SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mocniejsza plyometryka

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4461

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy jeśli zwiększe dwukrotnie ilość serii w plyometryce, nie spalę sobie mięśni (nie przetrenuję ich mocno?).
PS w plyometryce na zwykłej ilości serii nie miałem prawie wogóle zmęczenia nóg (a zakwasów to już wogóle 0), chociaż wyskok mi poszedł odczuwalnie (nie liczyłem ile) :]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Karsus plyometryka to trening bardziej przygotowujący do mocniejszych treningów na wyskok. Nie ma się co spodziewać cudów po 5 tyg. treningu na wyskok. Myślę, że max to 8-10cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeżuć się na inny trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w tym sezonie zamierzam zrobić (próbować bynajmniej) kangaroohops. No i starczy mi jeszcze czasu na inny trening, a po plyometryce czułem o wiele dynamiczniejszy, lepszy wyskok. Plyometrykę bym stosował jako tak bardziej przygotowujący do kangaroohops, ale bym ją nieco zmodyfikował.
a więc czy nie spalę sobię mięśni i nie przetrenuję się robiąc 2 razy więcej seri? a może robić 2 razy więcej powtórzeń (w tym programie chodzi o dokładność, więc to chyba nie przechodzi)??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ponawiam pytanie.
czuję, że plyometryka da mi jeszcze efekty, a na inny nie mam czasu (mam tylko 5 tygodni), więc nie piszcie o efektach, tylko proszę o rzetelną odpowiedź. czy po zwiększeniu dwukrotnie liczby serii lub powtórzeń nie spalę sobie mięśni (czy wyskok mi się wręcz nie obniży)??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie zwiększaj dukrotnie ale o 50-60%. Możesz też w niektórych przypadkach zwiększyć liczbe serii, ale all robisz na swoją odpowiedzialność .

Jak będziesz miał dobrą dietę to ci nie spali mięśni. Po za tym w air alertcie jest jeszcze więcej powtórzeń .

Zmieniony przez - DUDEK w dniu 2005-04-07 14:32:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O w pyte :D. Mam lepszy pomysł. Nie zwiększaj liczby serii ani powtózeń a zwiększ swój ciężar. Rób ćwiczenia ze sztangą np. 10-20kg .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to zwiększę sobie ilość powtórzeń o 10 (czyli w większości ćwiczeń będzie 25 powtórzeń w serii).

PS Dudek , ty mi z tym obciążeniem wkręcałeś, czy to naprawdę może być dobre? sztangi bym nie miał, ale jakiś ciężar bym w rękach trzymał (jak skałę). Sam już nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jedyny sens jaki widze to właśnie obciążenie. Jak sobie to skombinujesz to nie wiem, ale najlepiej sztangę. Na takie małe obciążenie wystarczy ci zwykła 2m rura, z grubego żelaza i jakieś cieżarki sobie skombinuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
plyometrykę bym robił w domu, więc sztangą bym powybijał lustro, żyrandol, ... A równie dobrym pomysłem byłoby trzymanie jakiegoś 5-10kg obciążenia w rękach (czyli taka ciężka piłka :])??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
mozesz sobie skombinowac pas jak pletwonurkowie maja z olowianymi wkladkami wtedy trening bedzie intensywniejszy a zyrandol bezpieczny.
Uwazaj jak kombinujesz z tym ciezarem, bo wydaje sie ze trzymanie go w rekach moze obciazac mocno odcinek krzyzowy kregoslupa.
Inna kwestia jest zmienianie trenigu, jesli dobrze cie zrozumialem to jestes zadowolony z efektow (dynamika itd) ale mimo wszystko chcesz zwiekszyc intensywnosc? Nie zawsze przynosi to oczekiwany efekt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
więc tak:
na trening mam 5 tygodni (zaplanowałem sobie zrobienie jeszcze kangaroohops). tylko plyometryka trwa tyle. po drugie to jak wtedy robiłem plyomtrykę, to jej robienie było takie nie do końca poprawne, no i pod koniec się lekko rozchorowałem. więc kolejna plyometryka mi na pewno coś da, ale z tego co ćwiczyłem, to właśnie ona była za lekka dla mnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sklep internetowy

Następny temat

Bieganie a sniadanie...

WHEY premium