SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

judocy, którzy pokonywali mistrzów BJJ - nie tylko Kimura

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Fragment tego wywiadu:
Helio: (...) Zostałem sprowadzony na ziemię i poczatkowo byłem duszony. Było mi trudno oddychać. Czułem to wystarczająco dobrze więc zastanawiałem się, czy powinienem klepać, jak obiecałem Carlosowi.

Nishi: ?

Helio: Dobrze, to jest coś czego wczesniej nigdy nie powiedziałem nikomu. Wyglądało to tak, jakbym był nieprzytomny kiedy myślałem, co robić
[poddawać się albo nie].
Helio: Well, this is what I've never told anybody before. It seems I went unconscious while I was thinking about what to do [give up or not].

Naturalnie wszyscy obecni, oraz sam Nishi byli zaskoczeni słysząc to, ale co było najbardziej wstrząsajace, to wyraz szoku na twarzy Roriona.

Helio: Jeśli Kimura kontynuowałby duszenie , umarłbym na pewno. Ale gdy nie poddałem się, Kimura zostawił duszenie i przeszedł do następnej techniki. Bycie wypuszczonym od duszenia się i ból od następnej techniki ożywiły mnie i kontynuowałem walkę. Kimura zszedł do grobu bez świadomości faktu, że byłem skończony. Jeśli to byłoby możliwe, chciałbym z nim porozmawiać o walce i powiedzieć mu o tym..

Nishi: Powiem jego niezawodnie żonie.

Helio: Dziękujemy . Ale wtedy, Kimura był silny....... silny i dżentelmen. On mówił mi nad uchem po japońsku "dobrze, dobrze" kiedy złapał mnie w dźwignię. Nie rozumiem japońskiego w ogóle, ale jego głos dziwnie dodał mi odwagi. To dało mi siłę napędową . (śmiech) Byłem ciekawy tego, więc spytałem go później. On powiedział: "Podziwiałem twoje serce."

Nishi: Kimura też mówił o walce z Panem, Helio w swojej książce i powiedział, że miałeś silną duszę.

Helio: Tak samo on. Myślę, że dostałem autentycznego ducha samuraja od niego. Mógłbym być Japończykiem w poprzednim życiu.


Wynika z tego jasno, że Helio nie starcił przytomnosci, jak się uważa. Tylko będąc na skraju wytrzymałośc, ale cały zcas przytomny, zastanawiał się, czy się poddac czy nie.


Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-03-22 10:37:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5006
Faktem jest, że to albo stare walki albo w formule VT gdzie niekoniecznie technika chwytana odgrywa kluczową rolę (czy to, że Fedor jest mistrzem Pride i nikt go nie pokonał oznacza wyższość Sambo nad innymi stylami?), ale mimo wszystko dobrze jest spojrzeć na coś z innej perspektywy.

Największym sprawdzianem chwytaczy jest ADCC i tam raczej królują ludzie z BJJ. Oczywiście zdarzają się na pewno ludzie z innych styli, ale oni inaczej wtedy się przygotowują, są o wiele bardziej kompletni. Czystym judo niewiele się tam zdziała, już nawet dla ludzi przyzwyczajonych zbytnio do Gi jest to problem, nawet jeżeli są z BJJ. Tak samo jest w K-1 gdzie też nikt nie jest czysto thai - boxerem, kick - boxerem czy karateką, ćwiczy się przekrojowo i tak samo jest jeżeli chodzi o grappling.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Gdzies na plycie mam walke Helio z Kimura( fragmenty),jesli znajde to na pewno wrzuce,jak obejrzycie to dojdziecie do takich samych wnioskow co ja,takich walk jak te ktore toczony w tamtym wieku,miedzy rodzinca Gracie i innymi grapplerami juz nigdy nie bedzie nam dane ogladac. Adcc jest fajne,bardzo lubie submission, ale juz dawno stracily ten smaczek czystej walki i ida jednak w kierunku czystego sportu( dla jednych to dobrze dla innych gorzej).

Czesciowa proba przywrocenia tego smaczku byla walka Yoshi-Royce,ale ani Royce ani Hidehiko( z calym szacunkiem dla obu) nie dorastaja do piet swoim starszym "kolegom",przez co wyszlo tak a nie inaczej ( juz nie wspomne o blamazu sedziego podczas pierwszej walki Yoshi-Royce).

Wg mnie Royce byl w stanie pólodlotu( ten kto cwiczy i przezyl wie),kiedy wszystko staje sie takie mile cieple i blogie,ciezko jest podjac jakiekolwiek decyzje w tym stanie,nawet w panike jest niemalze niemolzliwe wpasc.

Edit. Znalazlem link z tymi fragmentami ktore gdzies mam na plytce.

http://www.judoclub.ca/videoclips.html

Zmieniony przez - pinecone85 w dniu 2006-03-22 20:35:51

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1320
Witam
"(...) It seems I went unconscious while I was thinking about what to do [give up or not](...)"
O ile sie nie myle to znaczy to " Wyglada na to ze stracilem przytomnosc wczasie gdy zastanawialem sie co zrobic [poddac sie czy nie]"

Niestety jestem za granica i nie mam polskiej czcionki :D

Jakby chcial powiedziec "wygladalo to jakbym stracil przytomnosc" to powiedzialby "It seemed like I was uncunconscious"

Sorki za czepanie sie :D

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Byloby dobrze gdyby nie to ze jest zle...

...
Napisał(a)
Usunięty przez _Knife_ za pkt 4 regulaminu
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Forum się psuje!!

Jodan - niestety źle tłumaczysz z angielskiego. Już Ci pisałem, NIE NALEŻY tłumaczyć słowo w słowo! Tłumaczeniami zajmuję się na codzień, m.in. w sprawach zawodowych - więc coś tam o tym wiem.

Helio: It seems I went unconscious while I was thinking about what to do [give up or not].

TO ZNACZY: STAŁ SIĘ NIEPRZYTOMNY (ODPŁYNĄŁ) GDY ZASTANAWIAŁ SIĘ CO ROBIĆ (PODDAĆ SIĘ CZY NIE). NASTĘPNA TECHNIKA GO "OTRZEŹWIŁA" / PRZYWRÓCIŁA DO PRZYTOMNOŚCI.

unconscious - nieprzytomny,

went unconscious - stracić przytomność,

Nie żadne - WYGLĄDAŁO JAKBY BYŁ NIEPRZYTOMNY, tylko STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ!

Dokładnie tak Graciu.

***

Weasley: Tak samo jest w K-1 gdzie też nikt nie jest czysto thai - boxerem, kick - boxerem czy karateką, ćwiczy się przekrojowo i tak samo jest jeżeli chodzi o grappling

K-1 to okrojona formuła MT. Tak więc tajbokserzy muszą się jedynie ograniczyć. Nie nazwałbym tego treningiem przekrojowym.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-03-23 11:50:36

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
to nie wina tłumaczenia słowo w słowo, bo tego nie robię przecież. kwestia niuansów gramatyki angielskiej. po prostu pomyliłem się w odczytaniu znaczenia formy seems.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Jodan za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MARIUSZ CENDROWSKI W RADIO LUZ!!!

Następny temat

trening w domciu

WHEY premium