SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOWOŚĆ - FitMax AMINO Millenium

temat działu:

FITMAX

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Amino Millenium to jak njbardziej HIT !

Hydrolizat białka, a smak pyszny.
Śladowe ilości węgli, można się delektować wręcz smakiem, a nie wpychać w siebie tabletki.

Rozpuszczalność - jest ok!





Zmieniony przez - hadesZiom2 w dniu 2011-12-18 00:23:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 4984 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 93114
Mini test AMINO Millenium 600g by W_ojtek23



1 Wsypane aminokwasy do kufla



2 Aminokwasy po wymieszaniu




3 Kufel po wypiciu





Pierwsze wrażenie:
Opakowanie całkiem fajne, po otwarciu opakowania od razu czuć intensywny kawowo-orzechowy aromat.

Smak: 10/10 Chyba pierwsza odżywka która tak mi smakuje. Po wypiciu porcji mam ochotę zrobić nastepna Wynika to pewnie z faktu iż lubie kawę i orzechy, a to połączenie jest dla mnie mega.
Na wodzie smakuje mi lepiej, na mleku dałbym max 7/10.

Rozpuszczalność : 9/10 Jak widać na zdjęciu kufla praktycznie nic w nim nie zostało, wszystko fajnie się rozpuszcza, piana delikatna, lecz bardzo szybko opada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Sly-tech FitMax
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3583 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16407
Sam ostatnio przerzuciłem się z premium isolate 90 na amino millenium po treningowo. Ciężko powiedzieć o smaku bo jest naprawdę mega dobry, ale mi bardziej przypomina lody waniliowe niż kawowo orzechowy smak. Mimo wszystko białko pierwsza klasa w mieszalności i działaniu, szybkość wchłaniania od razu widać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
super produkt, jedyne zastrzeżenie to ten aspartam - może udaloby się produkt ulepszyć i zastąpić aspartam czymś "zdrowszym", hę? no i czekam na więcej smaków:D a poza tym, super supel:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
Witaj fitunia

Cieszy mnie, że produkt przypadł do gustu.

Chciałbym jednak odrobinę nawiązać do poruszonej przez Ciebie tematyki substancji słodzących, a konkretnie aspartamu. Na rynku znajduje się sporo substancji słodzących. Najmniej przychylną opinią cieszy się aspartam. To co o nim myśli wiele osób, jest niejednokrotnie wynikiem przyswajania informacji, którymi są bombardowani z różnych stron. Niestety najgłośniejsze i najczęściej przekazywane są różnego rodzaju filmiki, artykuły itp. głównie o zabarwieniu negatywnym - materiały na niekorzyść aspartamu, niejednokrotnie bez większego podparcia naukowego, przez co obiektywny obraz aspartamu jest mocno wypaczony. Naturalnie nie zamierzam, ani budować, ani też niszczyć opinii aspartamu, gdyż tak naprawdę żadna substancja słodząca nie jest poznana wystarczająco dobrze. Zapewne też nigdy tak się nie stanie. Pragnę jedynie zwrócić uwagę na fakt, iż naprawdę mało wiemy w tematyce słodzików, aby móc powiedzieć jednoznacznie, że aspartam jest mniej bezpieczny, bądź też mniej „zdrowy” od innych substancji słodzących.

Skoro niewiele wiemy to w co wierzyć? To dobre pytanie, które zapewne znajdzie odpowiedź w subiektywnych odczuciach każdego konsumenta z osobna (w Twoich również). Mimo to dla uzupełnienia wiedzy o aspartamie chciałbym przedstawić kilka innych danych, które są mniej popularne.

Aspartam zbudowany jest z kwasu asparaginowego, fenyloalaniny i metanolu. Spożyty rozkładany jest w przewodzie pokarmowym na wspomniane związki i jedynie te związki mogą zostać wchłonięte i wykorzystane przez organizm, a nie aspartam jako całość, jak wiele osób sądzi. Warto sobie uświadomić, że wspomniane związki tworzące aspartam dostarczamy w większych ilościach normalnie z tradycyjnego pożywienia.

I tutaj najciekawsze...
Aspartam jest chyba najbardziej przebadaną substancją słodzącą, a przynajmniej na to wygląda. Rozpatrując historię analiz bezpieczeństwa aspartamu musimy cofnąć się do roku 1980, kiedy to został on dopuszczony do stosowania w żywności przez kilka państw w Europie. Jego intensywna analiza (głównie bezpieczeństwa) trwa już od ponad 30 lat. Wielokrotnie prowadzono oceny jego bezpieczeństwa: czterokrotnie przez Komitet Naukowy ds. Żywności (SCF) w 1984, 1988, 1997 i 2002 roku, dodatkowo trzykrotnie w 2006, 2009 oraz 2011 roku EFSA analizowała najnowsze doniesienia naukowe. Jego bezpieczny dzienny poziom spożycia ustalono przy pierwszej dacie tj w 1984 roku – ADI 40 mg/kg masy ciała. Dla zobrazowania, aby spożyć taką ilość aspartamu w ciągu dnia osoba o masie ciała 60 kg musiałby wypić 12 porcji napoju wielkości 330 ml (ok 1,5 szklanki lub puszka), czyli 3960 litra napoju, przy założeniu, że spożywany napój był słodzony aspartamem w ilości równej prawnie dopuszczonej – sięgnięcie górnej granicy dla prawnej możliwości zastosowania aspartamu w produkcie. W praktyce mało który producent sypie aż tyle słodzika. Wynika to faktu, iż istnieją inne substancje, które można zastosować do słodzenia (synergizm z acesulfamem K, dzięki czemu można zmniejszyć ilość obu słodzików), bądź najzwyczajniej w świecie tak słodki napój nie byłby akceptowalny sensorycznie przez konsumenta (za słodki). Tym samym ilość wspomnianych porcji napoju (a tym samym litrów napoju), możliwa do spożycia przy założeniu nie przekroczenia ustalonego ADI, może wzrosnąć kilkukrotnie w ciągu dnia. Jeżeli ktoś waży więcej jak 60 kg to również ilość porcji napojów się zwiększy (analogicznie jak ktoś jest lżejszy może spożyć napoju relatywnie mniej). Od początku ocen bezpieczeństwa aspartamu, nie zakwestionowano bezpieczeństwa aspartamu dla ustalonego w 1984 roku ADI (nie obniżono go uznając ten poziom za bezpieczny). Od początku roku 2013 trwa kolejna już ocena aspartamu, która pod naciskiem społeczeństwa została przyspieszona o kilka dobrych lat. Obecna ocena bezpieczeństwa prowadzona przez EFSA doczekała się w kwietniu wstępnej wersji opinii naukowej stwierdzającej, że ustalony kilkadziesiąt lat temu ADI jest bezpieczny. Termin wydania ostatecznej opinii jest przesuwany. Obecnie wydanie ostatecznej opinii planowane jest na listopad, a jej opublikowane na grudzień tego roku. Jeżeli wersja ostateczna, podobnie jak opinia wstępna, potwierdzi bezpieczeństwo spożycia aspartamu, to będzie już kolejne (ósme) potwierdzenie bezpieczeństwa spożycia aspartamu dla początkowo ustalonego ADI, zaprezentowane przez organizację stojącą na straży bezpieczeństwa żywności, a tym samym konsumenta.

Zatem fitunia na jaką substancję słodzącą powinniśmy zamienić aspartam? :)
Oczywiście pytanie zadałem, pół żartem, pół serio. Zdaje sobie sprawę z obecnego trendu oraz wymagań klientów, na co odpowiedzieliśmy już w kilku najnowszych produktach, w których zastosowaliśmy sukralozę, zastępującą aspartam. Być może część produktów w obecnej ofercie również doczeka się zamiennika, jednak jeżeli już to nastąpi to będzie to zmiana stopniowa. Kto wie, może za kilka lat pojawią się inne badania, opinie itp. pozytywne, bądź negatywne, dotyczące innych substancji słodzących, co ponownie zmieni owy „słodzikowy” trend.

Zmieniony przez - FitMax_AB w dniu 2013-11-28 19:53:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za wszystkie informacje. sama dochodzę do wniosku, że w naszym dzisiejszym zmanipulowanym świecie, możemy się opierać jedynie na wierze i zaufaniu, bo większość informacji trafia do nas z zamierzeniem narzucenia nam przyjęcia danego stanowiska w określonej sprawie. tak jest ze wszystkim w dzisiejszych realiach. więc, niczego nie możemy być pewni, dopóki sami nie wejdziemy do laboratorium i nie przebadamy samodzielnie jakiejś substancji, artykułu spożywczego - co jest dla większości z nas nierealne niemniej jednak Amino Millenium bardzo się u mnie sprawdziło, a aspartam...każdy na coś umrze, zawsze sobie to mówię, gdy sięgam po gumę do żucia, czy colę zero.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
Sporo nam brakuje do poznania żywności. Nawet jakbyś każdy miał dostęp do laboratoriów, aby wszystko badać, to i tak metody i wiedza mogą być niewystarczające (za słabe). Można by naprawdę długo pisać w tym temacie. Niezależnie od tego jeść trzeba

Najważniejsze, że AMINO Millenium się sprawdził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 287 Napisanych postów 2303 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 99903
no i pozamiatałeś Adi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
Powracając na chwilę do tematu, celem uzupełniania informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania aspartamu...

Niedawno, tzn 2 dni temu (10 grudnia 2013) opublikowano na stronie EFSA komunikat prasowy informujący o zakończeniu pełnej oceny ryzyka spożycia aspartamu. Aspartam oraz produkty jego rozpadu uznano za bezpieczne przy obecnie obowiązującym dla aspartamu ADI wynoszącym 40 mg/kg masy ciała/dobę.

Dla przypomnienia jest to już ósme potwierdzenie bezpieczeństwa spożycia aspartamu dla wspomnianego ADI (ustalonego w 1984 roku), przez organizacje stojące na straży bezpieczeństwa żywności, a tym samym i konsumenta. Pod uwagę wzięto wszystkie dotychczasowe dane naukowe, badania na ludziach i zwierzętach.

Podkreślono, że aspartam ulega rozkładowi w przewodzie pokarmowym, a wchłonięciu ulegają wyłącznie produkty jego rozpadu, tj. fenyloalanina, kwas asparaginowy i metanol. Zarówno aspartam, jak i produkty jego rozpadu uznano za bezpieczne dla populacji ogólnej przy obecnym ADI dla aspartamu. Zwrócono uwagę, że ze względu na fenyloalaninę, aspartamu nie mogą spożywać chorzy na fenyloketonurię.

Tym samym po raz kolejny (do następnego razu...) zakończono debatę nad bezpieczeństwem spożycia aspartamu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 287 Napisanych postów 2303 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 99903
może to co niektórych uspokoi na jakiś czas
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sto lat Elaine!

Następny temat

Ciekawostki sportowo - żywieniowe by PawelSzEvc

WHEY premium