SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co na przepukline?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3885

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Ja proponuję wersje, w której nogi są zgięte w kolanach pod kątem 90stopni. Uda są prostopadłe do leżącego na podłodze tułowia. W tej wersji wystarczy minimalne zgięcie tułowia(a w zasadzie górnej części tułowia czyli barków i szyi), żeby poczuć napięcie. Aha pamiętaj, że ręce tylko asystują szyi a nie ciągną. Przerwy rób 60sekundowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
aha czyli tak sie wyginać tylko? no z rekami to wiem zeby nie podciągać dzięki za pomoc za jakiś miech, półtora zgłosze sie po trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Masz czuć napięcie mięśni brzucha. Możesz robić na ciągłym napięciu(czyli zginasz się a potem opuszczasz ale nie do końca tylko tak, żebyś czuł napięcie). Albo wersja z rozluźnieniem na dole. Wybierz sobie tą, która Ci bardziej odpowiada. Masło, maślane ale chyba zrozumiesz

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-10-04 21:32:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
nie no z brzuchem rozumiem chodzi mi bardziej o kręgosłup czy on moze tak sie giąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Może, nawet powinien się zginać podczas spięć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
ok mysle ze troszke brzuszek wzmocniłem i moge zacząc treningi jest tylko jeden problem, przy robieniu brzuszków strasznie męczy mi sie odcinek lędźwiowy pleców :\ nie wiem jak to mozliwe ale po kilkunastu brzuszkach czuje jakby plecy były takie słabe no nie mam siły juz dalej tych brzuszków robić, chociaż brzuch mi sie nie zmeczył. ponad 3 tyg lezałem w szpitalu potem jescze sporo w domu, czy to mozliwe że przez to plecy az tak sie osłabiły? druga sprawa jak ułożyć trening? ile powtórzeń przerwy miedzy seriami ile seri itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Dziwna sprawa. Jakie brzuszki robiłeś? Może jakoś dziwnie plecy układasz? Co do treningu to może coś w stylu:

PON
Przysiad/MC(na zmianę co tydzień) (rozgrzewka 2-3 serie po 10-6powt) 6x6powt(leciutko ma być, bardzo leciutko!)
Drążek 3-4xMAX(do 12powt) - jeśli dzień siadów to zrób po uginaniu nóg
Prostowanie nóg 3x12
Uginanie nóg 3x12
Biceps hantelkami siedząc 3-4x12
Biceps na modlitewniku hantelką 3x12(opcjonalnie)
Brzuch ABS2

ŚR
Brzuch ABS2

PT
WL (rozgrzewka 2-3serie po 10-8powt) 6x6(leciutko)
Wycisk hantli na skosie górnym 3x10
Rozpiętki 4x12
Unoszenie na boki 4-5x12
Prostowanie na wyciągu górnym(triceps) 3x12
Wyciskanie francuskie hantli leżąc 3x12
Brzuch ABS2


Oczywiście wszystko dość delikatnie, żebyś się nie przeciążał. 6x6 ma byc robione ciężarem, którym kiedyś bez problemu robiłbyś 20-15powt. Co trening do ciągów, siadów i ławki dokładaj po 2,5kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
no brzuszki robie normalnie nogi pod fotel czy cos zeby sie nie bujały rece na kark i podciągam sie samym brzuchem.

trening wolałbym bez siadów i mc mam problemy z techniką nigdy tego nie robiłem od siadów bolą mnie kolana i troche sie boje mysle ze sobie ułoze po swojemu bo nie wiem jak bedzie mi to szło, tak sie zastanawiam czy liczny powtórzen nie zwiekszyc do 15-20 zeby na poczatek złapac troche wytrzymałosci?

a i czy jak cos bedzie sie działa jakies przeciązenie za duzy ciezar czy cos to bedzie mnie cos bolało czy dopiero jak juz cos pęnkie? :P

Zmieniony przez - Maggot515 w dniu 2008-10-24 20:28:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Nie jestem lekarzem, więc Ci nie odpowiem. Co do liczby powt to 15-12 będzie ok ale nie przesadzaj. Zacznij od naprawdę małych ciężarów. Najlepiej by było jakbyś sie udał do lekarza sportowego i doradził się jak intensywny wysiłek możesz podejmować teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
układam trening, czy takie połączenie partii bedzie ok?

DIEŃ 1
wolne

DIEŃ 2
klata
triceps

brzuch

DIEŃ 3
wolne

DIEŃ 4
nogi
plecy
biceps

DIEŃ 5
wolne

DIEŃ 6
klata
bary
przedramie

DIEŃ 7
wolne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chce się sprawdzić :))

Następny temat

Regeneracja miedzy cyklami silowymi

WHEY premium