SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak szybciej biegać??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9106

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
hey,mam pewien mały problem... a mianowicie chodzi mi o to jak mam być szybszym w bieganiu. Jestę piłkażem i długodystansowcem, ale chciałbym poprawić właśnie szybkość i nie wiem jakie ćwiczenia mam stosować,no i czy robienie przysiadów pomoże mi w osiągnięciu lepszych rezultatów w szybkim bieganiu? prosił bym aby ktoś napisał mi jakie ćwiczenia mam stosować oraz inne żeczy potżebne do tego....

z góry dziękuje

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 61

Wzrost: 175

Cel treningowy: poprawa szybkości

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: piłka nożna i biegi na 2km i 5km

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): brak

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 288 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3879
przysiady na pewno coś pomogą, ale najlepiej jakbyś trenował całe nogi: łydki, całe uda, pośladki itd.
Pamiętaj też, że duży wpływ na szybkość mają mięśnie brzucha i dolne mięśnie pleców więc je też powinieneś zacząć trenować.
twój trening mógłby wyglądać np. tak:
wspięcia w różnym ustawieniu stóp
przysiady
wykroki
brzuszki
wznosy nóg
skłony dzień dobry

pewnie zaraz ktoś ci napisze o superdunksach itp, ale ja bym nie polecał, a już na pewno nie na początek.
Najpierw delikatnie przetrenuj nogi tradycyjnymi ćwiczeniami.
pamiętaj też, że warto wiedzieć na co wykonuje się ćwiczenia, więc poszukaj jeszcze sam, poczytaj trochę artykułów, może sam cos sobie ułożysz...
zaczynaj delikatnie, nie zapomnij o rozgrzewce i o stopniowym zwiększaniu ciężaru.
pozdro i jedziesz

Stój tam gdzie chcesz stać, choćbyś miał stać sam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2570
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 45 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 578
Żeby biegać szybciej musisz zwrócić uwagę głównie na swoją wytrzymałość i gibkość.Nie wiem czy typowe ćwiczenia siłowe Ci w tym pomogą, gdyż powodują one przyrost masy mięśniowej i w związku z tym jesteś wolniejszy.Osobiście najszybciej biegałem na tzw średnich dystansach(1-3), gdy wykonywałem tzw. crossy czyli bieganie po górkach.Strasznie wzmacnia to nogi oraz płuca.Poza tym bardzo dużo daje bieganie w zimie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chyba jest zle ...

Następny temat

Plan Treninogwy

WHEY premium