Mistrzostwa Europy w WyciskaniU Leżąc Zawodników Niepełnosprawnych-Eger 24-28.11.2015

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 4067

...
gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Dziś w węgierskim Eger rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Leżąc zawodniczek i zawodników niepełnosprawnych IPC. Mistrzostwa potrwają do 28 listopada. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów. Zwróćcie uwagę przede wszystkim na sędziowanie.

...
Mamy pierwszy brązowy medal Mistrzostw Europy dla Polski, zdobyła go zawodniczka Centrum Rehabilitacji Grudziądz Emilia Kasak w kat.wag 41 kg.

gregorterm

...
Tym razem złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Europy w kat do 45 kg oraz srebro w klasyfikacji medalowej open dla Justyny Kozdryk z wynikiem 93 kg. Nie wiele zabrakło, aby zaliczyć w trzecim podejściu 96 kg. Srebro dla Sławomira Szymańskiego w kategorii do 54 kg z wynikiem 123 kg.Gratulacje.

gregorterm

...
Kolejne medale na Mistrzostwach Europy Brąz w kat. men do 59 kg wywalczył niezniszczalny Mariusz Tomczyk z wynikiem 160 kg. Natomiast Bartek Kuriata był ósmy z rezultatem 143 kg wywalczył. W kategorii 65 kg Grzegorz Lanzer zaliczył 178 kg i wywalczył srebro. Marek Trukacz zajmuje piąte miejsce w kategorii 72 kg z wynikiem 180 kg. Wyniki Kosmos zawodnik chiński w kategorii 65 kg zalicza 195 kg a w kategorii 72 kg także chińczyk zaliczył 220 kg.

gregorterm

...
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 156
??? To zawodnicy z Chin rywalizowali w Mistrzostwach Europy?

oficer1

...
To są zarazem Otwarte Mistrzostwa, w których można uzyskać wynik liczący się do rankingu na Paraolimpiadę do Rio i jest osobna klasyfikacja dla Europejczyków a swoja drogą wyniki uzyskiwane przez chińczyków imponujące.

gregorterm

...
Jedenaście medali ( dwa złot, pięć srebrnych i cztery brązowe) to dorobek polskiej reprezentacji niepełnosprawnych zdobytych na trwających w dniach 24-28 listopada 2015r. w węgierskim Eger Mistrzostwach Europy w Podnoszeniu Ciężarów (Wyciskanie leżąc) zawodników niepełnosprawnych. Gratulujemy zawodniczkom zawodnikom, trenerom kadry Jerzemu Mysłakowskiemu i Mariuszowi Oliwie oraz fizykoterapeucie Markowi Purczyńskiemu.
Złote medale wywalczyli : Justyna Kozdryk kategoria wagowa 45 kg z wynikiem 93 kg Marzena Zięba kategoria wagowa 86+ kg z wynikiem 127 kg rekord Europy
Srebrne medale wywalczyli : Małgorzata Hałas-Koralewska w kategorii wagowej 61 kg z wynikiem 99 kg Paulina Przywecka Pudziak kategoria wagowa 71 kg z wynikiem 97 kg Sławomir Szymański w kategorii wagowej 54 kg z wynikiem 123 kg Grzegorz Lanzer w kategorii wagowej 65 kg z wynikiem 178 kg Wawrzyniec Latus w kategorii wagowej 88 kg z wynikiem 192 kg
Brązowe medale wywalczyli:
Emilia Kasak w kategorii wagowej 41 kg z wynikiem 52 kg
Paulina Rutkowska w kategorii wagowej 55 kg juniorek z wynikiem 55 kg Mariusz Tomczyk w kategorii wagowej 59 kg z wynikiem 160 kg Ryszard Rogala w kategorii wagowej 107 kg z wynikiem 196 kg

Zmieniony przez - gregorterm w dniu 2015-12-02 20:41:17

gregorterm

...
GRAD MEDALI POLSKIEJ REPREZENTACJI NA MISTRZOSTWACH EUROPY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW
W węgierskim Eger w dniach 24-28 listopada 2015r. w Hotel Eger & Park odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów (Wyciskanie leżąc) zawodniczek i zawodników niepełnosprawnych. W Mistrzostwach udział wzięło ponad 200 zawodników z 44 krajów z całego Świata. W klasyfikacji Europejskiej, gdzie byli sklasyfikowani zawodniczki i zawodnicy z Europy, Polska reprezentacja pod wodzą trenerów kadry Jerzego Mysłakowskiego i Mariuszowi Oliwie oraz fizykoterapeuty Marka Purczyńskiego wraca z tych mistrzostw z jedenastoma medalami ( dwa złot, pięć srebrnych i cztery brązowe).
Zacznijmy od startu pań jako pierwsza wystartowała Emilia Kasak/Centrum Rehabilitacji Grudziądz w najlżejszej kategorii wagowej 41 kg, gdzie zawodniczka wywalczyła brązowy medal z wynikiem 52 kg. Dwa podejścia naszej zawodniczki do 55 kg nie zostały zaliczone. Justyna Kozdryk/Start Radom nasza medalistka paraolimpijska jak zawsze nie zawiodła. W kategorii wagowej 45 kg została Mistrzynią Europy zwyciężając z wynikiem 93 kg zaliczonym w drugim podejściu. Trzecia próba naszej mistrzyni na ciężarze 96 kg była już nie udana. Natomiast Karolina Konopko/Star Wrocław z rezultatem 53 kg w tej samej kategorii wagowej była siódma. Paulina Rutkowska/ IKS Warszawa wraca z Eger z brązowym medalem wywalczonym w kategorii wagowej 55 kg wśród juniorek z wynikiem 55 kg i zajmuje ósme miejsce wśród seniorek. Srebro dla Małgorzaty Hałas-Koralewskej/Start Wrocław, która w kategorii wagowej 61 kg wycisnęła sztangę ważącą aż 99 kg. Magdalena Konior/Stowarzyszenie Eurobeskidy Łodygowice niestety nie zaliczyła żadnego podejścia najpierw w pierwszym i drugim podejściu do ciężaru 92 kg a następnie w trzecim do ciężaru 94 kg i nie została sklasyfikowana a szkoda ponieważ była szansa na brązowy medal w kategorii wagowej 67 kg. Brązowy medal zawisł także na szyi zawodniczki Startu Bydgoszcz Pauliny Puziak-Przyweckiej, która zaliczyła wszystkie swoje trzy podejścia najpierw do 90 kg, następnie do 93 kg i w trzecim podejściu 97 kg wyrównując własny rekord Polski. W tej samej kategorii wagowej Beata Jankowska była piąta z wynikiem 85 kg. Złoto wywalczyła reprezentantka Startu Tarnów Marzena Łazarz wyciskając sztangę ważąca aż 127 kg ustanawiając nowy rekord Europy.
Panowie także z tych mistrzostw wracają na tarczy. Pierwszy medal wywalczył Sławomir Szymański/Start Wrocław w kategorii wagowej 54 kg z wynikiem 123 kg. Rafał Roch/Hałas Team Strzelin po pięknej walce w kategorii wagowej 49 kg zajął piąte miejsce z wynikiem 135 kg. Nasz reprezentant walczył o brązowy medal , ale niestety jego trzecie podejście do ciężaru 141 kg było nie udane. Brązowy medal w kategorii do 59 kg wywalczył Mariusz Tomczyk/Start Wrocław zaliczając tylko pierwsze podejście do ciężaru 160 kg. Dwa następne podejścia zawodnika do 162 i 164 kg sędziowie nie zaliczają naszemu reprezentantowi. Pięknie walczył Grzegorz Lanzer/Start Koszalin w kategorii wagowej 65 kg zaliczając w drugim podejściu 178 kg wywalczając tytuł wicemistrza Europy i przegrywając tylko z słynnym zawodnikiem z Wysp, Anglikiem Ali Jawadem. Marek Trykacz /Start Zielona Góra wystartował po raz pierwszy w wyższej kategorii wagowej 72 kg i zajął miejsce tuż za podium z bardzo dobrym wynikiem 180 kg zaliczonym przez sędziów dopiero w trzecim podejściu. Artur Lis i Piotr Szymeczek obaj reprezentanci Startu Tarnów reprezentowali nas w kategorii wagowej 80 kg. Niestety Piotr nie zaliczy tych mistrzostw do udanych, ponieważ trzykrotnie sędziowie spalili mu podejście podejścia do 180 kg i nie został sklasyfikowany. Natomiast Artur Lis zajął szóste miejsce wyciskając sztangę ważącą 157 kg i był jedynym reprezentantem Polski wśród mężczyzn, który zaliczył wszystkie trzy podejścia. Także w kategorii 88 kg wystąpiło dwóch zawodników Wawrzyniec Latus/Stowarzyszenie Eurobeskidy Łodygowice oraz zawodnik młodszego pokolenia Tomasz Majewski/Start Koszalin. Wawrzyniec wywalczył srebrny medal z wynikiem 192 kg przegrywając walkę o złoty medal o 4 kg, natomiast Tomek był dziesiąty z wynikiem 155 kg. Brązowy medal dla dwukrotnego medalisty Igrzysk Paraolimpijskich Ryszarda Rogali w kategorii 107 kg. Zawodnik Startu Gorzów Wielkopolski wycisnął na ławeczce sztangę ważącą 195 kg natomiast Michał Salwa reprezentant Startu Wrocław spalił wszystkie trzy podejścia na ciężarze 163 kg i nie został sklasyfikowany.