Witam szanownych kolegów. Na początku od razu chcę powiedzieć, że przeczytałem wiele tematów na temat odżywiania itp. Mam 1,5 roku stażu na siłowni. Trening na masę, waga 76, wzrost 176cm, oprócz siłowni są sztuki walki, ale to tylko raz w tygodniu
Ze względów osobistych nie jestem w stanie utrzymać ścisłej diety(liczenie kalorii, białka ile powinienem na dzień itp.). Natomiast staram się odżywiać jak najbardziej prawidłowo, tzn.
- nie smażę, tylko gotuję
- unikam wszelkiego rodzaju chipsów, frytek, batonów, czekolad itp.
- unikam fastfoodów
- nie palę, rzadko kiedy alkohol, a narkotyki to nigdy
- jem potrawy, które są po prostu zdrowe(tak w skrócie)
- używam odżywek białkowych i węglowodany
Wiem, kiedy co powinienem spożywać(w ciągu dnia węglowodany o niskim IG, po treningu o dużym IG itp.) tylko brakuje mi KONKRETNIE jakie to mają być potrawy. Chciałbym się dowiedzieć konkretnie co jeść, mniej więcej w jakich porach i w jakich ilościach. np. rano 100 g jajek, albo 100 gr ryb wędzonych, albo ryżu gotowanego. Po treningu to i tamto, albo tamto +odżywka.
Pozdrawiam :)
Ze względów osobistych nie jestem w stanie utrzymać ścisłej diety(liczenie kalorii, białka ile powinienem na dzień itp.). Natomiast staram się odżywiać jak najbardziej prawidłowo, tzn.
- nie smażę, tylko gotuję
- unikam wszelkiego rodzaju chipsów, frytek, batonów, czekolad itp.
- unikam fastfoodów
- nie palę, rzadko kiedy alkohol, a narkotyki to nigdy
- jem potrawy, które są po prostu zdrowe(tak w skrócie)
- używam odżywek białkowych i węglowodany
Wiem, kiedy co powinienem spożywać(w ciągu dnia węglowodany o niskim IG, po treningu o dużym IG itp.) tylko brakuje mi KONKRETNIE jakie to mają być potrawy. Chciałbym się dowiedzieć konkretnie co jeść, mniej więcej w jakich porach i w jakich ilościach. np. rano 100 g jajek, albo 100 gr ryb wędzonych, albo ryżu gotowanego. Po treningu to i tamto, albo tamto +odżywka.
Pozdrawiam :)
Krzysztof Piekarz