Ilość wyświetleń tematu: 22148

...
Szacuny 1 Napisanych postów 1184 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2660
7 bramek w Bredzie

NAC Breda pokonała na własnym stadionie zespół Andrzeja Niedzielana NEC Nijmegen 5:2.
Polak nie grał z powodu kontuzji.

Już w pierwszej minucie bramkę dla NAC zdobył Cedric Seedorf, osiem minut później Orlando Engelaar podwyższył na 2:0. W 13 minucie wynik brzmiał 3:0 po drugiej bramce Cedrica Seedorfa w 13 minucie. Równiez drugą bramkę w spotkaniu zdobył Engelaar w 24 minucie spotkania, przed przerwą padła jeszcze jedna bramka, strzelcem był Seedorf który zdobył klasycznego Hat-tricka w 44 minucie. Rozmiary porażki zmniejszyli Zico Tumba który zdobył gola w 66 minucie i Van Rijswik który bramkę zdobył w 77 minucie spotkania

*trening czyni mistrza*

...
Maxwell z Kaką?

Pomocnik Ajaxu Maxwell przyznał, że jego marzeniem byłaby gra w Milanie obok rozgrywającego Rossoneri Kaki. Maxwell nie podpisze nowego kontraktu z Ajaksem i będzie mógł latem zmienić klub.

- Przedyskutowałem to z moim agentem. Każdy piłkarz kiedyś decyduje się odejść. Mam nadzieję, że uda mi się podpisać umowę z dużym klubem w silnej lidze. Jestem przekonany, że razem z Kaką i Pirlo w Milanie stworzylibyśmy magiczną piłkę.

...
Rekord van Duijnhovena

Holenderski bramkarz VFL Bochum, Rein van Duijnhoven, ustanowił rekord ligi niemieckiej pod względem czasu bez starty bramki na własnym stadionie. Był niepokonany przez 910 minut.

Jego wspaniała seria, trwająca od 20. września zeszłego roku, od meczu z Herthą Berlin (2:2), została przerwana przez Thomas Klaesenera z Schalke 04 Gelsenkirchen, które wygrało 2:1 derby Zagłębia Ruhry.
Poprzedni rekord, ustanowiony w sezonie 1974/75 wynosił 843 minuty i należał do Norberta Nigbura.

Wygrane gospodarzy, gol Smolarka

W niedzielnych meczach kolejnej kolejki Eredivisie, wygrywali gospodarze.
Polski reprezentant, powołany na mecz towarzyski z USA Ebi Smolarek zdobył swoją kolejną bramkę w barwach Feyenoordu Rotterdam.

Feyenoord pokonał na własnym boisku Rode Kerkrade po bramkach Thomasa Buffela w 17 minucie, Dirka Kuijta w 58 minucie z karnego oraz wcześniej wspominanego Euzebiusza Smolarka, który swojego gola zdobył w 75 minucie spotkania.
Walczące o udział w piłkarskiej Champions League PSV Eindhoven uległo w Tillburgu tamtejszemu Willem II 3:1. Bramki dla gospodatzy strzelali Tom Caluwe w 56 minucie oraz Van Den Eeda w 74 i ostatniej minucie spotkania. Honorową bramkę dla PSV zdobył Vonlanthen w 80 minucie. PSV kończyło mecz w dziesiątkę kiedy Kevin Holland otrzymał drugą żółtą kartkę w 73 minucie spotkania.
W trzecim meczu FC Groningen zapisało cenne trzy punkty na swoim koncie, po skromnym zwycięstwie 1:0 nad Twente Enschede. Bramkę dla Groningen zdobył Krstev w 30 minucie.

...
Volendam przegrywa z Utrechtem

Bardzo dramatyczne spotkanie zobaczyli kibice w Volendam. Gdzie tamtejszy FC przegrał z FC Utrecht 1:2, chociaż prowadził 1:0.
Bramkę dla Volendam zdobył Tuyp w 51 minucie, wyrównał Keller w 61 minucie. W 73 minucie samobójczą bramkę zdobył Kras, i gospodarze schodzili do szatni z opuszczonymi głowami.

...
AZ remisuje z Ajaxem

AZ Alkmaar zajmujące czwarte miejsce, zremisowało na własnym stadionie z liderem z Amsterdamu 1:1.
Bramkę dla Ajaxu zdobył szwedzki napastnik Zlatan Ibrahimovic w 64 minucie, wyrównał Lindenbergh w 89 minucie spotkania.