SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co po boksie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 112 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1315
poobserwuj






Zmieniony przez - Mexicano w dniu 2015-02-14 11:04:50

i bokser



porównaj

Zmieniony przez - Mexicano w dniu 2015-02-14 11:08:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Mexicano
PS chcesz powiedzieć że w Polsce jest w tej chwili 200000 ludzi z czarnym pasem? bo tyle to 0,5%

Nie, chcę powiedzieć, że jest mniej więcej tyle osób, które przynajmniej 3-4 lata trenowały jakąś SW. Z różną intensywnością.
Mexicano
... Bokserzy zazwyczaj nie używają bioder do zadawania ciosów a jedynie siłę rąk. ....

Tu masz wprawdzie w wykonaniu z MT, ale jest to czysta technika bokserska (polecam od 0:36):




Tutaj czysty boks (polecam od 1:20):




koleś, którego wrzuciłeś to jakiś domorosły "znafca"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 112 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1315
to co wrzuciłeś jest w ogóle niedopuszczalne w karate, jak to stawanie na palcach. Ten gość ciągle nie robi skrętu bioder. Zresztą żaden z nich tego nie robi. Przyjrzyj się dokładniej temu gościowi z karate bo widzę że ciągle coś przeoczasz.



tu masz ten ruch przy bloku. zresztą my tak wysoko ramion nie unosimy przy uderzaniu. Za to staramy się napinać mięśnie grzbietu (czy tam wolisz motylka), do tego stawy w łokciach powinny być skierowane w dół a nie na boki, w połączeniu z tym obrotem pięści podczas wyprowadzania ciosu i tak spowoduje że napniesz mięśnie grzbietu co automatycznie ściągnie twoje ramiona do normalnej kwadratowej pozycji w jakiej się walczy w karate. To tak trochę teorii. W karate trzymamy cały czas obie ręce aktywne i nie staramy się pokazać przeciwnikowi którą pozycję preferujemy co ma miejsce zwłaszcza w przypadku boksu. Staramy się zwodzić aby przeciwnik nigdy nie wiedział z której ręki zdecydujemy się wyprowadzić cios. To taka różnica między inny stylami. Zwłaszcza teraz gdy te różnice powoli się zacierają. No i jeszcze jedno pozycja jest taka wynikiem tego że w karate walczymy bez rękawic więc i obrona musi wyglądać inaczej. Co innego jak na rękach masz rękawice jak balony, które zasłaniają całą twarz a co innego jak musisz się bronić rączkami jak patyczki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Ooooo juz widze oczyma wyobraźni jak temat pięknie sie rozwija
Kolega wyżej ewidentnie ma klapki ,wiec trud daremny ,poza tym juz był tu kiedys taki jeden co wojował ze wszystkimi innymi stylami niz jego najwspanialszy
Powodzenia chłopaki (śledze z ciekawoscia ,wiec bez zbednych uniesien)

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
to co wrzuciłeś jest w ogóle niedopuszczalne w karate, jak to stawanie na palcach. Ten gość ciągle nie robi skrętu bioder

to niedopuszczalne w karate bla bla bla
Czy ktoś pisał że uderza się tak samo? Chodziło tylko o to że pisałeś, cytuje "Bokserzy zazwyczaj nie używają bioder do zadawania ciosów a jedynie siłę rąk." i to jest bzdura.
Każdy cios jest poparty pracą całego ciała jak i skrętem bioder w większym bądź mniejszym stopniu.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 112 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1315
większym czy mniejszym. Jeśli zauważysz na tych filmach szkoleniowych bokserzy jedynie wyrzucają biodra do przodu, żadnej rotacji nie ma. Postawa jest bardzo wąska co nie ma miejsca w karate gdzie w kumite stoi szeroko rozstawieni w takiej rozluźnionej zenkutsu-dachi. To co kolega nie zauważysz z tego filmu to takie jakby nakręcanie bioder, jakby nakręcał autko, czy pozytywkę na sprężynie, a potem odwijamy na całej długości. Nie ma tego wstecznego ruchu bioder w boksie aby maksymalnie je użyć. Najłatwiej to ćwiczyć w kombinacji yoko-geri i gyaku-zuki. Wcale nie wojuję który styl lepszy ale pokazuję wam różnice bo widzę że już nikt ich nie zauważa oprócz nazwy i własnych upodobań z nią związanych. Mam z tym doświadczenie bo startuje co roku w zawodach MMA coś w formule K1 więc widzę różnice i staram się odpowiednio na nie reagować. Ciekaw jestem jakie koledzy którzy najbardziej starają się być anty mają własne spostrzeżenia i doświadczenia. Czym popierają swoją postawę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 112 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1315
ps co do jednego wpisu wyżej. Nie wiem czy chodzi o wzajemne uwielbienie i poklepywanie się po plecach i wmawianie wszystkim że mają rację bo jak śmieli by się sprzeciwić. Czy nikt nie zauważa różnic, może trzeba więcej poćwiczyć.
ps 2 co prawda na zawodach nigdy nie było boksera ale było wiele zawodników z klubów kickboxerskich więc jakieś powiązanie jest

Zmieniony przez - Mexicano w dniu 2015-02-15 19:19:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2897
Nie zgodzę się z Tobą w ogóle. Z tego co widzę na tych filmikach to właśnie w karate skręt bioder jest szczątkowy i wymuszony na siłę, co wynika z frontalnej pozycji względem przeciwnika i niemożności wykonania skrętu całego ciała.
W boksie jesteś ustawiony bokiem - mniejsza powierzchnia do obijania przez przeciwnika.

Jeśli chodzi o boks to skręt ciała zaczynasz od stopy. Stąd przednia noga stoi na palcach i śródstopiu a tylnia tylko na palcach. Przy lewym prostym Twoja pięta nogi wykrocznej idzie do zewnątrz. Dalej za nogą idzie biodro. Przy lewym prostym, żeby skręcić biodro idziesz "na stronę", czyli jednocześnie wypuszczasz rękę do ciosu i skręcasz ciało w prawo.
Lewy prosty to cios obronno-zaczepny, ma być przede wszystkim szybki, wiec czasami biodro się pomija, np przy wejściu podwójnym, lub potrójnym lewym z krokiem w przód.

Przy prawym prostym cios idzie z tylnej nogi(pięta do zewnętrznej), skrętu biodra o ok 45-60 stopni i dalej idzie ciało. I żeby ten cios dokręcić, idziesz "na stronę" w lewo. Prawy prosty niejako wymusza szeroki skręt biodra.
W sierpach i hakach normalnie dokręcasz biodro - w lewym trochę mniej w prawym bardziej. Tu jeszcze dochodzi ten element, że już przed ciosem np wychodząc z pozycji uniku np. unik w prawo, prawy sierp masz już skręcone ciało i przy ciosie je rozkręcasz co daje dodatkową siłę.

Co do pozycji - nogi wg. Ciebie wąsko, i dziwne stanie na palcach, to taka pozycja daje bardzo dużą mobilność, można płynnie przechodzić z ataku do obrony, odchodzić przed ciosami, robić zakroki, wykroki, zejścia. I jest to pozycja bardzo stabilna gdy ją opanujesz.

Na koniec napinanie mięśni. Jakiekolwiek napinanie mięśni grzbietowych powoduje to, o czym piszesz, czyli garde w dół i ogólną lipę.
Skutkuje to zamiast wzmocnienia, osłabieniem ciosu bo musisz pokonać opór własnych mięśni. Prawidłowe uderzenie bierze siłę z balansu ciała i ważne by ciało było w pełni rozluźnione. Ręka ma być niejako "wystrzelona" Do tego mniej się wtedy męczysz.



Zmieniony przez - Zonecom w dniu 2015-02-16 14:08:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 112 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1315
piszesz "lipę" ale walka w karate wygląda całkiem inaczej niż bokserska. Także pracujemy w różnym dystansie. W boksie nie musisz się obawiać podcięć, kopnięć itd. Taka pozycja jak bokserska mam na myśli podczas zadawania ciosu jest niedopuszczalna w karate z wielu powodów. Pierwszy to brak stabilnej pozycji obronnej, stajesz się łatwiejszym celem do wycięcia. Stąd też ta szersza pozycja. Nogi bardziej rozstawione aby zwykłe zaczepne podcięcie nie skończyło się fatalnie w skutkach. Druga to zwiększenie ostatecznej siły ciosu. Ta druga noga, którą ty skręcasz my prostujemy w ostatniej chwili aby wypchnąć maksymalnie masę do przodu. Bo siła uderzenia to nie tylko ten skręt bioder, czy jak w karate ma to miejsce nawet podwójny skręt. Chodzi też o to wypchnięcie choć tu niestety operuję lepiej angielskich słownictwem czyli taki "drive" do pozycji ataku. Całe wypchnięcie bioder i masy do przodu. Może być połączone to z ślizgiem, czy takim doskokiem. Potem jeszcze mówimy o napinaniu mięśni które łączą górę tułowia z nogami. Napięcie tych mięśni spowoduje wypchnięcie bioder do przodu. Co do mięśni grzbietu to jest to ostatni moment, bo jak masz rację w czasie wykonywania ciosu wszystkie mięśnie powinny być rozluźnione, ale ja już mówię o momencie uderzenia, kiedy to dokręcamy nadgarstek i napinamy wszystkie mięśnie aby niczym przebić się przez przeciwnika. Zresztą walka bokserska to czysto sportowa walka, która ma być szybka i lekka, a co najważniejsze na punkty, tak więc trwa przez 30 minut. Ja tu mówię o uderzaniu, które stosujesz w samoobronie a nie na zawodach. Wiem że pewnie nigdy się nie dogadamy bo nasze style się różnią i powstały w różnych celach i różnych czasach.



walka karate

Zmieniony przez - Mexicano w dniu 2015-02-16 22:05:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Zresztą walka bokserska to czysto sportowa walka, która ma być szybka i lekka, a co najważniejsze na punkty, tak więc trwa przez 30 minut.

Ręce opadają.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hung gar kung fu w Czechach

Następny temat

Ubezpieczenie NNW na zawody.

WHEY premium