 wygrał z Twente Enschede.

30 kolejka kiepsko wypadła drużynom, które walczą o grę w Pucharze UEFA. Swój mecz przegrało Heerenveen, a reszta zdobyła zaledwie po punkcie. AZ Alkmaar szczęśliwie zremisowało na wyjeździe z Groningen, Roda w Waalwijku z RKC, a Willem u siebie z Vitesse. Wszystkie te spotkania zakończyły się remisami 1:1.

Niemalże pewny mistrzostwa Ajax tylko zremisował (czwarte 1:1 w tej kolejce!) na Amsterdam ArenA z RBC Roosendaal, a punkt uratował niezawodny Rafael van der Vaart.

Już za tydzień kolejne emocje, najciekawiej zapowiada się chyba spotkanie Feyenoordu z Volendamem. Obie drużyny potrzebują teraz (choć w różnych celach) punktów i zapewne nikt na stadionie De Kuip odpuszczać sobie nie będzie.

...
Van Persie przechodzi do PSV

PSV Eindhoven i Feyenoord Rotterdam uzgodniły warunki transferu Robina van Persie.
Klub z Philips Stadion zapłaci 3 mln euro za reprezentanta U-21 Holandii, którego uważa za idealnego następcę odchodzącego do Chelsea Arjena Robbena.

Po wygranym przez PSV 3:0 meczu z NEC Nijmegen w sobotę trener Guus Hiddink powiedział - Oczekuję, że wkrótce do nas przejdzie. Naprawdę go potrzebujemy. Miałem z nim przyjemną rozmowę.

Po rozmowach van Persie został zaprezentowany z koszulką PSV z numerem 10.

...
Bosschaart podpisał kontrakt z Feyenoordem

Pomocnik Utrechtu, Pascal Bosschaart, podpisał kontrakt z zespołem Feyenoordu Rotterdam.
Włodarze klubu z Rotterdamu od dawna interesowali się Bosschaartem, ale długo nie udawało się wynegocjować satysfakcjonujących obie strony warunków.

W końcu doszło do porozumienia i Bosschaart podpisał kontrakt z Feyenoordem na najbliższe trzy lata. Tym samym 23-latek stał się trzecim zawodnikiem, który w nowym roku wzmocni Feyenoord. Pozostali dwaj to: Romeo Castelan i Gabor Babos.

...
Dalszy ciąg sporu Koeman - Ibrahimovic

Napastnik Ajaxu Amsterdam Zlatan Ibrahimovic musiał rozpocząć zremisowane 1:1 spotkanie z RBC Roosendaal na ławce rezerwowych, gdyż trener Ronald Koeman nie był zadowolony z jego zaangażowania na treningach.
- Trwa nieustanna walka pomiędzy Zlatan i mną - przyznał trener.

- Zlatan musi być bardziej konsekwentny, grać lepiej i dawać z siebie 100 procent na boisku zarówno w meczach, jak i na treningach.
Może to przez jego ostatnią kontuzję. Bez względu na powód, mógł przeczytać na tablicy, że nie był częścią mojej wyjściowej jedenastki - dodał Koeman.