SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak chcecie wygladac i po co?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 810
A tu wyczerpująca wypowiedź dotycząca naszego wyglądu! I nie zadawaj więcej tak kretyńskich pytań!:

Jak myślisz czemu policja chodzi ubrana w specyficzne mundury - a np. nie w krótkich spodniach? Czemu czarny kolor?
Pracujesz w banku. Klient chce wziąć bardzo wysoki kredyt. Komu bardziej zaufasz? Ubranemu w garnitur człowiekowi, o starannie przystrzyżonych włosach, mającemu biżuterię, w starannie dobranym krawacie i kolorze koszuli itp. czy obdartusowi w starym płaszczu, z fryzurą przypominającą miotłę, ubranego w jakieś pomazane farbą ciuchy?
Dlaczego osoby "normalnie" ubrane i o zwykłym wyglądzie są rzadziej kontrolowane przez policję? Dlaczego policja częściej doczepia się do "hiphopowców" i innych subkultur?
Dlaczego ochroniarze w klubach nocnych mają obiekcje do "karków" (trenujących na siłowni), dresów, osób źle ubranych etc.?
Dlaczego potężnie zbudowani ludzie, o dużym wzroście są rzadko zaczepiani na ulicy?
Dlaczego idąc na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy starasz się wyglądać jak najlepiej? (m.in. ubranie)
Odpowiedź jest prosta: wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny. Ludzie mają tendencję do szybkiego oceniania człowieka po ubiorze. "Krojący" również, więc dobór stroju do danej pory dnia i dzielnicy miasta jest profilaktyką! Ubranie ma zasadnicze znaczenie dla odbierania danej osoby przez otoczenie. W przypadku policji strój ma działać odstraszająco i funkcjonariusz ma być traktowany poważnie. Np. drogie ubrania, biżuteria sprawiają, że dana osoba jest zupełnie inaczej traktowana niż jakiś "obdartus" w moro np. w banku, urzędach czy w lokalu. Dlatego oszuści i socjotechnicy dostosowują swój wygląd zewnętrzny do prowadzonych przez siebie "operacji".
Groźnie wyglądające osoby- ponadprzeciętny wzrost, nieco kwadratowa sylwetka, muskulatura (siłownia i dużo treningów), o odpowiedniej fryzurze i stroju są znacznie rzadziej atakowane! Im jesteś niższy, słabszy, masz mniej rozwiniętą muskulaturę - tym jesteś łatwiejszym celem ataku!

-> np. typowy kwadrat z siłowni o wymiarach 2 x 2 metry, krótka fryzura a wychudzony, niski, pijaczek. Ten drugi z pewnością ma kilka razy większe szanse na zostanie ofiarą napadu!

Oczywiście silna i wysoka osoba może być łagodna jak baranek i nieskora do bitki, ale napastnicy tego przecież NIE wiedzą!

Jako ciekawostkę mogę podać, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można ocenić "wartości bojowe" danej osoby. Kwestia praktyki. Po wielu ludziach widać lata treningu: odpowiednia sylwetka ("pakerska" - wpływ siłowni lub fighterska - trenujący sporty walki), zmienione rysy twarzy, zniekształcone uszy - tzw. kalafiory (chytacze: zapaśnicy, BJJ-owcy, sambiści), rzadziej bokserzy; zniekształcony nos (bokserzy, kickbokserzy), blizny w okolicach łuków brwiowych (bokserzy, kick & tajbokserzy). Pakerzy: wystające żyły na rękach, głowie, rzadziej szyi; zwarta, krępa budowa ciała, silny uścisk dłoni etc. (gdy zobaczyłem byłego mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc - natychmiast pomyślałem że musiał wiele lat przerzucać "żelastwo"). Napastnicy patrzą i myślą sobie tak: "O tego nie ruszamy, bo nas pozabija". Oczywiście w walce doskonale widać kto co umie - ale w większości wypadków napastnicy tylko szacują, oceniają - warto czy nie warto zaatakować?

Drobny detal: najsłabsze jednostki zwykle dowartościowują się "bojową" odzieżą - chuliganów, wojowników (np. Everlast, Lonsdale, Bad Boy, Pitbull; kurtki flayerki, loga: Vale Tudo, BJJ, Muay thai, Karate) etc. Zwłaszcza dawniej widziało się chudzinki w kurtkach flayers które "powiększają" sylwetkę czy koszulkach karate. Zawsze budzą u mnie tacy "wymiatacze" radość. Większość trenujących długo sporty walki tego w ogóle nie manifestuje odzieżą (wyjątek: zawody). Takim osobom po prostu zupełnie nie zależy na szpanie i udowadnianiu czegokolwiek otoczeniu. Tak samo wielu, bardzo wielu chłopaczków nosi koszulki bez rękawków, robi sobie tatuaże, wkłuwa różne paskudztwa itp. Niestety - dla agresora taki osobnik jest znacznie łatwiej zauważalny i wygląd dobitnie świadczy o problemach emocjonalnych (zachwiana pewność siebie, brak dowartościowania).

Przykłady szacowania osób:

-> gość w tatuażach (na rękach i twarzy; więzienne znaki), wiek około 40 lat, dobrze zbudowany, widoczne blizny, dżinsy i koszulka. Może recydywa, lepiej nie ruszać. Trudny cel.

-> Gość w garniturze po 30, w okularach, dość wychudzony - pewnie nic nie trenuje, niezguła, łatwy cel - a do tego ma kasę (bo wysiadł z niezłego auta). Prawdopodobnie bez problemu uda się go zastraszyć. Łatwy cel.

-> Kobieta - drobna, zawalona zakupami, obie ręce zajęte. Nie pilnuje torebki, na nic nie zważa - zabrać ją - bardzo prosta akcja.

-> Gość kwadrat, koks, ponadprzeciętny wzrost, krótkie włosy, dres. Lepiej nie ruszać. Trudny cel.

-> Menel - idzie sobie z piwkiem, zero mięśni, zapity. Pewnie nie ma dużo kasy (sam szuka drobnych na szluga) - ale pobić go można. Bardzo łatwy cel.

-> Gość w garniturze około 30 lat, ale byczy kark. Ręce spracowane - silne dłonie. Waga około 100 kg, praktycznie same mięśnie. Wybrzuszenie - nosi broń. Czujnie się rozgląda. Ochrona - i to pewnie jakiegoś VIP-a. Najpierw zacznie strzelać - a potem spyta o co chodziło... Bardzo trudny cel.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9063 Napisanych postów 82759 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699908
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
kazdy to moze skopiowac ze strony Knifa

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 810
To, dlaczego do tej pory tego nie zrobiłeś? Ja się nie wypieram, że tego nie zrobiłem. Podlatuje mi tu zazdrością!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
a po co mialem to wklejac ??

i jaka zazdosc ??

trzeba bylo przynajmniej wpisac czyj to art bo jesli nie podales autora to automatycznie ludzie mysla ze to Twój

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Kkiler:
1) "kopt po pierwsze do rzekomej mojej nie tolerancji. Ja jestem tolerancyjny do czasu, jak i każdy ma jakieś swoje granice". - Z TEGO CO ZAUWAŻYŁEM KKILER, TO GRANICE TWOJEJ TOLERANCJI ZACZYNAJĄ SIĘ TAM, GDZIE KTOŚ MA INNE OD CIEBIE ZDANIE CZY SPOSÓB ŻYCIA. RZECZYWIŚCIE JESTEŚ CHOLERNIE TOLERANCYJNY...
2) "Po drugie tam pisze pilnuj swojej ortografii, a nie masz błąd tu i tu. Więc nie wyrywaj słów ze zdań bo tracą swój kontekst." - CZYLI UWAŻASZ, ŻE FRAZA: "PILNUJ SWOJEJ ORTOGRAFII" NIE JEST WYPOMINANIEM BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH? DZIWNE. SAM PILNUJ SWOJEJ ORTOGRAFI TO BĘDZIE GIT
3) "Po trzecie teraz nie mam czasu jutro przepisze Ci z encyklopedii co znaczy konfident, panie wykształcony". JA TEŻ MAM ENCYKLOPEDIĘ

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2585 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17421
wy jeszcze prowadzicie ten dialog?

Ktos mial kiedys dobry podpis - nie dyskutuj z d****em bo najpierw sprowadzi cie to swojego poziomu a pozniej pokona doswiadczeniem

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
he he

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1704 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41878
Eska i dlatego z nami wygrywasz

kopt to jak masz encyklopedie to przepisz co znaczy konfident, albo sam dla siebie sobie przeczytaj.
A co do ortografii, nie wycinaj zdań z całej wypowiedzi bo tracą kontekst. Powinieneś wiedzieć o tym panie inteligentny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

coś na zime :)

Następny temat

Implanty

WHEY premium