SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

grappler i stójka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 207
Witam! Czy jakiś striker mógłby mi powiedzieć czego najbardziej obawia się walcząc z przeciwnikiem który striking ma na poziomie roku nauki kick boxingu (czyli praktycznie tylko podstawy), natomiast 6 lat ćwiczył zapasy i BJJ intensywnie.
Dodam, że ważę 95 kg i mam 190cm wzrostu.
Oczywiście mam tu na myśli walkę w formule MMA, na zasadach typu UFC/Strikeforce.
Prosiłbym o jak najbardziej szczegółowe podanie technik (nie pisać 'obalenia i parteru', tylko np. czy obalenia barkiem na jedną nogę etc.) których akurat Ty się obawiasz w starciu z takowym przeciwnikiem.

Dziękuję serdecznie z góry!:)

BJJ niebieski pas, głównie no-gi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1719 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34084
A czy sciaganie kogos do gardy w MMA ma sens?

podstawowe otwarcie gardy w mma to wcisniecie glowy przeciwnika w mate, wstanie, a potem rozbijanie twarzy, kazdy jeden otworzy garde

poza tym to nie bjj, kiedy bedziesz kogos wciagal do gardy on moze uzywac slamow


Ja bym bardziej obawiał się dosiadu

z dosiadu imo latwiej zwiac niz z bocznej, mowie tu o sytuacji kiedy ktos skupia sie na utrzymaniu pozycji, a nie na uderzaniu.

Zmieniony przez - A-LEX w dniu 2012-06-24 03:30:25

They are the weakest, however strong, who have no faith in themselves or their own.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1719 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34084
Jak wiem, ze ktos jest lepszy na glebie to unikam klinczu i pracuje na dystans, przy jakiejkolwiek probie obalenie cross, podrbodkowy i/albo sprawl i do gory i tak w kolko. W miedzyczasie rozbijam nogi. Po kilku nieudanych probach obalenia, paru strzalach na twarz i low kingach zaden typowy grappler juz wiele nie zdziala.

They are the weakest, however strong, who have no faith in themselves or their own.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 207
A-LEX, a w przypadku typowego strikera, czym najłatwiej go zaskoczyć w klinczu? Niestety nie wiem jak mysla strikerzy :)

BJJ niebieski pas, głównie no-gi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
To chyba sam musisz na sparingach sobie popróbować i zobaczyć co Ci wchodzi.


Tak jak chwilę pomyślałem to trochę nie logiczne pytać uderzacza czego on się nie spodziewa, bo w sumie jak jest w stanie odpowiedzieć to znaczy że się spodziewa

Zmieniony przez - _radek w dniu 2012-06-19 22:27:26

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 207
Hmm kurde źle to ująłem, chodziło mi o to czego się najbardziej boi jeśli chodzi o dobrych zapaśników/grapplerów :) Nie znam się na sposobach w jaki strikerzy unikają klinczu czy wejscia w nogi, bo o sprawle sie nie boje- to moj chleb powszedni :)

BJJ niebieski pas, głównie no-gi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1719 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34084
typowego goscia od muay thai latwo zlapac na klasyczny rzut przez biodro kiedy zlapie cie w klincz tajski, lapiesz za triceps ktoras z rak obracasz sie i typ leci, mam nadzieje, ze zrozumiale napisalem, bo ciezko bez pokazania.

boksera sie zjada jakimkolwiek obaleniem bo zupelnie nie uzywaja nog do kopania i tak je ustawiaja, ze sa bardzo latwi do wywrocenia.

ale w typowym mma juz chyba dawno nie ma jednowymiarowcow wiec trzeba szpiegowac przeciwnika zeby wiedziec w czym jest dobry i probowac robic co innego, hehe


a czego sie boje? boje sie znalezienia w bocznej pod dobrym zapasnikiem, chyba najgorsza pozycja do ucieczki.

Zmieniony przez - A-LEX w dniu 2012-06-19 23:31:44

They are the weakest, however strong, who have no faith in themselves or their own.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
grappleros
...czego najbardziej obawia się walcząc z przeciwnikiem który striking ma na poziomie roku nauki kick boxingu (czyli praktycznie tylko podstawy), natomiast 6 lat ćwiczył zapasy i BJJ intensywnie.
[...]
Prosiłbym o jak najbardziej szczegółowe podanie technik (nie pisać 'obalenia i parteru', tylko np. czy obalenia barkiem na jedną nogę etc.)...
Według mnie pytanie jest bez sensu.
Typowy striker obawia się właśnie tego, że grappler zaskoczy go techniką, którą nie może przewidzieć i nie będzie w stanie się obronić. Po dojściu do klinczu, grappler może zrobić dziesiątki rzeczy w których jest wyszkolony. Od sprowadzenia siłowego, poprzez podcięcie, chwyt za nogę, rzut, itd.
Technika ma drugorzędne znaczenie skoro grappler jest tak doświadczony.

Zmieniony przez - MMA w dniu 2012-06-20 10:03:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 207
MMA, chodziło mi właśnie o takie osobiste obawy :) tak jak napisał A-LEX o znalezieniu się w bocznej pod zapasnikiem :)

BJJ niebieski pas, głównie no-gi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym bardziej obawiał się dosiadu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 207
A czy sciaganie kogos do gardy w MMA ma sens? Bo przyznam że bardzo dobrze walczy mi sie z pleców :) Czy jest to raczej samobojstwo?

BJJ niebieski pas, głównie no-gi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
grappleros
...bardzo dobrze walczy mi sie z pleców :)
Rozumiem, że bez uderzeń
Może nie samobójstwo, jednak uderzenia trochę komplikują walkę gardą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dzienniki treningowe- zanim zalozysz

Następny temat

Walka

WHEY premium