SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

medytacja

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
A36 coś co dla ciebie nie jest możliwe dla mnie jest i tu sie różnimy. To co jest w japońskich SW, jest co najwyżej żałosne z mojego punktu widzenia.
Dla mnie to koniec naprawdę tematu.
Jeśli ktoś chce poczuć fajne rzeczy, moze też sie przejsć do Dachenga na Yiquan, i jest to znacznie lepsze wyjście niż ćwiczenie medytacji samemu. No i zobaczy że to może być użyteczne

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 411 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3632
Mam nadzieję, że miałeś na myśli medytację w japońskich SW w Polsce, bo jeśli nie, tj. piszesz o Japonii, z ich systemami religijno filozoficznymi, to stwierdzenie, że w ich SW jest co najwyżej żałosne, jest niebywale żałosne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
nie miałem na myśli w Polsce ale wszędzie w stylach japońskich. I nie mowię o sytemach filozoficzno - religijnych, ale o SW.
Medytacja na potrzeby SW jest całkowicie czyms innym i ma sie nijak do systemów filozoficznych czy religijnych.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 411 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3632

W sumie, to cię dyskredytuje z dyskusji na ten temat. Więc nie ma co się produkować. Podstaw historii SW na wschodzie nie znasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Cieszę się że tak myslisz

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Szacuny 1976 Napisanych postów 19833 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 731820
Yang32 - cos Ci sie mocno pomieszalo. W kulturze dalekiego wschodu cialo i duch byly jednoscia. Filozofia, religia zawsze byla ksztaltowana poprzez ksztaltowanie umyslu , czyli min. medytacja. Trening ciala byl nierozerwalnie polaczony z treningiem umyslu, doskonaleniem go. Nie ma innego wyjscia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Dobra - ja mam dość.
Niech bedzie że mi sie pomyliło - widze że wiecie lepiej oczym piszę - fajnie :)

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
A czemu uważasz japońskie SW za żałosne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 265
czyli Yang mowi o medytacji religijnej. a co z medytacja pomagajaca rozwinac umiejetnosci w zakresie sztuk walki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
mialem dac sobie spokój, ale niech bedzie:
co mam na myśli:
Medytacja Zen, praktyki religijne, oświecenie itd nie mają z SW wiele wspólnego, i te praktyki nijak sie mają do SW.
Czym sie róznią zatem do tych co są do SW ?
Przede wszystkim celem !

w praktykach medytacyjnych ktore są przeznaczone do SW cel polega na tym, by osiagnąć lepsze ukrwienie mięsni, obblokowac meridiany ( nie jestem lekarzem i operuję tym co przekazal mi mój nauczyciel), co ma poprawić reakcję, wydolnośc organizmu, oczyścić go z toksyn - zoptymalizowac wydajnośc że po komputerowemu powiem. Te praktyki bliskie sa medycznym, a nie filozoficznym czy religijnym !!!!
I takich praktyk w znanych mi SW Japońskich nie ma !

i nie uważam japonskich SW za żalosne i nigdzie tak nie napisalem. uwazam ich praktyki medytacyjne z punktu widzenia SW za zalosne, ćwiczenia Zen są praktykami religijno mistycznymi, i nijak sie mają do SW, do tego oczym wyżej pisałem

bujing yishi bu zhang yi zhi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

techinika uderzeń

Następny temat

Początkujący KickBoxer prosze o pomoc

WHEY premium