SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening po złamaniu ręki, pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 553
Witam.
11 czerwca tego roku podczas siłowania na rękę doznałem wieloodłamowego złamana dalszej nasady kości ramiennej. Gips został zdjęty po około 6 tygodniach, obyło się bez operacji.
Tydzień temu skończyłem rehabilitację, byłem u ortopedy i na podstawie zdjęć powiedział że mam już zrost w 80% i mogę wrócić na siłownię z tym że maksymalny ciężar to 10kg na rękę i na moim miejscu jeszcze przez 2 miesiące oszczędzałby tą rękę.

Dziś byłem na siłowni i robłem nornalnie ćwiczenia z tym że malutkim ciężarem ale przy rozpiętkach bardzi niepewnie się czułem, ogólnie na temat treningu jakąś tam wiedzę mam ale gdy wchodzi w grę powrót po kontuzji no to już słabiej, dlatego mam pytanie w jaki sposób trenować , jak wprowadzać obciążenie z głową żeby było wszystko dobrze i żebym mógł ćwiczyć na pełnych obrotach za jakieś 2-3 miesiące ?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Osobiście podzielam sugestię ortopedy. Takie machanie 10 kilogramowymi sztangielkami (czasem więcej ważą siatki z zakupami ) nie zaefektuję rozwojem masy mięśniowej, a może odnowić kontuzję - jeżeli nieumiejętnie dobierzesz ciężar czy nagniesz w mały stopniu zakres ruchu. Rozumiem potrzebę treningów, ale podejmowanie decyzji o wznowieniu treningów siłowych może okazać się nierozsądne z w/w przyczyn. Póty co zacznij się edukować w zakresie żywienia/treningów i dbaj o adekwatne odżywianie w tym czasie. Ustal bilans w okolicach zera ( zależnie od Twoich obecnych warunków ) i ''zregeneruj'' optymalnie ramię.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-10-21 21:06:49
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403233
Poczekaj, niech kość się zrośnie to wrócisz.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 553
Tzn gdy tylko mogłem ruszać ręką na tyle żeby móc gotować to przeszedłem na diete od Czarnego Furiata i cisne nadal z aerobami jednak silka by sie przydala, ale macie racje, bede robil cwiczena gdzie sili reki nie bede uzywal, chociaz tyle
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Czarny furiat? proszę Cię. Nie wiedziałem kim jest ta osoba i nadal właściwie nie wiem, bo mnie to nie interesuje, ale patrząc przez pryzmat diet i metod które są ustalane przez tego Pana są szkodliwe dla zdrowia na dłuższą metę. Nie jedna osoba tu na forum wstawiała rozpiskę przez niego i była straszna, generalnie to polega na zasadzie kopiuj-wklej i przesyłanie dalej. Zastanawiam się gdzie ludzie mają oczy. Obłędne ilości oraz długie sesje aerobów ( szczególnie na deficycie kalorycznym ) może doprowadzić do zwiększonej produkcji kortyzolu przez co lipidy będą magazynowane w tkance podskórnej i trzewnej .. odpuść aeroby, bo więcej krzywdy sobie zrobisz niż pożytku, a nie zamierzasz być chyba maratończykiem. Masz ochotę? to pobiegaj, ale nie przesadzaj z liczbą sesji.
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403233
Też typa nie znam, ale za to słyszałem wiele negatywnych opinii nt tego gościa i to z ust uznanych w kraju TP

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Dobrze, że ktoś na to zwraca uwagę.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Gonner14
Tzn gdy tylko mogłem ruszać ręką na tyle żeby móc gotować to przeszedłem na diete od Czarnego Furiata i cisne nadal z aerobami jednak silka by sie przydala, ale macie racje, bede robil cwiczena gdzie sili reki nie bede uzywal, chociaz tyle


Chyba lepiej jakbyś wziął gotowca znalezionego w necie aniżeli stosował dietę od tego Pana.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkowy Trening !

Następny temat

SPLIT na masę do oceny

electro
Polecane artykuły