SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Deski do temawashiwari i makiwara

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 708 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8607
bede chyba w najblizszym czasie robil makiware i potrzebuje wymiary desek do tamashiwari.
a tak w ogole to robil ktos kiedys makiware? moze jakies wskazowki co do gumy itd, podobno jakas energetyczna jest dobra ale niewiem dokladnie o jaka chodzi

==============================================
Nie ma tego zlego ... czego bym nie zrobil

Dobrze jest żyć, ale życ dobrze jest lepiej.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
pompki na seiken i jeszcze raz pompki , pompki na kosciach z podskokiem na parkiecie oczywiście idealne do treningu przed tameshiwari , a jesli chodzi o inne techniki hiji (lokieć) to makiwara jest dobra ,i lepiej żeby deski byly ,mokre odradzam nawet najlepszym :)

"im wyższy rośnie bambus tym nizej się pochyla wiadro napelnione wodą do połowy ,powoduje duży hałas zaś pełne niejest"
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 3357
Hi baster:

1. deski w kyokushin: 30x20cm - grubosc 1 cal (2,5 cm)
2. w/g mnie makiwara to jeden z najgorszych sprzetow do cwiczenia karate - duzo lepsze sa tarcze lub jesli cwiczysz sam dlugi worek (taki ze mozesz i uderzac na glowe i kopac lowkick).

Kamikaze - wiater z Tater

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
my na pokaz przygotowalismy kwadracik 25 cm i cal grubosci i tez bylo ok:)tyle ze w tartaku pan sie postaral i dal nam mokre od zywicy).
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 3357


Kamikaze - wiater z Tater

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816


Makiwara to naprawde dobry przyrzad do ćwiczenia technik ręcznych.
Ja kiedys na dziłce robiłem sobie makiware wg planów z "karate sztuka walki pustą ręką" Całkiem porządnie wyszłą, tylko za zamiast oplotu ze słomy urzełem kawałka twardej gąbki z jakiegoć starego łóżka zapakowanej na maxymalny ścisk w gruby płócienny worek i tez działało

"Nie poznasz swojego przeciwnika - przegrasz każda bitwę. Poznasz go jak samego siebie - wygrasz bitwę. Poznasz go lepiej niż samego siebie - wygrasz 1000 bitew." Sun Tzu
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100823 <- GOŁE BABY
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 3357
tak rzeczywiscie jest super pod warunkiem ze:
nie chcesz sie nauczyc uderzac z biodra/barkow,
nie chcesz angazowac calego ciala w uderzenie
nie chcesz nauczyc sie pracy cialem/ poruszania na nogach przy uderzaniu
nie chcesz przyswoic sobie ze przeciwnik sie porusza a nie stoi w miejscu...

Kamikaze - wiater z Tater

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 708 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8607
dzieki za info dla wszystkich (sogow nie dam bo nie mam abonamentu niestety)

kamikaze: tarcze i worki to ja tez mam ale mamy miec cos takiego na treningi do cwiczenia tamashiwari. czyli deche obijasz guma i nawalasz w to poki sobie lap nie utwardzisz na tyle zeby walic golymi rekami.
to wkopywane do ziemi to nieco inna sprawa raczej

==============================================
Nie ma tego zlego ... czego bym nie zrobil

Dobrze jest żyć, ale życ dobrze jest lepiej.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 3357
Ja (bedac na Twoim miejscu) bym nie utwardzal, na wszytsko przychodzi pora, a bedac nadgorliwym a przedewszytsim nie umiejetnym wykonywaniem cwiczen mozna narobic sobie wiecej szkody niz pozytku, a niektore kontuzje/oslabienia pozostaja na cale zycie...

pozdrawiam
kiedys utwardzajacy a teraz utwardzony tylko wtedy kiedy trzeba ;)

Kamikaze - wiater z Tater

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
kamikadze mylisz sie, jest dobra do wszystkiego. Tyle ze makiwara to nie jest przeciwnik. To tak jakbys nazekał ze cwiczenie na sali jest do dupy, bo pogloga jest gladka a na ulicy są dołki i górki... makiwara nie słuzy do nauki walki i jej taktyki słuzy do nauki techniki, ciosu i jego aspektów siłowych. Czemu nie uczy techniki w ruchu? Uczy to zalezy od ciebie jak będziesz wykonywal tylko proste zuki ze stania w podstawowej pozycji bez zastanowienia to zeczywiscie nic nieda, wystarczy rtovche pracy i pomysłu, mozesz robic techniki z dosunięcia z przektoku z miejsca twoja rybka, i kazdy cios wyprowadza się z biodra, ze środka cieła, niezaleznie czy na makiware, tarcze czy w powietrze, bo inny cios nie ma sensu. A jezeli uderzając na makiware nie mozesz wyprowadzic ciosu z biodra to znaczy ze popełniasz jakis błąd a nie makiwara to jest zła.

"Nie poznasz swojego przeciwnika - przegrasz każda bitwę. Poznasz go jak samego siebie - wygrasz bitwę. Poznasz go lepiej niż samego siebie - wygrasz 1000 bitew." Sun Tzu
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100823 <- GOŁE BABY
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 708 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8607
ja nie jestem nadgorliwy i nie ja o tym decyduje tylko trener - jak ma byc makiwara to ma byc

==============================================
Nie ma tego zlego ... czego bym nie zrobil

Dobrze jest żyć, ale życ dobrze jest lepiej.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 3357
Hi Baster:
jak mus to mus ,
...tylko rob to naprawde spokojnie (bo ja po takich 'fantazjach' z przed prawie dekady do tej pory mam oslabiona jedna z kostek w prawej rece)

do Sanckim:
sorry , ale jak konfrontuje swoje i twoje doswiadczenie i pojecie na temat kontaktowego, z pelna sila uderzania / kopania oraz ktore sprzety rzeczywiscie sa przydatne do tego typu treningu, a ktore nie, to na 99% wiem ze to ty sie myslisz...

Kamikaze - wiater z Tater

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

warszawa 3 policjantów cieżko rannych

Następny temat

TKD WTF-kluby.

electro
Polecane artykuły