SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do doświadczonych pływaków...crawl

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 95 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 904
witam!!!Ostatnio zaczełem chodzic na nauki indywidualne na pływanie( w końcu trza zacząć pływać i porawić styl umieałem tylko pływać żabką
i trza było iść na nauke ) na indywidualnym kursie miałem nauki pływania crawlem i mam takie głupie pytanko czy jeżeli pływam tym stylem wygodniej będzie mi sie pływało jeżeli bede miał okluary do pływania???

Z dziesięciu wybiera się jednego. Z dziesięciu tysięcy jeden tysiąc."

Sun Tzu, chiński teoretyk wojskowości, VI w. p.n.e.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 557
Otoz ruchy ramion w Kraulu dzielimy na:

1. Czesc podwodną
2. Czesc nadwodną

Pod wodą wyróżniamy cztery fazy ruchów ramienia.
- Napływ
W początkowej fazie dłoń skierowana jest na zewnątrz, a następnie podąża do wewnątrz.
- Pociągnięcie
W fazie tej następuje zgięcie ramienia w stawie łokciowym do około 90°
- Odepchnięcie
W tym czasie dłoń dochodzi do bioder pływaka, a siła napędowa jest największa. W końcowej fazie ruchu głowa skręca się w celu wykonania wdechu, natomiast ugięcie ramienia w stawie łokciowym dochodzi do 95°.
- Włożenie ręki do wody

W części nadwodnej wyróżniamy dwie fazy ruchów ramienia.
- Wynurzenie z wody
W tej części ruchu pływak wyjmuje z wody najpierw ramię, następnie przedramię oraz rękę. Wyjęcie ramienia z wody ułatwia rotacja boczna tułowia, która powoduje uniesienie nad powierzchnię wody barku ramienia kończącego fazę odepchnięcia. W trakcie tej fazy kontynuowany jest wdech.
- Przeniesienie ramienia nad wodą.
Podczas tej fazy następuje ugięcie ramienia w stawie łokciowym. Ale to już pewnie wiesz z prywatnej lekcji.

Tak jak wyżej napisałem głowe "wynurzasz" tylko podczas fazy Odepchnięcia i Wynurzenia ramienia z wody tak wiec caly czas znajduje sie ona pod woda. A jezeli plywasz w wodzie chlorowanej to wiesz co sie dzieje z oczami... tak wiec uzywanie okularow jest decyzja wylacznie osobista :PP

B.T.W. Mam znajomego co caly czas plywa bez okularow, jak wychodzi z wody to mowi, ze ma mgle prze 2 godz. i troche go szczypia oczy. Ale chyba musi to lubic.

Pozdr.




Zmieniony przez - Finntrol w dniu 2005-05-25 23:45:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Wygodniej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
podziele sie osobistym doswiadczeniem bo zaczynalem bez okularow i przesiadka na gogle byla szokiem, nagle moglem wszystko na okolo widziec! co wcale nie pomaga, bo dekoncentruje
ale tak serio to bedzie ci sie lepiej plywalo, szczegolne nawroty sa duzo latwiejsze, a pozatym: Zdrowie! plywajac bez okularow nisczysz oczy. sam jak tak robilem to potem po wyjsciu z plywalni nie moglem sie czasami (przy mocnym sloncu albo w zimie ze sniegiem) normalnie poruszac ani np>: prowadzic samochodu.

pozatym zwroc uwage ze wszyscy zawodowcy plywaja w okularach, czepki to sobie niektorzy darowuja ale okulary nie... cos w tym musi byc.

Zmieniony przez - jj ptak w dniu 2005-05-26 23:10:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 95 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 904
dzieki wszystkim...

Z dziesięciu wybiera się jednego. Z dziesięciu tysięcy jeden tysiąc."

Sun Tzu, chiński teoretyk wojskowości, VI w. p.n.e.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
Co do okularków to moim zdaniem zawsze się przydaja.A co do styli pływackich jeśli chcesz dokładnie dowiedzieć się co ijak to zerknij do knigi autorstwa pana Bartkowiaka (wszystko jest dokładnie i bardzo przystępnie opisane)

Zmieniony przez - MARCEL536 w dniu 2005-05-27 11:22:44

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 95 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 904
jak to jest z tym oddychaniem jak płyniesz crawlem. Kurna coś mi to nie wychodzi ... dużo wody pije jak płyne i sie przez to męcze.Jak jest z nosem podczas pływania?Przez nosa wydychać we wodzie czy tylko samymi ustami?

Z dziesięciu wybiera się jednego. Z dziesięciu tysięcy jeden tysiąc."

Sun Tzu, chiński teoretyk wojskowości, VI w. p.n.e.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 95 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 904
prosze na basenie miałem już druga lekcje i sie dalej mecze...niech ktoś mi wytłumaczy jak dokładnie jest z tym oddychaniem jak płyniesz crawlem ??????????????????????

Z dziesięciu wybiera się jednego. Z dziesięciu tysięcy jeden tysiąc."

Sun Tzu, chiński teoretyk wojskowości, VI w. p.n.e.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
ja jak się uczylam i wydychalam ustami to też mi ciagle woda leciala i się opijałam, problem zniknął jak zaczęłam wydmuchiwać powietrze nosem.

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
To niejest wcale takie skomplikowane;wypuszczasz nosem a nabierasz ustami (nabierasz przekręcając głowe w kierunku ręki która się właśnie wynurza,przekręcasz tylko do momentu kiedy całe usta znajdą sie ponad taflą wody i ani kawała dalej nabierasz i zanurzasz się zpowrotem)

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
problem mi kompletnie nie znany: picie wody przy wydychaniu powietrza? to jest chyba nie mozliwe fizjolgicznie
co do picia przy wdychaniu to jak plyniesz szybko (kraul) to nabierasz powietrza w zalamaniu fali i nie ma szans na picie.. nigdy mi sie nie zdazylo.. ok raz na zawodach przy nawrocie ale bylem mlody...
przy delfinie mozna fajnego raka zlapac... to jest cos ale kraul? neee
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zegarek z pulsomierzem. Help!

Następny temat

moj trening wyskoku

WHEY premium