SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fon w uk

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2790

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4568
siema, jaka sieć teraz najlepsza ? i jak z pakietami rożnymi na neta itd ?

"Najpierw się śmiali, potem nie wierzyli, teraz schodzą z drogi."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 668 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1404
Halifax dawal 5£ na konto jak miesiecznie bylo przychodu 1000£, ja mam w Yorkshire nie narzekam poki co :P mila obsluga, wszystko jak narazie mialem zalatwiane od reki, ale planuje tez otworzyc sobie konto oszczednosciowe i myslalem o jakims innym banku!? np., Santander ?!

you never know....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym powiedział że O2 bo sporo Polaków w niej ma, ale zaraz przyjdzie leyus i powie że najlepsza jest inna sieć, poda tu też nazwę o której żaden szanujący się Polak nie słyszał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4568
hahaha to jak Leyus zagości w temacie to od razu się go zapytam jaki najlepszy bank :D

"Najpierw się śmiali, potem nie wierzyli, teraz schodzą z drogi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no i tu Ci poda jakieś SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) czy coś takiego i będzie tego bronił jak pies kości

co do O2 to jest o tyle wygoda że każdy Polak (poza leyusem) ma tel w O2, bierzesz w Pays as you go "favourite place" i z wybranego kodu pocztowego dzwonisz za darmo do innych na O2 i na stacjonarne (tel zaczynające się od 01 i 02) (ok 300 min w miesiącu, warunek to topup za 10 funtów co miesiąc), w praktyce w mieście 85 tys ludzi mam zasięg w większej części miasta i ciągnie mi jako favourite place czyli do O2 i stacjonarnych dzwonię za darmo zamiast bulić 20p za minutę.
mając favourite place możesz dzwonić do PL za 0,5p za minutę dzwoniąc tam przez numery dostępowe
na nr 81223 wysyłasz sms o treści topup za który skasuje Ci 5 funtów
za minutę dostajesz smsem numer zaczynający się od 02 na który dzwonisz, a z tego numeru dzwonisz na stacjonarny do PL za 0,5 za minutę. jak jesteś w strefie favourite place to za połączenie z numerem 02 nie płacisz nic, a z numeru który dostałeś masz 5 funtów do wykorzystania, czyli jeśli dzwonisz na stacjonarny do PL to możesz gadać jakieś 800-1000 minut, na początku połączenia łyka trochę więcej, ale na 1,5-2 miesiące to starcza d do PL dzwonię czasem po 4-5 godzin w miesiącu i więcej (miej na uwadze że favourite place daje Ci tylko 300 funtów na miesiąc)
tym samym sposobem dzwonisz na tel kom do PL za 7,5p za minutę

oczywiście czekam na leyusa który zaraz tu przyjdzie i powie że "jego" sieć jest lepsza
może jest, ale ja w to wbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 668 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1404
ja mam favorite place 500min darmowych z o2 co miesiac i mi w zupelnosci wystarcza a z tej dyszki mi zawsze zostanie na smsy i dzwonienie do innej sieci a co do polaczen do Polski to masz numer 01617005005, wysylasz smsa o tresci (Discount On) na numer 81223 zabiera ci z konta 5£ plus za normalnego smsa a polaczenia do Polski na stacjonarne mam za 0,7p a koma za 9p, ale jak dzwonie do US to niewiem czemu czasami sie zdarza ze wogule mam za darmo polaczenia, zazwyczaj w tygodniu a normalnie to za 0,5p za min!taniej niz do PL ale wszystko tez zalezy jak czesto uzywasz telefonu ja w sumie rzadko nie napierdzielam stu esow dziennie o tym co u kogos slychac itp., leyus kiedys zdaje sie mowil o Trojce ze w miare spoko oferte wychwycil ale jak to z leyusem bywa to wszystko bylo sprawdzone na wylot i tak mu Mariusz, pewnie bedzie trzeba przyzanc racje, on jest jak comparethemarketdotcom i zajdzie nas za nasze polaczkowe/marianowe o2 hehehe pzdr

you never know....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9427
a ja polecam zamiast favourite place taryfe o2 unlimited ;): sms o tresci LINK to 21300 - roznica : musisz doladowac za 15Ł w zamian dostajesz nielimitowane sms i minuty do sieci ( w calym kraju co jest o wiele wygodniejsze ) oraz ciagle masz 15ł do wykorzystania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
o2 jest git %) Malzonka moja ma i ja mam. 10£ ppm bolt on na stacjonarne do Polski (3 numery za darmo) jak tesknicie i tyle. A z pustego i Salomon %)

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Zacznę do was tradycyjnym od lat znanym przywitaniem forumowym: STFU ALL :D

A teraz po kolei:
Oczywiście o2 jest najlepsze jeżeli odpowiada Ci towarzystwo osób które lubią stukać 16-tki na mzywaku, noszą wąsy, jeżdżą 14-letnim passatem i nie znają angielskiego - czyli Polaków, bo jak wspomniał Mariusz, jak ktoś jest alkoholik, to wiesz, że Polak i katolik! (sparafrazowane jego jak ktoś jest Polak to ma w o2 a po sieci najtaniej, i oczywiście konto w LLoydsie ale tego całkiem nie umiem wyjaśnić)

Ale jeżeli jakimś przypadkiem nie masz braków w uzębieniu, nie jesteś fanem sajdra z plastiku bo najtańszy, znasz lub uczysz się języków obcych to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś znał też osoby które z kraju kwitnącej propagandy nie pochodzą, a co za tym idzie mają telefony w innych sieciach.

Czas więc rozwiać kilka mitów:
Taryfa która opisuje Marian.... znaczy Mariusz favourite nadajnik nie daje Ci nielimitowanych rozmów po sieci i na stacjonarne tylko 500 minut.
Do tego obejmuje tylko zakres tego postcodu, czyli w większych miastach kilka ulic, w mniejszych jak Brighton kilka dzielnic, we wsiach jak u Mariusza nawet pola w około, więc jest super. Co oznacza, że wytkniesz nos poza swoją chałupę to za wszelkie połączenia bulisz jak za złoto.
Co do doładowywania jakichś tajemniczych numerów dostępowych do PL to zwykle jakość połączeń z nich jest fatalna, albo nie idzie się dodzwonić w ogóle, ale nie ma reguł. 0,5 za minutę nigdy tyle nie wychodzi bo doliczyć musisz koszt połączenia z numerem, czas oczekiwania aż Ci wystuka formułkę itd, ale oczywiście Mariusz odpowie, że łączy mu za darmo bo ma 500 minut w favourite nadajnik..... no cóż, może.
Jak już omówiliśmy zalety o2Marian przejdźmy do tego jak to robią w cywilizacji.

3 ma bodajże ofertę najtańszą, korzystałem z nich kawał czasu za doładowania 10 masz 150 mb internetu, darmowe po sieci, i 600 smsów i nie ma żadnego warunku doładowywania co miesiąc jak w o2, a dodatki za doładowanie nie wygasają przez 3 miesiące! W praktyce doładowywałem raz na 3 miesiące bo używałem tylko netu i smsów (wszystkie telefony przez fringe, nimbuzz, skype)

Aktualnie z powodu zmiany miejsca zamieszkania miałem strasznie słaby zasięg z 3 więc ich olałem i jestem w vodafone, ofertę mają niezłą ale bez rewelacji. Mam smartphone (Android) więc poinstalowane jest skype, fringe, nimbuzz co za tym idzie za wszystkie połączenia UK i PL płacę 1 p za minutę a na komórki 17 p więc tego co doładowuję telefon praktycznie nie używam, doładowuję tylko dla bonusów 500 mb interentu i 300 smsów za każde doładowanie. Dodatkowo skype i nimbuzz świetnie działają na kompie więc jakość z zestawem słuchawkowym za 19.99 jest super i tak zwykle dzwonię jak mam dłuższą rozmowę, komfort nieporównywalny do komórki czy nawet stacjonarnego. Skype za około 4.99 funtów miesięcznie ma nielimitowane darmowe na całą Europę, a za 7.99 świat, oczywiście skype gładko chodzi na większości komórek współczesnych (zaraz się oburzą posiadacze nokii 3510) więc ponownie potrzebujesz tylko doładować se megabajty internetowe i około 500 styknie na miesiąc na luza (PS Skype ma też opcje wysyłania smsów też tanio, ale większość sieci do internetu za doładowanie oferuje pakiet 100-600 smsów).

Ale oczywiście o2 jest najlepsze, zgadzam się ze wszystkim co nasz moderator powiedział i pomyślał w całym swoim życiu.

Co do Lloyds to wielu otwierało tam konto bo było łatwo (otwierali na polski paszport i dowód), ale jak Ci ten bank ktoś poleci to jest nienormalny, są znacznie lepsze oferty a na ich obsługę klienta nie będę nawet przeklinał bo oszczędzę to na pojutrze bo muszę do nich zadzwonić po tym jak byłem w oddziale i "oni muszą kogoś zapytać bo nie wiedzą czemu mi to 5 funtów skasowali jak nie miałem overdrafta" i tak już miesiąc pytają, i miesiąc też już czekam na moją książeczkę czekową którą "już dla Pana załatwiłem". Halifax daje 5 funtów miesięcznie za konto, Santander oprocentowanie 5% konta, jedyny powód dla którego nadal nie zmieniłem to lenistwo, ale wszystko ma swoje granice.


\edit: i jeszcze jedno, żaden pracodawca nie ma w o2, więc jak dzwonisz o pracę to masz przesrane,

Zmieniony przez - leyus w dniu 2011-06-22 18:47:30

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Co do doładowywania jakichś tajemniczych numerów dostępowych do PL to zwykle jakość połączeń z nich jest fatalna, albo nie idzie się dodzwonić w ogóle, ale nie ma reguł."

powiem krótko, nie próbowałeś to skończ *******ić

"0,5 za minutę nigdy tyle nie wychodzi bo doliczyć musisz koszt połączenia z numerem, czas oczekiwania aż Ci wystuka formułkę itd, ale oczywiście Mariusz odpowie, że łączy mu za darmo bo ma 500 minut w favourite nadajnik..... no cóż, może. "

pewnie się powtarzam:powiem krótko, nie próbowałeś to skończ *******ić

dalej mi się nie chciało czytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4568
gdzies czytałem ze w Halifax jest tak"Konto można otworzyć tylko z przychodami powyżej 1000 funtów miesięcznie" moge przeciez miec jakas przerwę w pracy itd.. troche dziwne, w ogole nie wiem czy to prawda a co to telefonów to moze sie skusze na 3 skoro dają 150mb itd, mi osobiście nie zależny na telefonach do polski.

o Mariusz widze ze masz blackberry , masz jakies dobre aplikacje ? ja mam 8900 curve

"Najpierw się śmiali, potem nie wierzyli, teraz schodzą z drogi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sie nie bawie aplikacjami, dla mnie telefon służy do przeglądania netu i wysyłania maili
żadne gadgety mnie nei bawią
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Liverpool

Następny temat

JAKIE SILOWNIE W MENCHESTER

WHEY premium