SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co zrobić by spalić tłuszcz???

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
boni zgodze sie tylko z toba w 3 punkcie.Termogeniki rzeczywiscie spalaja tluszcz i to bardzo szybko.Ale co do 1 ptk.Owszem trzeba liczyc kalorie ale nie znaczy to ze jak np masz zjesc dziennie 2000 kcal to mozesz zjesc w 3 posilkach 3 tluste golonki i to bedzie wporzadku bo dostarczylas organizmowi tych kcal.OTORZ NIEPRAWDA!!! Sa kalorie i kalorie.Zeby schudnac musisz dostarczac organizmowi energi z weglowodanao zlorzonych i prostych(prostych o wiele mniej -po treningu tylko) a nie tluszczu ktory z ktorym organiuzm nic nie zrobi tylko odlozy.To wszystko musi byc z glowa A tak na boku to musisz jesc 5-6 posilkow zeby organizm mial dostarczana czaly czas energie i pracowal przez caly czas.Jak do pieca nie wrzucisz wegla to nie bedzie palil tak samo organizm ludzki.A znaczenie kiedy jesz i ile ma najwikszy wplyw na przemiany metaboliczne.Tak jak mowilem wyzej 5-6 posilkow co 2-2,5 godziny posilek ostatni o 17-18(na rzezbe oczywiscie) Na rzezbe musisz jesc dziennie 2,5 do 3 g bialka na kg masy ciala a wegi 3 g na kg masy ciala.
Jesli chodzi natomiast o aeroby dzieki ktorym spalamy tk tluszczowa to rower jak i biegi sa wskazane a nawet niezbedne(oczywiscie nie wszystko naraz) ale jesli ktos mialby byc szczuply (przy dobrze dobranej diecie) dlatego ze chodzi to duzo osob nie mialo by problemow z tluszczykiem bo chodzi sie przez cale zycie.Otrz bieg mobilizuje do wytwarzania wiekszej ilosci energi przez organizm niz chodzenie co sprawia ze spalamy tluszcz.

To chyba powinno wystarczyc.

Dzieki narazie i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4490
Ciastuś,
Nie zgadzam się z tym że tylko bieganie spala efektywnie tłuszcz. Jest wręcz odwrotnie. Większość biegów jest typowym wysiłkiem typu Cardio - a to jak wiesz jest zabójstwo dla mięśni (widziałeś kiedyś dorze umięśnionego maratończyka?). Co do wydatku energetycznego to bieganie i chodzenie ma identyczny indeks kcal spalanych na 1 km (ok 70). Oczywiście biegając spalisz w czasie większą ilość kalorii, ale tylko dlatego że pokonujesz większy dystans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie ze samym bieganiem nie zwalisz brzucha bo zeby stracic tk tluszczowa trzeba robic takrze brzuchy i spiecie przed aerobami(jesli chcemy w wiekszosci spalic tluszcz z brzucha)Mowie w wiekszosci bo nie ma mozliwosci azeby spalic tk tluszczowa na brzychy a z ud przykladowo nie.Ale mniejsza z tym.Bieganie powoduje lepsza wydolnosc tlenowa niz chodzenie czy jazda na rowerku stacjonarnym (oczywiscie jak nie pedalujesz na maxa)ale tu nie ma co porownywac.Mowisz ze tyle samo sie spaka na Km.Wyobraz sobie ze masz przeznaczona godzine no poltorej na trening.Co lepsze porobic pare seri brzuszkow lub spiec i godzinke pobiegac czy ten sam dystans przjsc przez okres duzo dluzszy???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 826 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9577
Kastilia,dlaczego masz ksywke kastilia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Boni, Ciastuś, Budko. Polecam (już drugi raz dzisiaj!) post Si2uiel'a
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=22298 (Mięśnie brzucha w dziale trening)

Maciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
żeby spalić tłuszcz trzeba poprostu coś robić!

SED
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 313 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4273
Problem zrozumienia na czym polega spalanie tłuszczu polega na tym, że ludzie chwytają coraz bardzie szczegółowe informacje a pomijają całą istotę zjawiska (dlatego m. in. można im wmówić, że karnityna albo enzymy "spalają tłuszcz". Pozwolę sobie przypomnieć podstawy
1. Energia to ZDOLNOŚĆ DO WYKONANIA PRACY mierzymy ją w kJ lup kcal
2. Wszyskie reakcje fizyczne i chem. (w tym przemiana materii) polegają na przekazywaniu energii. ENERGIA NIE MOŻE ZGINĄĆ BEZ ŚLADU można ją tylko przekazać.
3. II zasada termodynamiki mówi o dwuch drogach przekazania energii PRACA i CIEPŁO.
4. Spożywając posiłek dostarczamy energii "paliwa" o pewnej wart. energetycznej (kcal). Organizm może oddać tą energię w postaci
-pracy (wysiłek fizyczny)
-ciepła (utrzymanie temp. ciała)
Pożywienie które zostało dostarczone a nie jest potrzebne do pokrycia zapotrzebowania energetycznego (pracy i ciepła) zostanie odłożone w postaci różnych form bufora energetycznego z którego można skorzystać w przypadku sytuacji odwrotnej tzn. gdy ilość energii w pożywieniu będzie mniejsza niż potrzebna na pracę i ciepło. Ten bufor to przedewszystkim tkanka tłuszczowa- taki "zbiornik retencyjny" który umożliwia uniezależnić w czasie wielkość wysiłku od wielkości posiłków.
5. Jest bez znaczenia jak przebiega proces przemian energet. w ciągu np. 1godz. po treningu w nocy czy po jakimś posiłku. Bo istotą bufora jest to, że wyrównuje krótkookresowe deficyty i ręcze Wam, że organizm potrafi zsyntezować (wytworzyć) tłuszcz nawet jeśli nie tkniecie nic tłustego a jedynie ilość kcal (energii) spożytch będzie większe niż oddanych w postaci pracy i ciepła. Chcąc zmnijszyć bufor (tkankę tłuszczową) należy doprowadzić do deficytu energetycznego W DŁUGIM OKRESIE. Jeżeli ilość przyjmowanej energii będzie mniejsza od oddanej (przez pracę i ciepło) bufor będzie wyrównywał deficyt spalając tłuszcz do prod. odpadowych aby uwalnić brakującą ilość energii. Wywowała to 2 skutki: będziemy chudnąć i będziemy głodni. Proces ten będzie trwał tak długo jak utrzymanie deficytu. W praktyce schudnąć "na stałe" udaje się poniżej 1% próbujących...
6. I jeszcz jedno PRACA to iloczyn siły i przesunięcia a nie zmęczenia. Dlatego jest obojętne (co powiedział już ktoś wcześniej) w jakim tempie pokonamy określony odcinek drogi- praca będzie ta sama. Jest też obojętne czy np. na 10piętro wejdziemy na nogach, czy na rękach- złuzyjemy taką samą ilość kcal. Dlatego jeśli się już męczyć to z głową...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4490
Plusik dla Ciebie Boni..
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3277 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28471
a ja mam swojom teorie jakiej sie 3mam i bede 3mal zawsze ze bez odpowiedniej diety i aerobow nic sie nie osiognie mozna jezdzic nie wiadomo ile ale jak sie nie bedize mialo odpowiedniej diety to nie bedzie koncowego efektu jaki powinien byc a kazdy chce miec ladny brzuch pozbawiony tluszczu takie jest przynajmnij moje zdanie

[_^AjAk^_]
Moderator dzialu odzywki znaczy Suplementacja a i mam jeszcze taki p.o.j.e.b.a.n.y dzial Ring

[_^AjAk^_]YoYo ajak
a tutaj są kaczki http://www.insomnia.pl/temat87594/ moja oficjalna strona http://www.kesiu.existonline.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Witam po długiej przerwie!!!
Przepraszam że milczałam tak długo ale ostatnio dosyć intensywnie pracowałam (umysłowo). W poniedziałek 24.06 obroniłam się i jestem szczęśliwą panią licencjatką ;) Chciałam przekazać pozdrowienia wszystkim tym którym zainspirował mój artykuł i którzy coś napisali cmok cmok cmok. Szczególnie pozdrawiam Ciastusia mojego niedoszłego dietetyka ;) Ciastuś mam nadzieję że nadrobimy... Pytałeś mnie w mailu dlaczego chcę schudnąć. Otóż odpowiadam że nie chcę konkretnie chudnąć bo myślę że moja waga jest w normie przy wzroście 161cm 51kg ( czasem 52 jak się najem ;) nio mogę stracić troszkę jęsli uważacie że za duzo ważę. Ja konkretnie chciałabym nadać swojemu ciału (szczególnie brzuszkowi, udom (wewnętrzna część wrrr), i pupie ładniejszy kształt) Dlaczego? Ponieważ chcę się czuć pewniejsza kiedy się rozbieram na plaży. Ponieważ nie chcę się kwalifikować pod dogaduszki kolegów mojego chłopaka którzy obserwując inne dziewczyny komentują ich tłuszczyk tu i tam... Nigdy mi osobiście tego typu uwagi nie zrobili ale nie wiem czemu zawsze jak o tym mówią robi mi się przykro... Po trzecie chcę być atrakcyjniejsza dla mojego chłopaka. Jak chyba każda kobieta która chce się podobać swojemu mężczyźnie. Może wtedy częściej będzie zwracał na mnie uwagę i może dostanę częściej choćby polne kwiatki ;) Ogólnie rzecz biorąc chcę się sama ze sobą i ze swoim ciałem czuć dobrze. Ciastusiu więc do dzieła. Czekam na wiadomość i dietkę od Ciebie mój miły. Odpowiadając jeszcze na pytanie dlaczego mam nick castilia heh... nie wiem po prostu pewnego dnia przyszedł mi do głowy taki własnie nick. Taki nick ma moja Amazonka na Diablo 2 ;))) Pozdrowienia i całusy dla wszystkich.



Niuniek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Popijanie Carbo

Następny temat

carbo

WHEY premium