Szacuny 1 Napisanych postów 1184 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2660
Ronni: Dam radę
Chociaż Ronaldinho uważa, iż problem nie istnieje, to jednak wszyscy w Barcelonie mają świadomość, jak dużo sił kosztowała piłkarza wyprawa do Ameryki Płd.

Katalońscy fachowcy od odnowy biologicznej będą
się musieli sporo napracować, aby w ciągu 2 dni, które zostały do meczu, doprowadzić zawodnika do pełnej sprawności fizycznej. Reprezentacyjne spotkanie było niszczące dla organizmów wszystkich graczy, gdyż spotkanie toczyło się przy temperaturze dochodzącej do 40 stopni Celsjusza.

Południowoamerykański klimat oraz konieczność przebycia 20 tysięcy kilometrów w ciągu kilku dni sprawiły, że trener Frank Rijkaard musi się poważnie zastanowić, czy nie lepiej dla wszystkich byłoby, gdyby w sobotnim spotkaniu Ronaldinho nie wystąpił.

Jak na prawdziwego profesjonalistę przystało, Ronni bagatelizuje całą sytuację: "To jasne, że grając przy takiej pogodzie nie można nie być zmęczonym. Odczuwałem to mocno po spotkaniu. Jednak kibice w Barcelonie mogą spać spokojnie. Do meczu z Villarealem zostało dużo czasu i zdążę się dobrze przygotować."

*trening czyni mistrza*

...
ku.rwa nie w tym temacie co trzeba

Zmieniony przez - Gepetto w dniu 2004-04-02 13:38:52

...
Mark van Bommel chce grać dla Tottenhamu Hotspur

Zawodnik PSV Eindhoven Mark van Bommel jest zainteresowany przejściem w lecie tego roku do Premiership. Najbliżej mu do Tottenhamu Hotspur, z którym prowadzi już wstępne rozmowy.

- Wiem jak silna jest liga angielska, dlatego bardzo zapatruję się na przejście do nowego klubu. Tottenham jest...hmm...okresliłbym go jako śpiącego giganta. W najbliższych tygodniach bedę prowadził rozmowy i wtedy wszystko się wyjaśni. Krążą pogłoski, że mam odejść do ligi niemieckiej, ale zapewniam kibiców Tottenhamu że mogą spać spokojnie, chcę grać w Premiership - powiedział Mark van Bommel.
O zawodnika ubiegają się także dwa niemieckie kluby: Borussia Dortmund i Schalke 04 Gelsenkirchen.

...
PSV czyni starania o Edwina van der Sara

33-letni Edwin van der Sar jest w tej chwili bramkarzem Fulham, jednak nie wyklucza powrotu do kraju i zakończenia kariery w barwach PSV Eindhoven.

Dotychczasowy bramkarz PSV Ronald Waterreus latem zmienia barwy klubowe dlatego działacze klubu muszą koniecznie ściągnąć klasowego bramkarza. Trener Guus Hiddink uważa że najlepszym posunięciem byłoby ściągnięcie van der Sara. Ten ostatni jednak nie podjął jeszcze decyzji. Chciaby grać w drużynie która występować będzie w Lidze Mistrzów, a jak wiadomo PSV nadal rywalizuje z Feyenoordem Rotterdam o miejsce dające prawo do gry w tych rozgrywkach. Van der Sar zamierza zatem wstrzymać się z podjęciem decyzji dotyczącej zmiany barw klubowych.

...
Matthew Amoah wraca do gry

Matthew Amoah 23-letni napastnik występujący w Vitesse Arnhem, przez większość sezonu nie grał z powodu groźnej kontuzji kolana. W ten weekend wraca do gry.

W poniedziałek Amoah wystąpił w drużynie rezerw przeciwko amatorskeij drużynie Bennekom, oto co powiedział po meczu: Nie odczuwałem żadnych dolegliwości, czuję się świetnie. Nie jestem jeszcze w dobrej formie, ale najważniejsze że z kolanem wszystko w porządku.
Amoah był w trzech ostatnich sezonach najskuteczniejszym strzelcem Vitesse. Dlatego wszyscy na niego liczą i mają nadzieję że pomoże drużynie utrzymać się w lidze.

...
Willem bez złudzeń

Nie mają już złudzeń na walkę o grę w pucharze UEFA piłkarze Willem II Tilburg. We wczorajszym meczu ulegli oni na wyjeździe zespołowi Andrzeja Niedzielana (Polak wciąż leczy kontuzję) NEC Nijmegen 0:4. W tej chwili Willem traci do Heerenveen siedem punktów i wydaje się, że nie ma już szans na grę w pucharach.

Zmotywowani chęcią zmazania plamy po ostatniej porażce z NAC 2:5 piłkarze z Nijmegen od pierwszych minut ruszyli do ataku. Ich wysiłki dość szybko przyniosły skutek. Już w 5. minucie po zagraniu ręką przez jednego z obrońców gości rzut karny wykorzystał Rob Wielaert i było 1:0. Dziesięć minut później Zico Tumba został ukarany żółtą kartką. Tak go do zmotywowało, że... chwilę później podwyższył wynik spotkania na 2:0. Goście nie przebudzili się już do końca meczu. Wykorzystał to najlepszy strzelec NEC Youssouf Hersi i w 59. oraz 78. minucie zdobył swoje bramki nr 6. i 7. w sezonie. Przypieczętowały one chyba utrzymanie NEC w Eredivisie.

...
Stu piłkarzy Ajaksu w kadrze

Nigel de Jong był dokładnie setnym piłkarzem Ajaksu Amsterdam, który wystąpił w reprezentacji Holandii. Wszedł on na boisko w 70. minucie zastępując swego klubowego kolegę Rafaela van der Vaarta.

Numerem 99 był debiutujący w poprzednim spotkaniu (przeciw USA) Johnny Heitiga

...
Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje o powrocie do gry pomocnika PSV Dennisa Rommedahla. Guus Hiddink umieścił go w 1sobowym składzie na mecz z RKC Waalwijk.

Mimo powrotu Rommedahla lista kontuzjowanych w zespole z Eindhoven wciąż wygląda imponująco, ale za tydzień może być już dużo lepiej. W kolejnym ligowym meczu najprawdopodobniej zagrają już Theo Lucius, Arjen Robben i Leandro.
W meczu z RKC ze względu na kartki nie zagra obrońca Kevin Hoffland.

NEC pozyska obrońcę Ajaksu

Obrońca Ajaksu Amsterdam Jose Valencia w przyszłym sezonie będzie występował w NEC Nijmegen. Ekwadorczyk dostał pozwolenie od działaczy lidera holenderskiej Eredivisie na znalezienie sobie nowego klubu.

22-letni zawodnik nie mógł bowiem liczyć na występy w pierwszej drużynie Ajaksu.