SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

miażdżyca i choroba niedokrwienna, 34 lata

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 862
Witam,

w wieku 34 lat, zdiagnozowano u mnie chorobę niedokrwienną serca. Jeżeli ktoś miał/ma miażdżycę to bardzo proszę o info co do leczenia i wasze uwagi. Lekarz przepisał mi statyny co do których czytałem wiele złego - w moim wypadku ich głównym zadaniem ma być nie tyle zbicie cholesterolu co zatrzymanie procesów miażdżycowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21798 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Trzymaj się tego co mówi lek med w przychodni.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Nie wiem czy istnieje jakiś długotrwały pozytywny wpływ stosowania statyn w jakimikolwiek przypadku. Prędzej czy później przecież i tak prowadzą one do zawału ;)
Na podstawie jakich badań stwierdzono wspomnianą miażdżyce? Borykasz się z jakimiś objawami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 862
na podstawie testów wysiłkowych - ogólnie boli mnie w klatce jak puls powyżej 100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
W poniższym wykładzie dowiesz się cennych informacji:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
A jak wyniki cholesterolu? + zbadałbym homocysteinę obowiązkowo ;) . No i pewno dietka do ogarnięcia, chyba że jest dobrze zbilansowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 862
podzielę się jeszcze ciekawostką z moich wyników:

31.10.2016 miałem wyniki:
cholesterol całkowity 5,71 mmol/l
HDL 1,16
Trójglycerydy 0,9
LDL 4,14

W połowie listopada wizyta u kardiologa + próba wysiłkowa -> diagnoza: choroba wieńcowa. Przepisał leki (w tym statyny 20mg/d) z myślą o koronarografii za około 2 m-ce.

Jednak odziwo po 4 dniach zażywania statyn, zrobiłem krew i wyszło:
cholesterol całkowity 2,9 mmol/l
HDL 1,04
Trójglycerydy 0,77
LDL 1,51

Czy to możliwe aby po 4 dniach wartości spadły tak znacznie?

Pana Jerzego Ziębę słyszałem już kilkukrotnie - naprawdę intrygujące! Jednak już 2 lekarzy powiedziało mi że jak nie będę zażywał statyn to będę miał problemy (jednak cały czas im nie wierzę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Z całego lipidogramu najgorszy jest wysoki poziom trójglicerydów, którego w żadnym z powyższych przypadków nie widać. Jedynie trochę wysoki ldl, jednak nie ma tragedii. Zrób homocysteinę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 862
homocysteina na dzień 17.11 : 7,43umol/l
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 862
WnMPapa ale czy możliwe aby po tym czasie (w tym 4 dni statyn) wartości cholesterolu spadły tak znacznie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Nie powiem, żeby jestem pewien, ale wydaje mi się, że statyny dość doraźnie wpływają na spadek ldl, więc wynik moim zdaniem jest możliwy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

depilacja laserowa- opinie

Następny temat

Badania laboratoryjne

WHEY premium