Witam.
Mam 26 lat 180 cm wzrostu i 75 kg wagi. Chciałbym zrzucić oponkę i robię następujące ćwiczenia. Pierw 2 min idę na bieżni tempo 6km/h następnie zwiększam tempo do 10km/h i tak biegnę do 10 min. Po 10 min zwiększam tempo do 11 km/h i tak biegnę do 20 minuty biegu. Od 20 minuty biegnę już tempem 12 km/h. Po 30 min takiego biegu robię 2 min odpoczynku idąc tempem 6km/h od 32 min zaczynam bieg interwałowy i biegnę 9km/h przez 1,5min następnie 30 s idę tempem 6km/h, kolejne interwały mają tempo o 1 km/h większe, czyli 10km/h przez 1,5 min i 30 s 6km/h , 11km/h 1,5min i 30s 6km/s .......i tak do 18 km/h. Czy taki system jest skuteczny i bezpieczny? Taki trening robię 2 dni w tygodniu a w pozostałe dni robię ćwiczenia siłowe co daje łącznie 5 dni treningowych 3 siłowe 2 kardio. Treningi siłowe robię na przemian z tymi kardio a dwa dni odpoczywam.
Mam 26 lat 180 cm wzrostu i 75 kg wagi. Chciałbym zrzucić oponkę i robię następujące ćwiczenia. Pierw 2 min idę na bieżni tempo 6km/h następnie zwiększam tempo do 10km/h i tak biegnę do 10 min. Po 10 min zwiększam tempo do 11 km/h i tak biegnę do 20 minuty biegu. Od 20 minuty biegnę już tempem 12 km/h. Po 30 min takiego biegu robię 2 min odpoczynku idąc tempem 6km/h od 32 min zaczynam bieg interwałowy i biegnę 9km/h przez 1,5min następnie 30 s idę tempem 6km/h, kolejne interwały mają tempo o 1 km/h większe, czyli 10km/h przez 1,5 min i 30 s 6km/h , 11km/h 1,5min i 30s 6km/s .......i tak do 18 km/h. Czy taki system jest skuteczny i bezpieczny? Taki trening robię 2 dni w tygodniu a w pozostałe dni robię ćwiczenia siłowe co daje łącznie 5 dni treningowych 3 siłowe 2 kardio. Treningi siłowe robię na przemian z tymi kardio a dwa dni odpoczywam.
Krzysztof Piekarz