...
Napisał(a)
13 października 2012 w Mińsku Mazowieckiego, podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się już III Turniej Submission Fighting Grappler Cup na zasadach ADCC. Wkrótce więcej informacji.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
WYNIKI GRAPPLER CUP III
POCZĄTKUJĄCY - 60KG
1. Piotr Junacki MMA Team Tczew
2. Bartosz Raczyński Klub Walki Grappler
3. Konrad Żak Marga Radom
POCZĄTKUJĄCY - 65KG
1. Armen Stepanyan
2. Mikołaj Kałuda Klub Grota Trolli
3. Łukasz Ziółkowski Underground Elbląg
POCZĄTKUJĄCY - 70KG
1. Sebastian Solarz Okniński Biała Podlaska
2. Marcon Michta
3. Dawid Walczak Alliance Team Warszawa
POCZĄTKUJĄCY - 75KG
1. Dominik Murawski Virtus Radom
2. Tomasz Olczak Glks Nadarzyn/Copacabana
3. Almat
POCZĄTKUJĄCY - 80KG
1. Damian Spychała Alliance Team Warszawa
2. Tomasz Rosa Drysdale Jiu Jit
3. Piotr Borzoł KAISER SPORTS
POCZĄTKUJĄCY - 85KG
1. Jacek Czubak Marga Radom
2. Wojciech Drężek KAISER SPORTS
3. Jan Hirszler Hunter MMA Warszawa
POCZĄTKUJĄCY - 90KG
1. Przemysław Włodkowski Hunter MMA Warszawa
2. Leszek Zygulski Marcin Kosiarek
3. Marcin Kosiarek Klub Walki Grappler
POCZĄTKUJĄCY - 95KG
1. Jakub Szklarczuk Glks Nadarzyn/Copacabana
2. Jarosław Dąbrowski Hunter MMA Warszawa
3. Cezary Juszczuk Glks Nadarzyn/Copacabana
POCZĄTKUJĄCY + 95KG
1. Rafał Pietrow
2. Sławomir Dąbrowski HUNTER MMA WARSZAWA
3. Tomasz Krzyżanowski
ŚREDNIO ZAAWANSOWANI - 65,9KG
1. Kuba Piesiewicz Marga Radom
2. Darek Pyka Marga RADOM
3. Muslim Tushajev TNT
ŚREDNIO ZAAWANSOWANI - 76,9KG
1. Lom Ali Dagaev Nadarzyn/Copacabana
2. Michał Kędzia United-Gym
3. Dąbrowski Maciej HUNTER MMA WARSZAWA
ŚREDNIO ZAAWANSOWANI - 87,9KG
1. Mariusz Szamański Klub "Grota Trolli"
2. Khazbi Edelbiev ACT Aquila Competition Team
3. Mateusz Andrzeszczuk MMA Okniński Team Biała Podlaska
ZAAWANSOWANI + 98,7KG
1. Marcin Frankiewicz Klub Walki Grappler
2. Radosław Lechomski Jiu Jitsu TEAM
KOBIETY +60KG
1. Olena Tkhorevska Okniński Team
2. Agnieszka Rosińska Espadon Bydgoszcz
3. Katarzyna Kulma Klub Walki Grappler
POCZĄTKUJĄCY - 60KG
1. Piotr Junacki MMA Team Tczew
2. Bartosz Raczyński Klub Walki Grappler
3. Konrad Żak Marga Radom
POCZĄTKUJĄCY - 65KG
1. Armen Stepanyan
2. Mikołaj Kałuda Klub Grota Trolli
3. Łukasz Ziółkowski Underground Elbląg
POCZĄTKUJĄCY - 70KG
1. Sebastian Solarz Okniński Biała Podlaska
2. Marcon Michta
3. Dawid Walczak Alliance Team Warszawa
POCZĄTKUJĄCY - 75KG
1. Dominik Murawski Virtus Radom
2. Tomasz Olczak Glks Nadarzyn/Copacabana
3. Almat
POCZĄTKUJĄCY - 80KG
1. Damian Spychała Alliance Team Warszawa
2. Tomasz Rosa Drysdale Jiu Jit
3. Piotr Borzoł KAISER SPORTS
POCZĄTKUJĄCY - 85KG
1. Jacek Czubak Marga Radom
2. Wojciech Drężek KAISER SPORTS
3. Jan Hirszler Hunter MMA Warszawa
POCZĄTKUJĄCY - 90KG
1. Przemysław Włodkowski Hunter MMA Warszawa
2. Leszek Zygulski Marcin Kosiarek
3. Marcin Kosiarek Klub Walki Grappler
POCZĄTKUJĄCY - 95KG
1. Jakub Szklarczuk Glks Nadarzyn/Copacabana
2. Jarosław Dąbrowski Hunter MMA Warszawa
3. Cezary Juszczuk Glks Nadarzyn/Copacabana
POCZĄTKUJĄCY + 95KG
1. Rafał Pietrow
2. Sławomir Dąbrowski HUNTER MMA WARSZAWA
3. Tomasz Krzyżanowski
ŚREDNIO ZAAWANSOWANI - 65,9KG
1. Kuba Piesiewicz Marga Radom
2. Darek Pyka Marga RADOM
3. Muslim Tushajev TNT
ŚREDNIO ZAAWANSOWANI - 76,9KG
1. Lom Ali Dagaev Nadarzyn/Copacabana
2. Michał Kędzia United-Gym
3. Dąbrowski Maciej HUNTER MMA WARSZAWA
ŚREDNIO ZAAWANSOWANI - 87,9KG
1. Mariusz Szamański Klub "Grota Trolli"
2. Khazbi Edelbiev ACT Aquila Competition Team
3. Mateusz Andrzeszczuk MMA Okniński Team Biała Podlaska
ZAAWANSOWANI + 98,7KG
1. Marcin Frankiewicz Klub Walki Grappler
2. Radosław Lechomski Jiu Jitsu TEAM
KOBIETY +60KG
1. Olena Tkhorevska Okniński Team
2. Agnieszka Rosińska Espadon Bydgoszcz
3. Katarzyna Kulma Klub Walki Grappler
...
Napisał(a)
Dzięki za info, podwieszamy
Feel the pain and do it anyway...
Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html
...
Napisał(a)
Klub Walki GRAPPLER, Miński Klub Sportowy MMA TEAM oraz Klub Sportowy- Stowarzyszenie sportowe JU JITSU zapraszają na III Turniej Submission Fighting Grappler Cup
Miejsce zawodów:
MIŃSK MAZOWIECKI HALA SPORTOWA SZKOŁY NR 2 ul. Dąbrówki 10
Termin zawodów:
13 Października 2012
ORGANIZATOR:
Klub Walki GRAPPLER, Miński Klub Sportowy MMA TEAM oraz Klub Sportowy- Stowarzyszenie sportowe JU JITSU
REJESTRACJA:
1. Zgłoszeń prosimy dokonywać na adres [email protected]
2. Opłatę startową w wysokości 40 zł, należy wpłacić na konto organizatora w tytule wpisując nazwę klubu i ilość zgłoszonych zawodników.
3.STARTOWE DLA DZIECI W GRAPPLINGU WYNOSI 20 zl
Dane do przelewu:
Marcin Frankiewicz
BZWBK [63 1090 1128 0000 0001 0284 7427[ - z dopiskiem: Imię i Nazwisko wpłacającego, nazwa klubu, ilość osób.
3. Termin zgłoszeń i wpłat upływa w poniedziałek 10 października o godzinie 23:59. Opłata po tym terminie wynosi 80 zł.
WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Wysłanie zgłoszenia w terminie do 10.10.2012r do godziny 23:59.
2. Wpłacenie na konto wpisowego w wysokości 40zł do dnia 10.10.2011r. (po tym terminie wpisowe 80zł!).
3. Posiadanie aktualnych badań od lekarza sportowego.
4. Ważne ubezpieczenie NNW.
5. W przypadku nieletnich – pisemna zgoda rodziców.
NAGRODY:
- We wszystkich kategoriach za miejsca 1-3 medal oraz dyplom okolicznościowy.
- Nagrody rzeczowe za miejsca medalowe zależne od pozyskania sponsorów
ZASADY:
III Turniej Submission Fighting Grappler Cup odbędzie się na zasadach ADCC.
Kategorie zaawansowania:
1. Początkujący i juniorzy – do dwóch lat stażu treningowego w sportach chwytanych, maksymalnie 4 belki na białym pasie BJJ lub maksymalnie 4 kyu (pomarańczowy pas) w Judo bądź maksymalnie 2 walki w amatorskim MMA
Juniorzy do 18 roku życia – roczniki 1993 i młodsi.
2. Średniozaawansowani – 2 do 5 lat stażu treningowego w sportach chwytanych, maksymalnie 4 belki na niebieskim pasie BJJ lub maksymalnie 1 kyu (brązowy pas) w Judo
3. Zaawansowani – powyżej 5 lat stażu treningowego w sportach chwytanych, purpurowe pasy (i wyżej) w BJJ, czarne pasy Judo.
Ograniczenia w początkujących: zabronione są wszystkie dźwignie na nogi i kark, rzuty na głowę oraz slamy (rozbijanie).
Ograniczenia w średniozaawansowanych: zabronione są wszystkie dźwignie na nogi oprócz taktarova (prostej dźwigni), dźwignie na kark, slamy tylko do pasa.
Czas walki:
Walki trwają – 6 minut
3 minuty bez punktów + 3 minuty punktowane
Dogrywka – 3 minuty punktowane.
Walki finałowe w kategorii zaawansowanych – 10 minut
5 minut bez punktów (tylko ujemne) + 5 minut punktowanych
Dogrywka – 5 minut
Dopuszczalna jest tylko jedna dogrywka, w razie nierozstrzygnięcia, o wyniku walki decydują sędziowie (na podstawie aktywności i inicjatywy w walce).
KATEGORIE WAGOWE:
Średniozaawansowani i zaawansowani:
-65,9kg
-76,9kg
-87,9kg
-98,9kg
+98,9kg
Kobiety:
– 60kg
+ 60kg
Początkujący i juniorzy:
-60kg
-65kg
-70kg
-75kg
-80kg
-85kg
-90kg
-95kg
+95kg
UWAGA!
Organizator zastrzega sobie prawo do połączenia kategorii wagowych w kategoriach początkujących i juniorów oraz kobiet, w razie zbyt małej ilości zawodników
Kontakt
Marcin Frankiewicz 694-110-794
Miejsce zawodów:
MIŃSK MAZOWIECKI HALA SPORTOWA SZKOŁY NR 2 ul. Dąbrówki 10
Termin zawodów:
13 Października 2012
ORGANIZATOR:
Klub Walki GRAPPLER, Miński Klub Sportowy MMA TEAM oraz Klub Sportowy- Stowarzyszenie sportowe JU JITSU
REJESTRACJA:
1. Zgłoszeń prosimy dokonywać na adres [email protected]
2. Opłatę startową w wysokości 40 zł, należy wpłacić na konto organizatora w tytule wpisując nazwę klubu i ilość zgłoszonych zawodników.
3.STARTOWE DLA DZIECI W GRAPPLINGU WYNOSI 20 zl
Dane do przelewu:
Marcin Frankiewicz
BZWBK [63 1090 1128 0000 0001 0284 7427[ - z dopiskiem: Imię i Nazwisko wpłacającego, nazwa klubu, ilość osób.
3. Termin zgłoszeń i wpłat upływa w poniedziałek 10 października o godzinie 23:59. Opłata po tym terminie wynosi 80 zł.
WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Wysłanie zgłoszenia w terminie do 10.10.2012r do godziny 23:59.
2. Wpłacenie na konto wpisowego w wysokości 40zł do dnia 10.10.2011r. (po tym terminie wpisowe 80zł!).
3. Posiadanie aktualnych badań od lekarza sportowego.
4. Ważne ubezpieczenie NNW.
5. W przypadku nieletnich – pisemna zgoda rodziców.
NAGRODY:
- We wszystkich kategoriach za miejsca 1-3 medal oraz dyplom okolicznościowy.
- Nagrody rzeczowe za miejsca medalowe zależne od pozyskania sponsorów
ZASADY:
III Turniej Submission Fighting Grappler Cup odbędzie się na zasadach ADCC.
Kategorie zaawansowania:
1. Początkujący i juniorzy – do dwóch lat stażu treningowego w sportach chwytanych, maksymalnie 4 belki na białym pasie BJJ lub maksymalnie 4 kyu (pomarańczowy pas) w Judo bądź maksymalnie 2 walki w amatorskim MMA
Juniorzy do 18 roku życia – roczniki 1993 i młodsi.
2. Średniozaawansowani – 2 do 5 lat stażu treningowego w sportach chwytanych, maksymalnie 4 belki na niebieskim pasie BJJ lub maksymalnie 1 kyu (brązowy pas) w Judo
3. Zaawansowani – powyżej 5 lat stażu treningowego w sportach chwytanych, purpurowe pasy (i wyżej) w BJJ, czarne pasy Judo.
Ograniczenia w początkujących: zabronione są wszystkie dźwignie na nogi i kark, rzuty na głowę oraz slamy (rozbijanie).
Ograniczenia w średniozaawansowanych: zabronione są wszystkie dźwignie na nogi oprócz taktarova (prostej dźwigni), dźwignie na kark, slamy tylko do pasa.
Czas walki:
Walki trwają – 6 minut
3 minuty bez punktów + 3 minuty punktowane
Dogrywka – 3 minuty punktowane.
Walki finałowe w kategorii zaawansowanych – 10 minut
5 minut bez punktów (tylko ujemne) + 5 minut punktowanych
Dogrywka – 5 minut
Dopuszczalna jest tylko jedna dogrywka, w razie nierozstrzygnięcia, o wyniku walki decydują sędziowie (na podstawie aktywności i inicjatywy w walce).
KATEGORIE WAGOWE:
Średniozaawansowani i zaawansowani:
-65,9kg
-76,9kg
-87,9kg
-98,9kg
+98,9kg
Kobiety:
– 60kg
+ 60kg
Początkujący i juniorzy:
-60kg
-65kg
-70kg
-75kg
-80kg
-85kg
-90kg
-95kg
+95kg
UWAGA!
Organizator zastrzega sobie prawo do połączenia kategorii wagowych w kategoriach początkujących i juniorów oraz kobiet, w razie zbyt małej ilości zawodników
Kontakt
Marcin Frankiewicz 694-110-794
...
Napisał(a)
ZASADY WALKI I PUNKTACJA W GRAPPLINGU DLA DZIECI
Zawodnicy są zobowiązani do walki w kimonach. Walki rozgrywane będą tatami. Zawodnicy zobowiązani są do czystego i higienicznego wyglądu i ubioru, jakikolwiek ozdoby typu – kolczyki, obrączki, pierścionki, itp. należy zdjąć przed walką, (a najlepiej zostawić w domu). Zawodnicy powinni posiadać stosowne zaświadczenia lekarskie, a niepełnoletni dodatkowo zgodę opiekunów prawnych na udział w tym turnieju. Ponadto, zawodnicy powinni posiadać stosowne ubezpieczenie NW – organizator nie ubezpiecza startujących.
Kategorie wiekowe:
7 – 8 lat
9 – 10 lat
11 -12 lat
13 – 14 lat
kategorie wagowe
Kategoria wiekowa - roczniki
7-8 lat (2004-2005) – junior młodszy
9 – 10 lat (2002-2003) – junior
11-12 lat (2000-2001)- junior starszy
13-14 lat (1998-1999)– kadet
Kategoria wiekowa - roczniki Zawodnicy (waga od – do) Zawodniczki (waga od – do)
7-8 lat (2004-2005) *** ***
9 – 10 lat (2002-2003) (-30), (30 – 34); (34-38): (38 +) (-30), (30 – 34); (34-38): (38 +)
11-12 lat (2000-2001) (– 34), (34 – 38), (38 – 42), (42+) (– 34), (34 – 38), (38 – 42), (42+)
13-14 lat (1998-1999) ( - 38), (38 – 42), (42 – 46), (46 – 50), (50 – 55), (55 – 60), (60 – 67), (67 +) (-36), (36 – 40), (40 – 44), (44 – 48), (48- 52), (52+)
*** waga ustalona zostanie w dniu zawodów,
• Czas trwania walki 2 minut
• walka rozpoczyna się z pozycji stojącej i trwa nieprzerwanie do momentu zaliczenia techniki czasowej – tj. trzymania, dosiadu, zajścia za plecy lub wypchania poza pole walki w parterze.
• punkty za rzuty, sprowadzenie do parteru, przetoczenie z gardy przyznawane są przez sędziego maty podczas walki i bez jej przerywania poprzez uniesienie ręki ze wskazaniem zawodnika i przyznanej mu liczby punktów
• początek trzymania sędzia ogłosi komendą „trzymanie”, przerwanie trzymania - komendą „przerwane”, zaliczenie trzymanie komenda – mate następnie podnosi zawodników do stójki i przyznaje punkty (2 lub 3) przed wznowieniem dalszej walki
• zaliczenie trzymania i przyznanie punktów – w kategorii kadetów (13-14 lat) - następuje bez zatrzymywania walki – sędzia ogłosi komendą - „trzymanie 2 (lub 3) punkty” – od tego czasu zawodnicy maja 10 sek na wykonanie techniki kończącej, inne techniki nie są już w tym czasie punktowane
punkty przyznawane są przez sędziego maty, który odlicza również czas technik czasowych.
walka zakończy się przed czasem jeżeli jeden z zawodników osiągnie 10 punktową przewagę nad przeciwnikiem lub sam osiągnie 12 punktów.
walka w każdej chwili może zostać zakończona przez poddanie się zawodnika poprzez odklepanie lub w jakikolwiek inny werbalny sposób
walkę w każdej chwili może zakończyć sędzia maty biorąc pod uwagę zdrowie zawodnika i wskazując jako zwycięzcę zawodnika aktywniejszego w walce lub wykonującego technikę kończącą (będącą powodem przerwania walki przez sędziego)
Punktowane są:
rzut, podcięcie – 2 pkt
obalenie (dynamiczne sprowadzenie do parteru) – 1 pkt
przetoczenie z gardy – 1 pkt
trzymanie w parterze 5 sek – 2 pkt
dosiad z przodu utrzymanie pozycji przez 5 sek – 3 pkt
zajście za plecy (z zapięciem nóg) i utrzymanie pozycji przez 5 sek – 3 pkt.
wypchnięcie przeciwnika poza pole walki (tak aby biodra lub obie stopy zawodnika wyszły poza matę – technika punktowana ale tylko w parterze) – 1 pkt
dodatkowo w grupie wiekowej od 13 lat dozwolone są nw. techniki „kończące”:
duszenie przedramieniem, kimonem, nogami
dźwignie na bark, łokieć, nadgarstek
dźwignia prosta na stopę (tzw. taktarov)
ucisk mięśnia brzuchatego łydki
Techniki zabronione
uderzanie (ciosy i kopnięcia)
dźwignie na palce, na kręgosłup
nacisk pojedynczymi palcami na twarz (dozwolone jest odpychanie, kontrolowanie przeciwnika dłonią, nasadą dłoni) – dotyczy to również duszeń.
rzuty z dźwignią,
rzuty za samą głowę
rozbijanie gardy poprzez wyniesienie zawodnika nad matę.
zabronione są również wszystkie niekontrolowane przez zawodnika techniki mogące przyczynić się do urazu własnego lub drugiego zawodnika.
celowe opuszczanie pola walki
Kary porządkowe (dla wszystkich konkurencji)
upomnienie
drugie upomnienie z utratą 3 punktów
zakończenie walki przez sędziego maty i ogłoszenie przez sędziego maty przegranej ukaranego
wykluczenie zawodnika z turnieju
kary - nakładane są na zawodnika za stosowanie technik zabronionych w danej konkurencji i są nieodwołalna decyzją sędziego maty, mogą być poprzedzone jego konsultacją z sędzią głównym zawodów lub/i personelem medycznym sprawującym nadzór nad Turniejem.
STARTOWE 20 zl
Zawodnicy są zobowiązani do walki w kimonach. Walki rozgrywane będą tatami. Zawodnicy zobowiązani są do czystego i higienicznego wyglądu i ubioru, jakikolwiek ozdoby typu – kolczyki, obrączki, pierścionki, itp. należy zdjąć przed walką, (a najlepiej zostawić w domu). Zawodnicy powinni posiadać stosowne zaświadczenia lekarskie, a niepełnoletni dodatkowo zgodę opiekunów prawnych na udział w tym turnieju. Ponadto, zawodnicy powinni posiadać stosowne ubezpieczenie NW – organizator nie ubezpiecza startujących.
Kategorie wiekowe:
7 – 8 lat
9 – 10 lat
11 -12 lat
13 – 14 lat
kategorie wagowe
Kategoria wiekowa - roczniki
7-8 lat (2004-2005) – junior młodszy
9 – 10 lat (2002-2003) – junior
11-12 lat (2000-2001)- junior starszy
13-14 lat (1998-1999)– kadet
Kategoria wiekowa - roczniki Zawodnicy (waga od – do) Zawodniczki (waga od – do)
7-8 lat (2004-2005) *** ***
9 – 10 lat (2002-2003) (-30), (30 – 34); (34-38): (38 +) (-30), (30 – 34); (34-38): (38 +)
11-12 lat (2000-2001) (– 34), (34 – 38), (38 – 42), (42+) (– 34), (34 – 38), (38 – 42), (42+)
13-14 lat (1998-1999) ( - 38), (38 – 42), (42 – 46), (46 – 50), (50 – 55), (55 – 60), (60 – 67), (67 +) (-36), (36 – 40), (40 – 44), (44 – 48), (48- 52), (52+)
*** waga ustalona zostanie w dniu zawodów,
• Czas trwania walki 2 minut
• walka rozpoczyna się z pozycji stojącej i trwa nieprzerwanie do momentu zaliczenia techniki czasowej – tj. trzymania, dosiadu, zajścia za plecy lub wypchania poza pole walki w parterze.
• punkty za rzuty, sprowadzenie do parteru, przetoczenie z gardy przyznawane są przez sędziego maty podczas walki i bez jej przerywania poprzez uniesienie ręki ze wskazaniem zawodnika i przyznanej mu liczby punktów
• początek trzymania sędzia ogłosi komendą „trzymanie”, przerwanie trzymania - komendą „przerwane”, zaliczenie trzymanie komenda – mate następnie podnosi zawodników do stójki i przyznaje punkty (2 lub 3) przed wznowieniem dalszej walki
• zaliczenie trzymania i przyznanie punktów – w kategorii kadetów (13-14 lat) - następuje bez zatrzymywania walki – sędzia ogłosi komendą - „trzymanie 2 (lub 3) punkty” – od tego czasu zawodnicy maja 10 sek na wykonanie techniki kończącej, inne techniki nie są już w tym czasie punktowane
punkty przyznawane są przez sędziego maty, który odlicza również czas technik czasowych.
walka zakończy się przed czasem jeżeli jeden z zawodników osiągnie 10 punktową przewagę nad przeciwnikiem lub sam osiągnie 12 punktów.
walka w każdej chwili może zostać zakończona przez poddanie się zawodnika poprzez odklepanie lub w jakikolwiek inny werbalny sposób
walkę w każdej chwili może zakończyć sędzia maty biorąc pod uwagę zdrowie zawodnika i wskazując jako zwycięzcę zawodnika aktywniejszego w walce lub wykonującego technikę kończącą (będącą powodem przerwania walki przez sędziego)
Punktowane są:
rzut, podcięcie – 2 pkt
obalenie (dynamiczne sprowadzenie do parteru) – 1 pkt
przetoczenie z gardy – 1 pkt
trzymanie w parterze 5 sek – 2 pkt
dosiad z przodu utrzymanie pozycji przez 5 sek – 3 pkt
zajście za plecy (z zapięciem nóg) i utrzymanie pozycji przez 5 sek – 3 pkt.
wypchnięcie przeciwnika poza pole walki (tak aby biodra lub obie stopy zawodnika wyszły poza matę – technika punktowana ale tylko w parterze) – 1 pkt
dodatkowo w grupie wiekowej od 13 lat dozwolone są nw. techniki „kończące”:
duszenie przedramieniem, kimonem, nogami
dźwignie na bark, łokieć, nadgarstek
dźwignia prosta na stopę (tzw. taktarov)
ucisk mięśnia brzuchatego łydki
Techniki zabronione
uderzanie (ciosy i kopnięcia)
dźwignie na palce, na kręgosłup
nacisk pojedynczymi palcami na twarz (dozwolone jest odpychanie, kontrolowanie przeciwnika dłonią, nasadą dłoni) – dotyczy to również duszeń.
rzuty z dźwignią,
rzuty za samą głowę
rozbijanie gardy poprzez wyniesienie zawodnika nad matę.
zabronione są również wszystkie niekontrolowane przez zawodnika techniki mogące przyczynić się do urazu własnego lub drugiego zawodnika.
celowe opuszczanie pola walki
Kary porządkowe (dla wszystkich konkurencji)
upomnienie
drugie upomnienie z utratą 3 punktów
zakończenie walki przez sędziego maty i ogłoszenie przez sędziego maty przegranej ukaranego
wykluczenie zawodnika z turnieju
kary - nakładane są na zawodnika za stosowanie technik zabronionych w danej konkurencji i są nieodwołalna decyzją sędziego maty, mogą być poprzedzone jego konsultacją z sędzią głównym zawodów lub/i personelem medycznym sprawującym nadzór nad Turniejem.
STARTOWE 20 zl
...
Napisał(a)
HONOROWY PATRONAT NAD TURNIEJEM OBJĄŁ BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI PAN MARCIN JAKUBOWSKI - który ufunduje puchary dla zawodników !!!
...
Napisał(a)
SKLEP Z ODZYWKAMI fitnessauthority-sklep.pl UFUNDUJE NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH !!!
...
Napisał(a)
dla najlepszych czyli tylko dla zaawansowanych ?
Jak pomogłem to podziękuj . !
Jak nie to pytaj .!
" Madrym jest ten ktory umie przyznac sie do własnej głupoty"
TEST FITMAX Fire Fit podsumowanie str.6 : http://www.sfd.pl/TEST_Fire_Fit__Cyborg69-t860618.html?pow=tak&userid=304292#post5.
http://www.sfd.pl/Cyborg69_,_będzie_sie_działo_!_-t948969.html - MÓJ DZIENNIK
Polecane artykuły