SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

książki o kung-fu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 89
Od jakiegoś czasu szukam literatury o kung-fu/wu-shu. Z tego co widzę, to jest tego mało. Trochę lepiej jest z zagranicznymi wydawnictwami, ale te raczej odpadają (język, dowóz itp.). Chodzi mi o pożądne książki - nie jakieś pisemka. Ostatnio kupiłem bardzo dobrą pozycję autorstwa Piotra Osucha "hung gar kuen wiecznie żywa legenda". Doprecyzuję jeszcze, że interesują mnie wydawnictwa dotyczące w szczególności południowych stylów: Hung-Gar, Chow-Gar (Jow-Ga, Zhou Jia), Choy Gar, Mok Gar, Lau Gar, Lei Gar, Choy Lay Fut, Południowa Modliszka (Chow Gar tonglong, Chu Gar, Kwong Sai Jook Lum, Iron Ox), Bak Mei. Jak możecie, to podajcie tytuły, autorów, wydawnictwo itp. Będę bardzo rad. Z góry dziękuję.

Zmieniony przez - hayabusa84 w dniu 2008-10-10 19:39:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Z tych wszystkich systemów, poza wspomnianą książką o hung-garze, jest jeszcze o choy lee fut, G. Ciembroniewicza. I to wszystko. Z innych południowych to jeszcze Szymankiewicza o Ving Tsun i Leung Tinga o Wing Tsun. I to na tyle.

Praktycznie nie ma w Polsce kung-fu, ćwiczących jest garstka, zainteresowanie jest nikłe, to kto i po co miałby wydawać książki, zwłaszcza o stylach, których w ogóle nikt w Polsce nie uprawia?

Więc jeśli kogoś interesuje temat to tylko wydawnictwa zagraniczne. W angielskim jest więcej niż w jakimkolwiek zachodnim. Ale i tak, to co jest wydane w angielskim, to tyle co kot napłakał w stosunku do tego co jest dostępne po chińsku.

Więc faktycznie tylko znajomość języka chińskiego daje dostęp do pełnej literatury na ten temat.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8874
No własnie pozstaje ewentualnie ==> amazon.com
tam można znależć wiele ksiazek ktore Cie inetersują tylko, że:
1. w wersji angielekiej (ale to i tak bardziej przystępnie niż po Chińsku )
2. ceny są czasem kosmiczne jak na naszą kieszeń

no i możesz przegladać allegro... tam czesto ludzie wystawiają jakieś ksiazki albo sprowadzone z Chin (po ang lub Chińsku) albo jeszcze jakieś przedpotopowe, xerowane 30 lat temu

pozdro

Zmieniony przez - cordx w dniu 2008-10-10 21:29:59

"old man dies, young girl lives - fair trade"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 89
Właśnie znalazłem ciekawą stronę wydawnictwa Arcanus. Jest tam dużo książek z tej tematyki - także o innych sztukach walki. Wiele książek jest też przetłumaczona na polski. Link poniżej: http://arcanus.pl/ksiegozbior/17/wszystkie.html

Do tego jeszcze spis książek z tej tematyki ze strony http://www.neijia.net/literatura.html


Zmieniony przez - hayabusa84 w dniu 2008-10-11 23:25:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8874
te książki ze strony arcanus, co podaleś to wydaje mi sie że oni sciągają z zagranicy tylko na zamowienie bo żadnych cen nie ma podanych.

pozdro

"old man dies, young girl lives - fair trade"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 89
Część z nich z pewnością tak, ale są tam też polskie książki. Dziwne, że takich pozycji ciężko uświadczyć w normalnej księgarni. Może żeczywiście sztuki walki mają coś wspólnego z wiedzą tajemną - ezoteryczną. Chyba takich książek lepiej szukać właśnie w takich miejscach. Jak jeszcze coś znajdę, to zamieszcze linki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Sporo książek w języku polskim (tłumaczeń z angielskiego) było wydanych na przełomie lat 70. i 80. - w "podziemnym obiegu". Byli ludzie którzy zajmowali się tłumaczeniem i powielaniem na ksero i innych powielaczach. Było w takiej postaci dostępnych znacznie więcej tytułów o sztukach walki niż dzisiaj w księgarniach. W Warszawie kupowało się te książki m.in. na bazarze Różyckiego, albo w niedzielę na giełdzie na Skrze. Ludzie jeszcze to mają w swoich domowych biblioteczkach, więc czasem w internecie można znaleźć informację o możliwości zakupu.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
Ja posiadam dwie książki o tematyce kung fu w języku polskim wyglądają jak kserowane. Pierwsza to "the breaking power of wing chun autor austin gon. Druga to "bruce lee's fighting method autor M.Uyehara kupiłem je na bazarze jakieś 12 lat temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47
witam mam duzo materiałów na temat sztuk walki chętnie się wymięnie tel. 510 169 119
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

!w tej chwili - transmisja na żywo z Pucharu Europy K-1 i MT

Następny temat

Karriera w wojskiu a matura

WHEY premium